[ bargorann @ 24.01.2009. 02:32 ] @
Pozdrav

Da li google pretražuje sajt urađen u PHP-u i mysql?

Šta hoću da kažem - prost primer je ovaj forum - predtpostavljam da je korišćena neka baza i ako se sve upisuje u bazu (znači nije čisti HTML), znači svi postovi, naslovi, user-i, datumi, ..., su smešteni u bazu i tek kad korisnik pretražuje, čita - jednostavno poseti stranu ona se generiše i izgleda ovako kako sad izgleda - nemoguće mi deluje da je ovako vidi google-ov robot.

Još jedan primer: Postoji baza sa naslovom kjiga i autora (naravno ne postoji HTML stranica u kojoj su nabrojani svi autori i naslovi) i kad korisnik izabere po nekom kriterijumu autora izlistaju mu se sve njegove knjige i to u nekoj HTML stranici - da li je i google vidi takvu?
Ako je ovo tačno da li će naprimer u google-ovoj pretrazi naprimer "autor Pera Perić" pokazati na moj sajt iako njega ("Pera Perić") nema nigde u HTML kodu već samo u bazi i koji će se pojaviti samo kao neki upit.

Nadam se da sam uspeo da objasnim.

Hvala
[ Radovan__III @ 24.01.2009. 09:29 ] @
Sjajno si objasnio ali ma kako tebi ovo delovalo nemoguce "nemoguće mi deluje da je ovako vidi google-ov robot" e pa vidi :) tj google nema nikakvog dodira sa php-om, mysql-om nego vidi samo proizvod ( html ) kao i ti.