[ xho @ 21.01.2009. 23:32 ] @
pogledao sam i ostale teme o auto tune ali nisu slicne
ja sam instalirao auto tune ali ne znam gde da ga postavim
otvorio sam fl studio tu radi pokazuje da dolazi moj glas ali nece da ga menja
npr kao T-Pain isto i na cubase sx tu ga nisam mogao nac
[ acaradio @ 21.01.2009. 23:58 ] @
mod edit: izmenjen naslov. Nema potrebe da pises ime korisnika u naslovu. Na pitanje moze odgovoriti bilo ko.
[ xho @ 22.01.2009. 00:06 ] @
ja znam da moze svako da odgovori ali vi se najvise krecete na ovom forumu pa zato vas molim da mi pomognete
hvala
[ acaradio @ 22.01.2009. 07:51 ] @
FL ne koristim, tako da tu ne mogu nista da ti pomognem.

Ako u Cubase SX ne mozes da vidis taj plugin, to najverovatnije znaci da ga nisi stavio u zajednicki VstPlugin folder gde ti se nalaze i ostali VST efekti i instrumenti...treba da pogledas gde si to instalirao i da proveris na koju putanju je Cubase usmeren kada su u pitanju VST pluginovi: Devices > Plugin Information.
Ako se radi o nekoj staroj verziji AutoTune-a, onda to nije VST format, vec DX plugin, koji mozes u Cubase-u naci u listi efekata, u podfolderu DirectX.
[ xho @ 22.01.2009. 11:45 ] @
to je auto tune 5 nasao sam ga u cubase ali ne stize moj glas
ja sam ga postavio na vstplugin na fl studio radi ali na cubase ne stize glas
[ acaradio @ 22.01.2009. 12:37 ] @
Da li svi ostali VST pluginovi u Cubase-u rade kako treba? Da li obrada glasa funkcionise sa drugim pluginovima?
[ xho @ 22.01.2009. 18:01 ] @
ni jedan vstplugin nece da se otvori na cubase sx
pokazuje ih tamnije ono kad ih nema a kad sam isao u program files tamo gde je cubase tu ih ima
[ acaradio @ 22.01.2009. 21:38 ] @
Mozda nisi pravilno postavio Cubase project.
Otvori prazan project sa jednim audio kanalom, sa leve strane ce se pojaviti kontrole tog kanala, izmedju ostalog i Insert tab...klikni na jedno od crnih polja i vidi da li se pojavljuje lista efekata...nakon toga pokusaj da ucitas neki od tih efekata.

Na slici je prikazan Nuendo, ali je sve to skoro identicno:
[ xho @ 22.01.2009. 23:35 ] @

nasao sam sve i sve rade

izlazi mi glas kada sam u nekom koridoru kad snima pa znas li mi reci sa kojim plugin da sredim to
[ acaradio @ 23.01.2009. 00:23 ] @
Citat:
xho: izlazi mi glas kada sam u nekom koridoru kad snima

Ne znam na sta tacno mislis.
[ xho @ 23.01.2009. 13:51 ] @
kad snimam svoj vocal
pa onda kad pustim da slusam
zvuci kada sam u nekom tunelu
sa kojim vstplugin mogu to da sredim
da ne zvuci tako
[ acaradio @ 23.01.2009. 23:36 ] @
Ako se cuje samo pri direktnom preslusavanju a ne pri reprodukciji, to mi izgleda kao da nisi iskljucio direct sound u opcijama svoje zvucne kartice pa se cuje i zvuk koji je direktno prosledjen sa ulaza tvoje kartice na monitoring, paralelno sa zvukom koji prolazi kroz ASIO protokol. Znaci, u playback properties treba da iskljucis line-in, ali da ga ostavis u recording properties.

A ako se cuje i u snimljenom materijalu, onda imas neku "petlju" u prenosu, tj. signal koji si poslao u obradu vraca se nazad i tako u krug. To izaziva feedback koji se manifestuje kao taj "zvuk u tunelu" kako si ga opisao. I to moze biti posledica neiskljucenog direct sounda.
[ xho @ 24.01.2009. 01:50 ] @
ovako ti znas moju miksetu soundcraft compact 4
imam samo kablove od record out na kartici in
od playback na kartici nemam kablove jer jos mi nisu stigli
a slusalice prikljucujem na muzicku liniju gde ide direct na karticu
dog mi ne stignu kablovi jer drukcije nemogu da slusam preko njih
kad mi budu stigli kablovi onda slusalice spajam na miksetu
ja kad snimam samo smanjujem volume na muzicku liniju ne gasim ga
moze li biti zbog toga
a gde da isklucim taj direct sound
vjerujem da ces me razumeti
[ acaradio @ 25.01.2009. 00:22 ] @
Kad kazem direct sound, to je ono kada se zvuk koji ulazi u karticu direktno prosledjuje u izlaz iz kartice pa se cuje u isto vreme sa onim sto prolazi kroz ASIO protokol. To se iskljucuje softverski, u kontrolnom panelu (Playback Properties) tvoje kartice...dakle, tu treba da utisas ili iskljucis kontrolu za line-in. Ali zato u recording properties line-in treba da bude ukljucen, inace neces moci da snimas sa linijskog ulaza.

