[ Miroslav-BL @ 20.01.2009. 14:08 ] @
Pozdrav!

Prijatelj mi je napisao program u ASP-u i radio je korektno. Medjutim, nakon oporavka sistema posle napada virusa program ne radi. Ne postoji u IIS-u "Web sites" (ni difoltni) niti ja imam mogucnost da dodam svoj virtuelni direktorijum. Takodje ne postoji ni "Default SMTP virtual server". IIS se nalazi u servisima i pokrece se automatski.

Ima li neko ideju sta mi kvari srecu i kako da to otklonim?
[ pl4stik @ 21.01.2009. 07:29 ] @
Jesi li instalirao sa windows cd-a IIS uopste i tu prilikom odabira stavki chekirao i smtp server. Ako jesi onda desni taster na My Computer->Manage->Services and applicatios->Internet information server tu imash Konfigurisanje IIS-a i SMTP-a.
Da bi izmenio default site idesh u Web sites i desni taster na Default web site pa properties pa Home directory i u Local path navedesh root gde ti se site nalazi. To ti je da izmenish default site na WinXP-u, sad postoji brdo podesavanja tako da bi morao da postavljash ovde greske koje ti vraca da bi znali sta ga muci. Jel to asp ili asp.net jer ako je asp.net onda u Default web site->Properies->Documents treba da dodash Default.aspx itd itd...

Mogo bi malo i da googlas na "set up IIS" pa nek ide zivot
[ Miroslav-BL @ 21.01.2009. 12:35 ] @
Hvala na uputstvu, ali to sam vec ranije odradio.

Problem i jeste u tome sto nakon ulaska u IIS nema stavke Web sites niti bilo cega drugog. Znaci, samo moj racunar i ispod njega nista drugo.

A poruka nema nikakvih. Jedino prilikom restarta ISS-a iz prozora samog IIS-a javlja da ga ne moze startovati, medjutim kada to odradim dok sam u Service nema nikakvih poruka.

Je l' postoji neki nacin da deinstaliram IIS pa ga kasnije opet instaliram? Sada mi prilikom nove instalacije IIS-a sve prodje bez problema, ali nema nikakvog efekta za moj problem?

Probao sam i sa uputstvom na linku

http://support.microsoft.com/kb/325889

ali nije dalo rezultate.

Otkrio sam da ne moze da se pokrene World Wide Web Publishing Service i da javlja gresku br. 3: "The system cannotfind the path specified."

[Ovu poruku je menjao Miroslav-BL dana 21.01.2009. u 15:53 GMT+1]
[ pl4stik @ 22.01.2009. 07:05 ] @
Citat:
Miroslav-BL: Je l' postoji neki nacin da deinstaliram IIS pa ga kasnije opet instaliram? Sada mi prilikom nove instalacije IIS-a sve prodje bez problema, ali nema nikakvog efekta za moj problem?


Naravno, obrnutim redom od instaliranja

I opet nisi napisao jel to .net app jer onda prvo instalirash IIS pa framework da bi radilo ....
[ Miroslav-BL @ 22.01.2009. 07:41 ] @
Nije bas obrnutim redom od instaliranja. Bar tako kazu cike iz MS-a.

Medjutim i kad njih poslusam ne resavam problem.

I da, program je pisan u ASP.NET-u.
[ pl4stik @ 22.01.2009. 10:30 ] @
Uh, sva sreca pa trenutno trazim poso i imam vremena da se igram s tobom...

Citat:
Miroslav-BL: Nije bas obrnutim redom od instaliranja. Bar tako kazu cike iz MS-a.

Medjutim i kad njih poslusam ne resavam problem


Na ovako nesto odmah nabaci link de si to vido!!!

Aj, opisi malo kako si instalirao IIS jer sve lici na to da mozda bas i nisi instalirao ...
[ Miroslav-BL @ 22.01.2009. 11:16 ] @
Hvala na podrsci. Cenim to sto se zamajavas sa mnom.

Zaista sam proveo dosta vremena pokusavajuci da resim ovaj problem. Sav isfrustriran sve proveravam vise puta pre nego sto odradim.Kompletan proces deinstaliranja i instaliranja sam proveo prema uputstvu sa linka

http://support.microsoft.com/kb/325889.

Jedina razlika je to sto nisam ni pronasao servis the NNTP Publishing Service da bih proverio radi li, tj. da ga zaustavim. A inace, sve drugo sam odradio prema uputstvu.

Nakon toga sam na osnovu tvog saveta instalirao ponovo MS .NET Framework 3.5 SP1. Pre toga sam vec imao instalirane verzije 2.0 SP2 i 3.0 SP2.

I na kraju, opet ne mogu da pokrenem WWW servis.
[ pl4stik @ 22.01.2009. 11:46 ] @
Na onoj strani nema kako se instalira

Start->Control Panel->Add or Remove Programs->Add/Remove Windows Components pa tu cekiraj IIS->OK
[ Miroslav-BL @ 22.01.2009. 13:38 ] @
Ima, u donjem delu stranice. Otprilike isto sto i ti kases, ali i dalje bez rezultata kod mene. :(