[ _CaRtMan_ @ 24.01.2009. 13:27 ] @
Koji imaju još servisi slični 2Checkout. Napomena: Nisam koristio 2CO, ali sam citao da ljudi imaju lose iskustvo s njima?
Kako 2CO funkcionise i sl.?

[ atilasd @ 27.01.2009. 10:16 ] @
Imas mnogo, zavisi za sta ti treba, dacu ti link gde imas popis tih procesora sa ljihovim provizijama.
http://www.nstarsolutions.com/regservices.htm
Sa 2co nisam radio i prakticno ne znam kako to funkcionise. Znam da prihvata paypal, ali ima veliku listu zabranjenih proizvoda(ne podrzava donacije sto je meni potrebno).

ako hoces da pordajes svoj "digitalni sadrzaj" preporucujem kagi.com ili fastspring.com

Vecinom ovi "payment solution" sistemi rade na sledeci nacin:

-otvoris nalog
-napravis svoju cekaut stranicu koja se hostuje na njihovom serveru(uglavnom je automatizovano)
-dodas proizvode u bazu
-stavis link ka cekaut stranici na tvom sajtu
-novac ti se leze na tvoj racun
-kad zatrazis isplatu oni ti uplacuju jedan od nacina (moze biti wire, payoneer kartica, paypal itd)

Gledaj koje su sve dazbine (fee za trasakcije, fee za povlacenje sredstava, eventualno troskove hostovanja digitalnog sadrzaja itd)

Konkretno svaki taj solution sistem ima svoja pravila tako da se najbolje informises na njihovim stranicama.
Predlazem ti da biras one koji imaju podrsku za paypal
znam sigurno da imaju fastsprin 2co i kagi, za ostale ne znam (moguce da ima plimus)


pozdrav!

[ _CaRtMan_ @ 30.01.2009. 14:03 ] @
Hvala na odgovoru. Ima i moneybookers... kazu dobar je.
[ aceall @ 02.09.2009. 02:35 ] @
Da ne otvaram novu temu....


Da li je obavezno posjedovati firmu da bi otvorio nalog na 2co-u? Par puta sam procitao da nasi ljudi koriste taj servis pa me interesuje kako su otvorili nalog. Polje Company Name je oznaceno zvjezdicom.


Hvala