[ IT_DooX @ 21.01.2009. 09:49 ] @
Cisto da pojasnim da ljudi ne shvate pogresno...

Objektivno gledano SBB teh podrska uzas.............

Toliko ne znanja u zivotu ne sretoh.....

Desavanje je sledece......

Odlucim se da sa ADSL predjem na kablovski net, uzgred saznam da uz to ide i digitalizacija kanala pa jos FREE kao da ne poverujes da u nasoj zemlji postoji nesto FREE...... (normalno tu i dalje nista nije FREE....!!!).

Ako gledamo na danasnji dan kada pisem, tri meseca unazad na postavljeno pitanje da li je tehnicki izvodljivo preci na kab internet rekli su ODGOVORNO..DA iz SBB.........
Tim cuda velikog otkazem ja ADSL posle nove godine i njima najavim instalaciju D3 famoznog paketa.....
Obratio sam paznju na tajming tako da se uklope istek ADSL i prikjlucivanje na kab internet. ...itd.......

Ljudi teh sluzba SBB dolazi ODGOVORNO na dan dogovora da instaliraju modem.....Hocu reci modem je prikacen ali signala nigde....ni za (lebac)......
Ja sam rekao ljudima iz SBB koji su bili u kuci da cu ja da povezem kad se vratim s'posla da ako treba sta da se busi po kuci da to ne rade nego neka ostave kablove da vire tako kao jest, sekirao sam se da mi ne probude sina...(bebica).

Dodjem kuci signala normalno nema......

Zovem SBB, kazu ODGOVORNO potrebno je 3 radna dana da neko dodje posle moje reklamacije...
Normalno kako meni moj maternji jezik Srpski nalaze, objasnio sam teh licu da ja ne reklamiram nista jer nisam ni dobio nista....(odgovrno tvrdim da nije reklamacija u pitanju.....)....<> reklamiras nesto sto koristis a nije funkcionalno kao opisano u deklaraciji itd.......<> U mom slucaju nista nije ni uradjeno tako da nista i ne moze da se proba da li je funkcionalno il ne.......
.........
Nakon tod divnog cekanja od 3 radna dana opet (SBB glavni majstori) dolaze na scenu i kazu dobro je sad ima signal (primetili ljudi da led dioda na kojoj pise cable svetli i kazu sad radu.....
Tada ukucani (ja opet nisam bio kuci) traze od SBB teh sluzbe da provere da li to stvarno radi (ODGOVORNO tvrde SBB veliki majstori da to radi ) i da oni nemaju vremena....!!!!! ZAMISLITE!!!!

Dodjem kuci ono opet ne RADI.......dosije X....hehe....

Zovem konstantno od tog dana SBB i sekiram ih mojim svojevrsnim konstatacijama.....

Naidjem na lika juce 21.Januara 2009 god koji mi konacno da odgovor sta se stvarno desilo.....
Ljudi su moj modem vezali na adresi drugog coveka u neposrednom komsiluku.......covek ostvaruje saobracaj koji se gleda kroz moj acc (nije da se brigam jer sam na Flat paketu.)) hehehe ali je tako ocigledno u cemu je problem....Kaze mi lik (FINI) gospodine kada dodjete kuci danas u popodnevnim casovima sve ce biti u redu (uhhh.... HVALA moj komentar).....

I kao radosna SOVA..hihi dodjem kuci u nadi da su sredili sictuaciju, za moje cudjenje hhh....NISU..........zovem vec ono besan zbog trta jebe situacije.......

Covek mi kaze ok napisace reklamaciju i doci ce ljudi kao najkasnije za 3 radna dana////// (ne mogu da verujem sta mi govori covek), pokusao sam da mu objasnim o cemu se radi......ma jok breeee.....covek nije spreman da cuje sta imam da mu kazem.......STRASNO........
vracam se na ADSL..............................
----SBB teh podrska (k...... ne vredi)
----Menadzment firme ne postoji........
----Uprava (pod uslovom da postoji) --SBB-a treba da se pita sta ce raditi kada dodje "D" dan i kad udju strani ulagaci koji znaju kako se radi.................
----Kada monopolisticko vreme istekne svi ce se pitati......????


Your friendly neighbour
Batman......hihi






[ boki78 @ 21.01.2009. 19:18 ] @
Da se i ja malo nadovezem na pricu. Zivim u Pancevu i u mom gradu situacija sa SBB-om je uvek bila cudna. Nikada nismo postojali na njihovoj karti, predstavnistvo u nasem gradu nisu imali a nemaju ni sada. Moram priznati da je slika na analaognoj kablovskoj ok a takodje i izbor kanala. Medjutim tehnicka podrska je losa, odnosno u Pancevu je gotovo i nema. (naravno ne krivim ljude koji tu dolaze da resavaju probleme, vec samu organizaciju SBB-a) Pre 12 dana sam cuo da se od skora i u Pancevu moze prijaviti za D3 (gle cuda na sajtu ne postoji takva informacija) i odmah sam to ucinio. Ljubazna operaterka CC mi je rekla da ce mi za par dana montirati opremu. Odmah sam poceo i razmisljati o SBB mix paketu gde bi me D3 izasao besplatno. Jedino sto me je sprecavalo da zatrazim i internet od njih je sto mi Telekomov ADSL radi besprekorno. (pri tom odmah da kazem da nemam visoko misljenje o Telekomu zbog mnogih stvari vezanih za tu firmu). Sve do sada niko se nije pojavio da mi instalira opremu a kada sam danas ponovo zvao CC da proverim da li je zahtev uopste zaveden, rekli su mi da zahtev postoji ali da mi ne mogu reci kada ce doci njihovi ljudi. Naravno necu preci na njihov internet jer mi tu tehnicka podrska moze biti veoma bitan faktor, za 400 dinara ustede mesecno necu rizikovati. D3 cu verovatno uzeti ako se pojave jer za TV uvek imam i rezervnu varijantu. Poenta mog posta je da situacija nije crno-bela, nekima je SBB bolji od Telekoma i pruza im dobru uslugu a kod nekih je obrnuto i Telekom je taj koji je bolji. Iskreno sto se mene tice nijedan ni drugi nisu dovoljno dobri ali na zalost nemamo mogucnost velikog izbora...pozdrav!
[ IT_DooX @ 21.01.2009. 22:14 ] @
Ako si u TD Novi Sad negde, NS i Vojvodina mogu ti pomoci,nije veliki problem promeniti vam MAC adrese modema,povezati ih sa pravim ugovorima,samo posalji mail na [email protected] i bice reseno. Navedi br ugovora ili tacnu adresu u mailu