[ Trantor @ 23.01.2009. 21:51 ] @
Pozdrav svima,

Sad ne znam dal sam na pravom mestu ali čini mi se da je ovo pravi deo foruma za ovaj problem. Naime hoću da povežem komp sa TV-om. E sad kad ja povežem sve to na TV-u dobijem sliku na kojoj idu bele linije preko ekrana. Grafička kartica je ATI HD 4850. Pre toga sam imao ATI 1600PRO i ista stvar se dešavala stim što je kod ATI 1600PRO kad sam nešto prčkao sa kablovima slika bila mirna ali crno bela. Da li neko zna o čemu se ovde radi? I da li je moguće da je problem do TV-a, mada mi je to malo sumnjivo jer je TV Samsung star nekih 3-4 godine.

Hvala
[ Trantor @ 31.01.2009. 20:20 ] @
OK valjda je vreme da neko od moderatora ovo obriše jer koliko vidim ovde neću dobiti odgovor. :)
[ calexx @ 31.01.2009. 20:33 ] @
Slika se pojavi ali idu bele linije preko nje? Ne valja ti kabl.
[ Trantor @ 31.01.2009. 22:26 ] @
E pazi ovako to sam i ja mislio. Ali ovo je drugi kabal po redu i isto se ponaša. Ovaj drugi čak nije ni pravljen nego je kupljen fabrički. Tako da mi to malo sumnjivo. Mada kad malo drmnem džek koji ulazi u komp slika reaguje. Čas malo bolja čas malo gora ali nikako da bude kako treba. Mislim nema tu neka filozofija ima samo masa i signal. Zaleme se dva para žičica i to je to. Nikako mi to ne ide u glavu. Evo kako ja to pokušavam da povežem:

[att_img]

Na ovom fabričkom kablu sam samo isekao S-Video ulaz jer je fabrički bio loše nalemljen, tj. okrenuti su bili masa i signal. Zato sam morao da upotrebim S-Video adapter i da preko njega i činča povežem kabal sa kompom kao na slici gore.

[Ovu poruku je menjao Trantor dana 31.01.2009. u 23:57 GMT+1]