[ nosstradamus @ 24.01.2009. 23:21 ] @
Evo ovako, u wordu sam ubacio sliku i sad treba da u toj istoj slici koja je u stvari jedan skenirani dokument ukucam tekst odnosno podatke, tako da posle mogu da štampam. Otprilike to bi bilo da skenirate vašu diplomu ili neko svedočanstvo pa da tako skeniranu sliku ubacite u wordu, a da možete u toj slici ubacivati ime prezime matični broj itd. bilo bi još bolje ako bi se u tom novom dokumentu kretao tabulatorom i tačno tamo gde treba ubacivao tekst.
[ Hackman @ 24.01.2009. 23:34 ] @
Jel ti to planiraš da falsifikuješ diplomu hehe
[ nosstradamus @ 24.01.2009. 23:39 ] @
ha ha , ma jok nego tipski dokumenat tj ugovor, koji sam skenirao pa ga prebacio u word ali nažalost kao sliku. a meni treba da sam mogu neke delove koji se odnose na lične podatke tj ime prezime i ostalo da mogu prekucati tako kako mi odgovara,Poenta je da ne prekucavam ceo dokumenat nego da ga ubacim u word i samo prekucati ono što treba.
[ Goran Rakić @ 25.01.2009. 00:18 ] @
Stavi sliku u pozadinu pa praznim redovima i tabulatorima dođi do mesta gde želiš da pišeš ili napravi Textbox-ove na mestima gde želiš da ubaciš tekst i kucaj u njima.
[ nosstradamus @ 25.01.2009. 00:48 ] @
samo mi kaži kako da stavim sliku u pozadinu jer sam laik u svemu ovome, i kako da ubacim kordinate gde da kucam tekst.
[ Goran Rakić @ 25.01.2009. 01:39 ] @
Desnim na sliku, "Prelamanje teksta" (Text wrap) i iz menija izabereš "Iza teksta" (Below Text). Tekst koji pišeš sada ide preko slike. To je jedan način.

Drugi način je "Umetni" > "Okvir za tekst" (Insert > Text frame). Onda razvučeš po slici gde želiš da se pojavi tekst, klikneš sa strane, klikneš nazad u okvir i otkucaš tekst.
[ Ivek33 @ 25.01.2009. 14:10 ] @
Citat:
nosstradamus: samo mi kaži kako da stavim sliku u pozadinu
O ovome je bilo govora na forumu.
Trebaš skeniranu sliku umetnuti u background Format => Background => Efects
vidi ovaj slikoviti link Umetanje slike u pozadinu dokumenta