[ blekica @ 22.01.2009. 15:10 ] @

Imam par pitanja, a sudeci po vasim postovima mozda cu nesto korisno saznati od vas.

Naime kada sam se vratio iz Amerike pre odprilike 5 godina dobio sam ( kako su mi tada rekli dozivotnu zabranu) zbog falsifikovanja Bank statement-a. Jos tada su mi kroz salu rekli da ja tu nemogu nista i da mi jedino ostaje da posaljem neku vrstu molbe za njihovo predstavnistvo u Austriju. Ok, ja jesam tada na kompjuteru preradio dokaz iz Banke da imam oko 40000$ na racunu, to jest datume i jos neke sitnice, koje su trebale da pokriju moje studiranje u Americi.

Kada mi je konzul tada u ambasadi rekao kako cu dobiti zabranu nije mi rekao na koliko, vec su mi sluzbenici na salteru rekli da je zabrana dozivotna, a ne znam kako to da proverim, jer kada sam ih zvao oni su me odbijali preko telefona.

E sada imam Hrvatsko drzavljanstvo i pasos, pa bih volio kada bi neko na ovom forumu mogao da mi kaze dali preko Hrvatskog pasosa mogu da idem u Ameriku, kao turista ili kako god?


ako je neko ovde bio u slicnoj situaciji ili nesto zna , bio bi mi od velike pomoci!!


Hvala unapred.
[ markom @ 22.01.2009. 16:22 ] @
Zabrana važi za čoveka, ne za pasoš, tako da s tim nemaš puno sreće.

Ne verujem da ovde iko može da ti odgovori na tvoje pitanje. Moraš da pitaš njih, ali oni su sa kaznama tog tipa, ispravno, rigorozni.
[ bugsu @ 23.01.2009. 21:58 ] @
uu jeee ,pa to si falsifikovao to? koji razlog ako nije tajna :)