[ bora111 @ 25.01.2009. 14:32 ] @
Zdravo svima.

Nov sam na forumu, tako da ne znam jel ovo pravo mesto za moje pitanje, ali da probam.
Imam problem sa kompom već duže vreme, a zadnjih dana postaje sve gore. Probem je što mi komp zablokira a onda neće da upali ponovo nego mora da se hladi jedno sat vremena. Ranije mi se ovo dešavalo povremeno, i to samo posle igranja neke zahtevnije igrice, a potom je postalo sve učestalije, da bi zadnjih dana počeo da blokira posle nekoliko sati radi. Da li neko zna šta je moj problem i kako da ga rešim?
[ PCS @ 25.01.2009. 17:07 ] @
Prvo napisi koja konfiguracija je u pitanju? Pretpostavljam da je malo bolji komp u pitanju jer vidim da radis na Visti. Koja verzija Viste?
Moguce je da te zeza napajanje, a moze biti i nesto drugo. Napisi jos informacija pa cemo videti.
[ Binary Mind @ 25.01.2009. 17:23 ] @
Mozda nesto od ovih tema pomogne:


http://www.elitesecurity.org/t324590-0#1996467
http://www.elitesecurity.org/t331472-0#2013618
http://www.elitesecurity.org/t338878-0#2066974
http://www.elitesecurity.org/t340467-0#2078978...

Ima ih jos ako iskoristis pretragu. Procitaj i vidi sta bi mogao biti tvoj problem. Bilo bi lepo da napises specifikaciju konfiguracije sa kojom imas problem (sve komponente). Ako nesto nije jasno pitaj u ovoj temi.
[ bora111 @ 25.01.2009. 21:05 ] @
Komp je: amd athlon(tm) 64x2 dual core processor 5000+ 2,59ghz, memorija 2gb, grafička geforce 9600gt, windows je vista ultimate sp1 32bitna (ali sam ranije koristio xp pa mi je opet blokirao; doduše kad sam instalirao vistu zakucavanje se učestalo). Od kad sam letos kupio komp windows mi je pucao jedno 5,6 puta, a zadnji put mi se izbrisala cela c particija. U svakom slučaju stavio sam neko staro napajanje da vidim kako će da se ponaša.
[ Binary Mind @ 25.01.2009. 21:14 ] @
Ploca, napajanje? Da li graficka ima aktivno ili pasivno hladjenje? Bilo bi lepo kad bi znali i proizodjace i modele parcica hardvera kao sto je npr. graficka kart jer bi onda bilo lako utvrditi kojih je specifikacija bar za neke od nas...
[ zlox @ 26.01.2009. 01:48 ] @
da ne otvaram novu temu posto imam isti problem. samo sto se meni posle zakucavanja i reseta normalno pali komp
sumnjam na jednu od 2 stvari: napajanje ili hdd (sto preporucujem i Bori111 da proveri)

moja konf je: CPU- AMD x2 2,4Ghz, MB - Asus M2A-VM,RAM - 2x1GB, Palit geforce 9800GT (512MB ddr3) www.palit.biz/main/vgapro.php?id=736 ,HDD - 2x160GB WD , napajanje je KME 450W 20A (sve komponente su max 6 meseci stare)
znam da je napajanje malo slabo za tu grafiku, ali sam grafiku uzeo skoro, a pre toga bio na integrisanoj .. i imao isti prob,
menjao verzije windowsa, i vistu probao i opet isto.

e sad cudna stvar je sto mi se recimo malopre desilo da 2x zakuca dok sam gledao film... a nocas igrao novi NFS (na full detail) 3-4h i sve ok bilo... tako da mi vise nista nije jasno.
p.s. malopre odradio "3d mark" ('05) i "BurnIn Test" .. cisto da vidim dal ce da zakuca za vreme testiranja.. sve normalno proslo O_o sad sam i everest instalirao.. proverio svi naponi ok..



Boro111: kazes da moras da cekas da se "ohladi" komp.. sta ti pokazuje na monitoru kad probas da ga upalis? jel pisti?
[ Binary Mind @ 26.01.2009. 11:40 ] @
Tema koje se bave ovakvom vrstom problema je sijaset na ES-u samo ako se upotrebi pretraga. Uglavnom treba od nekud poceti i postepeno doci do uzrocnika kvara.
[ bora111 @ 26.01.2009. 15:10 ] @
kad sam kupovao komp nisam dobio račun jer sam ga kupio preko nekog navodnog kevinog prijatelja i smrdljive firme big apple, a pritom nisam baš neki stručnjak za hardver tako da ne mogu da napišem koje su mi komponente sve dali. na napajanju koje sam sinoć izvadio piše ovo: BSP switching power supply model:LC-B400ATX (ako to nekom nešto znači).
kada posle blokiranja probam da restartujem komp najčešće mi pokaže crni ekran i napiše da stisnem ctrl+alt+del, a nakon ponovnog restartovanja isto to, ali ne pišti.
[ Binary Mind @ 26.01.2009. 20:17 ] @
LC-B400ATX uglavnom znaci da je napajanje kung fu (ANS, Premier, Frontier itd.). Prave ih ova gospoda. Napajanja su blagi uzas.
[ bora111 @ 26.01.2009. 21:54 ] @
jebiga, zaboravio sam da napišem da se povremeno iz kompjutera osećala i paljevina. u svakom slučaju sa ovim starim napajanjem nisam imao problema ceo dan, pa ako je ovo uzrok problema videću da kupim neko kvalitetno napajanje kad budem mogao.
[ Bou @ 19.03.2009. 14:56 ] @
Pa jel napajanje bilo problem, i ja imam isto takvo, imam i neke probleme o kojima sam otvarao teme, pa su meuputili na ovu, dakle jesi li rešio problem sa postavljanjem starog napajanja ili kupovinom novog?
Kod mene je napajanje hladnom, ne greje se i ne oseća se, ne daj Bpže, nikakva paljevina, ali imam nekakvih problema sa BSOD...
Bio bih ti/vam beskrajno zahvalni ako napišeš/napišete da li ste i kako rešili svoj problem, da bih znao da li da i ja razmišljam u momentalnoj promeni istog.
Hvala