Koju audio kartu imas?
[ xho @ 25.01.2009. 00:53 ] @
imam M-Audio audiophile 192 moguli da ne isklucim u kontrol panel a da maknem kablove sa kartice
[ xho @ 25.01.2009. 00:55 ] @
u moj control panel od kartice ne vidim nidje da pise playback propertis
[ acaradio @ 25.01.2009. 12:09 ] @
Koliko znam, Audiophile 192 ima isti control panel kao i Audiophile 2496....tacno je da tu nema tih kontrola, tako da se onda moje objasnjenje ne moze primeniti kada je u pitanju ta kartica.

U principu, trebalo bi da sve funkcionise po defaultu, tj. sa fabrickim podesavanjima. Drugo, ako su kablovi povezani kako treba, ako ne postoji neka petlja (povratna sprega), ne bi trebalo da se javljaju bilo kakvi problemi tog tipa.

Tesko je sada ovako "na nevidjeno" otkriti u cemu je problem.
[ xho @ 25.01.2009. 13:04 ] @
moze li biti sto imam unbalanced kablove na record out a na playback in nemam tu kablove danas su mi poslali oni ce da budu balanced
a stalno kad otvorim asio all v2 tu mi ne pokazuje zelenu boju na m-audio 192 ono running
pokazuje da je ugasen
ja mu onda postavim na enable da bude zeleno na m-audio ali nece da sacuva cim izlazim kad opet otvorim
opet je m-audio ugasen
a moze li rucno da se ugasi taj direct sound da isklucim mini liniju dok snimam
[ acaradio @ 25.01.2009. 18:06 ] @
Sudeci po slici koju si poslao, tu nema nikakve mogucnosti da se pojavi petlja...prikljucen mikrofon, record out si poslao na ulaz kartice, a slusalice si prikljucio na izlaz koji je za to predvidjen...ne vidim da ima nekih problema.

Citat:
a stalno kad otvorim asio all v2...

Nije valjda da koristis Asio4All umesto ASIO drivera koji si dobio uz svoju karticu?
[ xho @ 25.01.2009. 18:13 ] @
oba dva su mi instalirana ovaj sto sam dobio sa karticom koristim jer na asio4all je ugasen m-audio 192 tako pokazuje
[ xho @ 25.01.2009. 18:16 ] @
slusalice sam tako stavio jer kad snimam moram da ih ukljucim u mini linjiu jer preko miksete nemogu da cujem nista dok ne posaljem playback in u kraticu
[ acaradio @ 25.01.2009. 22:55 ] @
Prvo, ukloni Asio4All sa svog kompa jer je on nepotreban kada kartica ima svoj ASIO drajver.
Drugo, mozes da preslusavas uzivo i preko te mini-linije tako sto ces u softveru koji koristis za snimanje namestiti prosledjivanje signala na monitoring...to i jeste glavna namena ASIO protokola. Dakle, u Cubase-u ces prebaciti na ASIO svoje kartice: Devices > Device Setup > VST Audiobay...tu namestis da master ASIO driver bude M-Audio ASIO (ili Audiophile ASIO, ne znam kako su ga tacno nazvali). Nakon toga ces namestiti monitoring na kanalu koji hoces da preslusavas tako sto ces aktivirati ovaj mali zvucnik:


Za podesavanja u FL ne mogu da pomognem jer ga ne koristim.

Nadam se da imas instalirane najnovije drajvere za svoju karticu (na M-Audio sajtu imas kompletan support).
[ xho @ 26.01.2009. 01:02 ] @
m-audio delta asio su ga nazvali
za drajvere ne znam dali su najnove instalirani
moze bit da nisu jer od kad ne otvara pro tools
sad ne znam znas li ti kako da ih skinem i gde da ih instaliram
jos nesto
kad budem stavio kablove playback in ja cu slusalice onda prikljuciti na miksetu jer tada dobijam zvuk ocu li morati da pretisnem onaj zvucnik sto si mi poslao na ovu zadnju sliku
[ acaradio @ 26.01.2009. 08:11 ] @
Citat:
xho
za drajvere ne znam dali su najnove instalirani
sad ne znam znas li ti kako da ih skinem i gde da ih instaliram

Ako koristis onaj koji si dobio uz karticu (na CD-u), to je sigurno stari drajver...sasvim je moguce da PT nece da radi sa tim starim drajverom.
Novi skidas sa OVE stranice, odaberes model kartice i operativni sistem koji koristis...i dobices rezultat.

