[ Pinokio @ 24.01.2009. 22:39 ] @
Postovani

Znam da se i ceo ovaj forum bavi time i da je mozda glupo sto postravljam ovde ovakav naslov ali za mene kao totalnog autsajdera koji se zaista prelistao skoro sve postove koji su pisani na poslednje dve teme sve ovo je postalo doliko zbunjujuce da vise zaista nisam siguran sta mi valja a sta ne valja raditi.Mnogo ne suglaica i poprecnih mislajenja od vaznosti meta tagova do bitnosti linkova su me naterala da ispocetka napisem ovaj post i zatrazim pomoc za konkretan sajt.

Odnosno Radim za firmu www.tehnokomerc.com koja vec duzi niz ima web sajt ali koji nikada do sada nije bio seo optimizovan.Krajem ove godine resio sam prvo da ga predizajniram sto sam i ucinio uz pomoc programa dreamweaver cs4 u tom trenutku nisam vodio racuna o optimizaciji koda jer nisam mislio da je sam kod bitan za rang na google-u tek sam posle postavljanja novog sajta na domen poceo da citam postove na ovom forumu i to zakljucio.S;obzirom na to tek onda sam poceo da upisujem meta tagove i da vodim racuna o alt tagovima.Takodje upisao sam firmu u sve besplatne direktorijume koje sam znao.

Inace jos uvek imam problem oko toga sto mi je google kesirao staru web prezentaciju i nikako da azurira informaije sa novog sajta

rang sajta mi je 2


Molim vas za ocenu i sa sve savete oko sto boljeg pozicioniranja sajta na googlu za sajt http://www.tehnokomerc.com


Unapred hvala
[ Radovan__III @ 24.01.2009. 23:17 ] @
Kao sto rece sve ima napisano samo treba da se procita, pobledaj bar top teme

Prvi korak bi po meni bilo utvrdjivanje koji su zeljene reci ili fraze za koje zelis da pozicioniras sajt na googlu. Onda je potrebno da naglasis te reci kroz title, h tagove i tekst.

Stvar koja upada u oci na sajtu je meni tj on se kosi sa svim mogucim pravilima optimizacije za pretrazivace:
- meni ti se sastoji od slika koje su pritom spetljane sa js-om, a moguce je mnogo bolji meni napraviti sa cistim teksom i css-om
- reci u linkovima u meniju su razdvojene _ umesto znakom - koji se koristi za razdvajanje reci
[ Pinokio @ 24.01.2009. 23:56 ] @
Citat:
Radovan__III: Kao sto rece sve ima napisano samo treba da se procita, pobledaj bar top teme

Prvi korak bi po meni bilo utvrdjivanje koji su zeljene reci ili fraze za koje zelis da pozicioniras sajt na googlu. Onda je potrebno da naglasis te reci kroz title, h tagove i tekst.

Stvar koja upada u oci na sajtu je meni tj on se kosi sa svim mogucim pravilima optimizacije za pretrazivace:
- meni ti se sastoji od slika koje su pritom spetljane sa js-om, a moguce je mnogo bolji meni napraviti sa cistim teksom i css-om
- reci u linkovima u meniju su razdvojene _ umesto znakom - koji se koristi za razdvajanje reci



1.sto se tice kljunih reci to i jesu u stvari nazivi podtsranica odnosno menija :kotrljajuci lezajevi,industriski lepkovi,rucni alat,gradjeviski materijal....
2.Iskreno pokusavao sam da odradim meni bez slika ali s,obzirom da mi je ovo prvi sajt jednostavno nisam uspeo to da uradim a da to ipak lici na nesto.sam font koji mi dreamwewver daje je tako bezveze i ruzan da nikako mi to nije polazilo za rukom.
3.misli da bi trebao da promenim adrese iz npr:www.tehnokomerc.com/kotrljajuci_lezajevi.html u tehnokomerc.com/kotrljajuci-lezajevi.html