[ mizob @ 18.01.2009. 18:04 ] @
Znaci ovako, imam stranicu, kada se ocita, puni se podacima iz baze, e sada, svaki podatak baze se stavlja u div, mogao bih reci, da to ide kao na ovom primeru:
http://www.jolly.co.yu/Offer.aspx?ID=2
Znaci nesto tipa Austria, Bugarska, itd, sve se stavlja u novi div, i tako u krug, dok se sve ne ocita, koristeci pageing(koji jos nisam uradio, prvo gledam ovo da uradim).

E sada, problem je, kako to da napravim najbolje?
Mislio sam da idem sa Response.Write pa da pisem gomilu koda, ali mi deluje ruzno i nekako deluje da ne treba obako da se radi?
E sada, mislio sam da idem i da napravim svoju kontrolu, pa da je iz koda dodajem, ali ne znam kako bi podesio na toj kontroli da pristupam poljima(posto imam polje za sliku, text i link), posto jos nisam radio ovo.

Pa ako neko moze da predlozi kako bi bilo ovo najbolje uraditi.
[ deerbeer @ 19.01.2009. 15:53 ] @
Napravi jednu *.ascx kontrolu sa svim poljima i public property-ije kojima
ces da setujes promenljive na toj kontroli .
Dodavanje takve kontrole dinamicki :
Code:

MojaKontrola c = (MojaKontrola)LoadControl("mycontrol.ascx") ; 
Controls.Add(c) ; 
c.SetujText ("string iz baze") ; 
c.SetujLink ("link iz baze"); 
.. 
.. 

[ jablan @ 19.01.2009. 15:56 ] @
Ni jedno ni drugo, već koristi neku od ugrađenih kontrola: Repeater, DataGrid ili DataView. Može i da se ukombinuje sa custom kontrolom koju predlaže deerbeer.

Response.write zaboravi potpuno, tako se ne kodira već desetak godina.
[ mizob @ 19.01.2009. 23:28 ] @
Uradjeno je sa ascx, mada, hteo sam sa gridview, mada ne bih imao pojma kako da ga podesim da izgleda po mojoj zelji, ali bar bi mi page-ing napravio, nego umesto da se sada mucim sa njim :\