Instalira se jednostavno - uklonis stari drajver i pokrenes instaliciju novog. Sve ide bez komplikacija. Nakon instalacije imaces i novi kontrol panel za podesavanje kartice, ali koliko znam, nece biti potrebno da bilo sta petljas u njemu jer su ta podesavanja vec prilagodjena za ASIO manipulaciju....bar je tako kod Audiophile 2496.

Kada budes prikljucivao miksetu, sve na njoj ostaje isto, samo sto ces prikljuciti izlaz iz kartice na Playback In ulaze miksete, a kontrolu ces vrsiti preko potenciometra Playback, s tim sto ces pritisnuti ono dugme ispod njega (monitor).
Na mikrofonskom kanalu NIKAKO nemoj drzati ukljuceno dugme monitor, vec samo recording (rec), da ne bi dobio petlju.

Citat:
kad budem stavio kablove playback in ja cu slusalice onda prikljuciti na miksetu jer tada dobijam zvuk ocu li morati da pretisnem onaj zvucnik sto si mi poslao na ovu zadnju sliku

Uvek kada snimas vokale ili neki spoljni audio koji dolazi sa miksete, treba da drzis ukljucen taj mali zvucnik na tracku koji snimas da bi mogao kontrolisati snimanje...kada hoces da preslusavas to sto si snimio na track, iskljucices tu kontrolu, tj taj mali zvucnik. Fora je u tome sto signal iz miksete dolazi u komp (karticu), prolazi kroz ASIO protokol, vraca se nazad u miksetu (na onaj playback ulaz) i tako cujes ono sto snimas. Prednost je ta sto mozes u trenutku snimanja da ubacujes i neke efekte na track i da slusas snimanje sa tim efektima.
[ xho @ 26.01.2009. 13:07 ] @
j asm usao ovamo da uzmeme te nove drivere nasao sam moju karticu ali sad ne znam sta da pretisnem
windows xp sp3 , sp2 .xp64 beta ja ne znam koja mi je sad
znam da je AMD Athlon(tm) 64 X2 dual
[ Victor86 @ 26.01.2009. 17:24 ] @
To nema veze sa procesorom nego pita te koja ti je verzija windowsa. Idi desni klik na My Computer ikonicu pa Properties i vidi koji Service Pack (sp) imas i odaberi taj download koji ti odgovara .

pozz
[ xho @ 26.01.2009. 17:45 ] @
jeli ovo Service Pack 2
[ Victor86 @ 26.01.2009. 19:01 ] @
Ako ti pise Service Pack 2 onda skini sa tog sajta drajvere za Windows XP SP2 i to instaliraj !
[ xho @ 26.01.2009. 19:09 ] @
ona sama trazi da obrisem one stare drivere
[ acaradio @ 26.01.2009. 19:31 ] @
Citat:
xho: ona sama trazi da obrisem one stare drivere

Pa ti je poslusaj sta ti kaze
Svejedno je da li ces prvo uraditi deinstalaciju starog drajvera pa onda pokrenuti instalaciju novog ili ces prepustiti da installer odradi i jedan i drugi posao.
Ja vise volim da radim to u odvojenim koracima....ali opet, to samo stvar navike.
[ xho @ 26.01.2009. 21:50 ] @
jos nista nisam instalirao da ne na pravim neku frku
krenuo sam da instalira kad je izaslo remove onda sam stao
[ acaradio @ 27.01.2009. 07:53 ] @
Pa naravno da ce da pise "remove"...jednostavno, novi drajver trazi da se ukloni stari.
Ne mogu oba da budu instalirana.
[ xho @ 27.01.2009. 15:55 ] @
znaci sve ce on sam to da instalira necu imati ja nek potrebe da prebacim drivere na neki folder
jer ja nisam instalirao ove stare dao sam jednom coveku da mi instalira
[ acaradio @ 27.01.2009. 16:49 ] @
U slucaju da hoces naknadno da se vratis na stari drajver (mada ne vidim ni jedan razlog za to), imas ga na CD-u koji si dobio uz karticu.

