[ jsrmaksa @ 25.01.2009. 12:21 ] @
Pozdrav!
Kupio sam nove delove i sa drugom sam sklopio racunar!Nije mi prvi put,vec sam sklopio komp sa istim delovima.

Prvi Problem nastaje sto monitor nece da prikaze sliku.
Drugi problem sto komp radi pa se sam restartuje (naravno bez slike).

Konfiguracija je sledeca:
P5Q PRO,Q6600,2X2Gb Kingston HyperX,WD 640Gb,Asus 4850 1Gb,Pioneer DVD-RW i Napajanje ThermalTake 550w oznaka w0102!

Prvo sam posumnjao na napajanje (samo da kazem da ovo TT 550W nema 8-pinski prikljucak EPS/ATX12V samo 4-pinski) uzeo sam od druga Corsair od 550w i prikljucio,komp se sada ne restartuje ali i dalje nece sliku da prikaze.

Da li postoji mogucnost da je nesto do struje, treba jace napajanje ili pak graficka!
Struja mi se "slaba",kuca je pravljena pre 50tak godina i ima samo monofaznu struju i nisam tako blizu trafoa!

Hvala u napred!
[ Binary Mind @ 25.01.2009. 17:45 ] @
Kad se komp ne budi, tj upali se a ne daje sliku postoji neki problem koji moze da bude bilo sta od struje do bilo kog parceta hardvera. Sve treba detaljno istestirati od hardvera i bilo bi dobro da se obezbede rezervni delovi/komponente za testiranje ako je moguce (ako nije onda mozda necete moci sami da odradite kompletnu dijagnostiku). Mozda je najbolje da se masina rasklopi (ali bukvalno), i probas da upalis plocu na zivo kratkim spajanjem adekvatnih pwr pinova nekim srafcigerom ili sl. (isto tako je i ugasis, reset ces dobiti kratkim spajanjem reset pinova), sa samo procesorom, RAM-om i grafickom unutra i vidis da li ce ploca da se probudi van kucista. Plocu kad je izvadis iz kucista polozi je na njenu kartonsku kutiju koju ces staviti na neki sto ili drugu adekvatnu ravnu podlogu, blizu monitora naravno... To se zove karton dijagnostika postoji mnogo slicnih tema. Uradi pretragu sa adekvatnim kljucnim recima i dobices mnogo tema sa slicnim i istim problemima.
[ jsrmaksa @ 25.01.2009. 22:27 ] @
@Binary Mind

Hvala puno..videcu da nabavim adekvatne delove pa da probam,u suprotnom pravac servis!
[ jsrmaksa @ 26.01.2009. 15:28 ] @
Sve sam skinuo i video da pri namestanju cpu-a iskrivila dva pina na podnozju procesora!

Da li to nekako moze da se ispravi..?
[ Binary Mind @ 26.01.2009. 15:56 ] @
Moze. Uzmes tanak sto manji minus shrafciger ili nesto slicno tanko i probas da ih ispravis. Ako nemas hrabrosti idi u servis da ti to odrade uz novcanu nadoknadu. Cak ni tad nije 100% sigurno da ce ploca raditi kako treba ili da li ce uopste raditi.
[ Marko Enter @ 27.01.2009. 09:24 ] @
Mislis to se iskrivile nogice na procesoru ? podnozje valjda ima rupice , mogu se ispraviti nogice na procesoru samo pazljivo da se ne polomu , ja sam ispravljao do sada mnogo puta


pozdrav Marko
[ Binary Mind @ 27.01.2009. 11:52 ] @
Ne. Gde si video da novi LGA Intel procesori imaju nozice. Kod LGA775 podnozja su pinovi dole na podnozju.
[ Marko Enter @ 27.01.2009. 17:10 ] @
Pardon, izvinjavam se upravu si< istripovo sam se nesto da na podnozju su nogice , naravno i one se mogu ispraviti , samo polako

pozdrav Marko
[ jsrmaksa @ 27.01.2009. 17:34 ] @
To,Hvala ljudi ulili ste mi nadu da ima leka!
Samo da sakupim strpljenja i da ispravim polako.
Nauk da nikad ne stavljam procesor pod pritiskom.
Pozzdrav
[ Binary Mind @ 27.01.2009. 17:51 ] @
Radio sam to vise puta i naravno da ima leka. Naravno nikad nisam uspeo da tako shebem LGA775 podnozje i uvek sam se pitao kako je to ljudima uspevalo
[ jsrmaksa @ 27.01.2009. 20:43 ] @
Nepaznja..kao i u svemu...nedovoljno koncetracije i eto krivi pinovi...
[ Marko Enter @ 27.01.2009. 22:43 ] @
pa da , manje iskusnim majstorima desava se , kao sto kazes mala nepaznja i eto komendije

pozdrav Marko
[ jsrmaksa @ 28.01.2009. 10:14 ] @
Pozdrav!!
[ jsrmaksa @ 01.02.2009. 23:13 ] @
Jel moze neko da mi preporuci dobar servis u gradu (Beogradu) za ovakvu opravku?
Nema sanse sam...toliko sam se smoriYO oko toga da se necu smiriti...
Hvala ljudi...
[ jsrmaksa @ 01.02.2009. 23:25 ] @
Nasao sam na netu da je jedan lik odneo kod zlatara da mu ispravi i zlatar mu rekao "a ovo je za malu decu" i zavrsio posao.
Tako ako ne nadjem servis pravac zlatara!
[ Binary Mind @ 02.02.2009. 12:55 ] @
Predlozi za servise koji rade ovakve vrste popravke preko PP a tema se zakljucava.