[ unisoft @ 23.01.2009. 23:04 ] @
Guglao sam ali bez resenja.Znam za one Ascii kodove ali tu nema ovih tastera od F1 do F12.Postoji li neki nacin da kada se izvrsievent Keypress da se pokrene neki deo koda.,Na primer kada se desi dogadjaj keypress F1 on mi treba da otvori formu.

to bi lako uradi sa ascii kodovima -> pa na primer

If keyascii=65 then form2.show

e a kako za ove tastere F1,F2,F3,F4....F11,F12.

Meni treba da posto se pokrene forma ako neko pritisne taster F1 da se otvori na primer forma1 a ako pritisne taster F2 da se otvori forma2.
Za sve ostale tastere znam kako se radi (imam ascii tabelu sa kodovima) ali ovi tasteri izgleda ne spadaju - nemaju ascii kodove pa ....

Molim za pomoc posto mi hitno treba.

!!! HVALA UNAPRED
[ stefanpn @ 24.01.2009. 11:05 ] @
Code:

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
    
    Select Case KeyCode
    Case vbKeyF1
        ' Pritisnuto f1
    Case vbKeyF2
        ' Pritisnuto f2
    Case vbKeyF3
        ' Pritisnuto f3
    '...
    Case vbKeyF12
        ' Pritisnuto f12
    End Select
    
End Sub
[ unisoft @ 24.01.2009. 19:36 ] @
nadjoh i ja resenje koje je isto kao tvoje i taman da postavim to resenje u ovu temu koju sam postavio videh da si mi ti odgovorio.
U SVAKOM SLUCAJU HVALA TI MNOGO ... ovo nije prvi put da mi pomazes HVALA :).


Mene muci samo jedno pitanje sto ovo ne funkcionise kada koristimo event KeyPress.

Do duse ya ono sto sam ja koristio - kod mi je izgledao ovako.

If KeyCode=vbKeyF1 Then
frmF1.show
frmGlavnaforma.hide
Unload frmGlavnaforma
End if

Ja sam slican kod ovom tvom a i onom sto sam ja nasao guglajuci video sam jedan post na tu temu na ovom forumu ali to sto je tamo pisalo meni nije radilo.Verujes li ti meni da sam se samo tako zainatio i barem 5 sati sam jutros gledao na netu u cemu je problem a znam da je kod mi 100% ispravan.

Problem je bio u tome sto sam ovaj moj kod a i tvoj MORA DA SE UPISE U EVENT KEYDOWN .... e mene zanima sto ne radi sa EVENTOM KEYPRESS.


A da imam jos jedno pitanje pa bih te zamolio da mi odgovoris ako znas.Meni treba da posto je pokrenuta odredjena forma u mom slucaju prikazana forma na ekranu sa imenom frmGlavnaforma da posto pritisnemo neki od tastera F1,F2,F3 ... pokrene formu koja je programski dodeljena tom tasteru.Mene u ovom problemu zanima samo sledece.U koji event to da upisem.Ja sam fpokusao u EVENT KeyDown te forme ali ne radi.Da,zaboravi sam da kazem da na toj formi postoje labele koje se pritiskom na TAB imaju i nemaju FOKUS.Kada neka labela ima fokus i pritisnemo ENTER on treba da otvoi formu za tu labelu.Ovo sam ja resio i radi mi bez problema ali nikako ne mogu da resim da se u bilo kom trenutku BEZ OBZIRA DA LI NEKA CONTROLA IMALA FOKUS NA FORMI ILI NEMALA VEC FOKUS SAMO IMALA FORMA - DA SE U BILO KOM TRENUTKU AKO PRITISNEMO NEKI OD TASTERA F1,F2,F3 pokrene POKRENE ONO STO JE ISPROGRAMIRANO AKO SE PRITISNE NEKI OD TIH TASTERA.

Ja sam upisivao ovaj kod u EVENT KEYDOWN forme i on radi samo onda kada na tu formu ne postavim nista.A cim postavim neku labeli ili bilo sta drugo ne funkcionise

Nadam se da si me razume sta te pitam.Ja razumem sta hocu da kazem ali ne znam da li sam dovoljno jasno to napisao.Ako ne razumes bas dobro sta mi treba-slobodno reci DA BI POSKUSAO BOLJE DA OPISEM.

HVALA JOS JEDNOM.Pozdrav

[Ovu poruku je menjao unisoft dana 24.01.2009. u 21:04 GMT+1]
[ dava @ 25.01.2009. 14:07 ] @
Citat:
unisoft:
A da imam jos jedno pitanje pa bih te zamolio da mi odgovoris ako znas.Meni treba da posto je pokrenuta odredjena forma u mom slucaju prikazana forma na ekranu sa imenom frmGlavnaforma da posto pritisnemo neki od tastera F1,F2,F3 ... pokrene formu koja je programski dodeljena tom tasteru.Mene u ovom problemu zanima samo sledece.U koji event to da upisem.Ja sam fpokusao u EVENT KeyDown te forme ali ne radi.Da,zaboravi sam da kazem da na toj formi postoje labele koje se pritiskom na TAB imaju i nemaju FOKUS.Kada neka labela ima fokus i pritisnemo ENTER on treba da otvoi formu za tu labelu.Ovo sam ja resio i radi mi bez problema ali nikako ne mogu da resim da se u bilo kom trenutku BEZ OBZIRA DA LI NEKA CONTROLA IMALA FOKUS NA FORMI ILI NEMALA VEC FOKUS SAMO IMALA FORMA - DA SE U BILO KOM TRENUTKU AKO PRITISNEMO NEKI OD TASTERA F1,F2,F3 pokrene POKRENE ONO STO JE ISPROGRAMIRANO AKO SE PRITISNE NEKI OD TIH TASTERA.


Sve sto trebas da uradis je da stavis na True properties forme koji se zove KeyPreview.
[ unisoft @ 25.01.2009. 16:32 ] @
.
Citat:
Sve sto trebas da uradis je da stavis na True properties forme koji se zove KeyPreview.


Pazi stvarno to je resenje.Ako ti nesto znaci jedi nacin na koji mogu da ti se oduzim sto si mi pomogao je da kazem HVALA!!!

pozdrav