Ne vidim zasto se stvara panika oko jednog obicnog drajvera. Jednostavno, pokreni instalaciju novog drajvera, uradi ono sto instalacija trazi od tebe (a to je uglavnom da uklonis stari drajver i posle klikces Next, Next, Next...), na kraju ce ti reci da uradis shutdown (to uglavnom M-Audio drajveri traze umesto restarta) i kada ponovo ukljucis komp imaces instaliran novi drajver.
[ xho @ 27.01.2009. 17:41 ] @
ok uradicu to
[ acaradio @ 27.01.2009. 17:48 ] @
I naravno, nemoj da zaboravis da posle instalacije namestis ASIO u Cubase-u i FL...a mozda ce biti potrebno da podesis audio options i u ostalim programima koji koriste zvuk (plejeri i slicno). To samo u slucaju da neki od tih programa nema zvuk nakon instalacije novog drajvera.
[ xho @ 27.01.2009. 18:10 ] @
ja sam instalirao na kraj instalacije izaslo
conection anyway i stop instalation
onda sam usao u cubase mikrofon se ne cuje ovo ostalo nisam probao
m-audio controler asio sve isto izgleda ka prije samo sto je promenio boju crvena sa V liniom
onda sam podesio nekako mikrofon lose se cuje bolje se culo prije
ne vidim nesto novo pro tools opet se ne otvara ne vidim neku razliku u nove drivere
[ acaradio @ 27.01.2009. 21:27 ] @
Citat:
xho: ja sam instalirao na kraj instalacije izaslo
conection anyway i stop instalation

Nadam se da nisi kliknuo na "stop instalation" jer bi to bila greska i instalacija bi bila nedovrsena.

Primecujem da malo slabije poznajes kompjuterske tehnologije, pa bi valjalo da pored tebe bude neko sa vecim iskustvom kada radis podesavanja i instalacije.

Sa novim drajverom kartica moze da radi samo bolje, nikako losije.

Ovako je izgledao stari control panel kartice:


...a otprilike ovako izgleda novi:



[Ovu poruku je menjao acaradio dana 27.01.2009. u 22:42 GMT+1]
[ xho @ 27.01.2009. 22:40 ] @
pretisnuo sam conection anyway
a control izgeleda isto ka stari nije se promenio u opste samo se promenila ikonica nije vise crni M no je crveni V
i pretisnuo sam na one sve stereo link nista vise
i ja sam ocekivao da se promeni ali nije
[ xho @ 27.01.2009. 22:55 ] @
sad sam probao otvorio je pro tools 7.4
valda su novi ali nije nista promenio kao na one slike sto si poslao
otvorio sam pro tools ali ne mogu dale file edit view track region event audiosuite i ostalo ne dozvolava da ih otvorim
[ xho @ 27.01.2009. 22:57 ] @
nasao sam i ovo cuda da otvorim no reci mi kad otvorim audio track oculi na mono ili stereo
na cubase otvaram stereo
[ xho @ 27.01.2009. 23:07 ] @
samo mi reci te kako da uklucim mikrofon u pro tools kada snimam
u pro tols nemogu nidje da nadjem da podesavam m-audio delta asio
da bi mi radio mikrofon
[ acaradio @ 27.01.2009. 23:20 ] @
Odavno nisam koristio Pro Tools (a i retko kad sam ga koristio) tako da se ne secam kako se radi postavka projekta za snimanje.
Inace, da bi ti se cuo mikrofon, kao i u svakom multitrack editoru/sekvenceru, treba da aktiviras snimanje i monitoring na tracku koji snimas

Citat:
kad otvorim audio track oculi na mono ili stereo

Kada snimas vokale i mono instrumente otvori mono kanal.
[ xho @ 28.01.2009. 18:59 ] @
hoce mi li reci ko kako da uzmem instrumental sa pjesme
da se ne cuje pjevanje no samo instrumental
[ acaradio @ 29.01.2009. 00:10 ] @
E, sad si dosao do pitanja koje je zabranjeno na ovom forumu.
Procitaj Pravilnik, pravilo broj 6.

Ima jedna tema u kojoj smo malo vise pricali o tome, pa vidi da li ti mogu koristiti informacije odatle:
http://www.elitesecurity.org/t207994

Znaci, o toj temi ne pricamo.
[ xho @ 29.01.2009. 00:23 ] @
OK
sutra mi stize ritam machina ali nisam siguran koja je to su mi poslali kao poklon
mislim da je roland sp606 nisam siguran dok ne pogledam
pa cu vam javit ako bude neki problem za podesavanje na fl studio