[ Neša De Beli @ 23.01.2009. 15:53 ] @
Pozdrav svima.
Potrebno mi je da saznam kako da najefikasnije zaštitim svoje autorsko pravo.
Imam potpuno razrađenu ideju za televzijski šou program. Ideja je potpuno orginalna i ama baš niko na svetu ne radi ovakav program.
Potpuno sam svestan činjenice da ovakav šou program može da donese enormno veliku količinu novca nešto kroz domaću produkciju, ali neuporedivo više kasnije kroz prodavanje licence.
Dakle godinu dana sam radio na svim detaljima i kada sam napokon sve završio pozvao sam Zavod za zaštitu autorskih prava i saznao da tamo vlada neograničena mogućnost krađe mog rada. Vidite, morao bih njima da odnesem sve što sam radio i da od njih dobijem neku jadnu potvrdu da sam im nešto predao. Zatim njima treba nekoliko meseci da mi odgovore mogu dali mogu da mi to zaštite ili ne.
Za tih nekoliko meseci ja uopšte nemam uvid u to šta oni rade sa mojim radom i dali ga već prerađuju i zaštićuju pod nekim drugim imenom uz neznatne izmene. Ja naravno ostajem kratkih rukava, a neko pokupi kajmak.
Potrebno mi je što više saveta kako da na neki alternativni način zaštitim moje delo od krađe.
Naravno ukoliko među vama postoje i producenti neke od nacionalnih TV stanica u Srbiji bio bih mu zahvalan ukoliko mi obezbedi fer šansu da ovaj šou program zaživi.
Neša De Beli
[ NICS @ 29.01.2009. 11:49 ] @
Koliko sam ranije procitao postove sa ovog linka na forumu niko ti nista ne garantuje prividno ti SOKOJ da ugovor o nekakvom zasticenom autorskom pravu u kome im ti dajes odresene ruke da rade sa tvojom idejom sta zele. Ako slucajno gresim IZVINITE.
Vise procitaj ovde imas cak i link od SOKOJ-a

http://www.elitesecurity.org/t...torska-prava-Kako-ih-ostvariti