[ bolta @ 25.01.2009. 17:27 ] @
Pozdrav svima!

Moj problem je sledeci, pre 15 tak dana, doslo je do ostecenja tog "skart s-video" kabla koji povezuje televizor sa onim open iptv reciverom.

Zvao sam telekom vide puta pokusavajuci da kupim drugi kabal ali nista, kazu da nemaju te kablove i da ga mogu kupiti bilo gde u gradu!? obisao sam cini mi se sve prodavnice u gradu i nista, niko ne prodaje a jos manje pravi takav kabal. Da sam znao za ovaj problem sigurno ne bih uvodio taj sistem, jedan najobicniji kabal a toliko muka.

Zna li neko kako da resim problem ili gde mogu da kupim taj cuveni i gore mnogo puta pomenuti kabl.

Unapred hvala, Predrag
[ Serggio @ 26.01.2009. 01:18 ] @
kakvo je oshtecenje? i kako je nastalo, mislim nemoguce ga je slucajno preseci ili spaliti....
[ Serggio @ 26.01.2009. 18:44 ] @
ostecen je deo "s-video", one male iglice su polomljene ne paznjom jednog mog ukucana a sve zarad gledanja omiljene tv serije!? :)

Zvao sam telekom 5-6 puta i uvek ista prica, sacekajte molim .... ne mozemo vam pomoci, mi te kablove nemamo, snadjite se u gradu, mogu se naci u svakoj prodavnici, stvarno su preterali..
[ Serggio @ 26.01.2009. 22:08 ] @
jbt, ja da sam telekom ne znam sta bi ti rekao...polomio pinove? hm, a da li je sam STB ulaz oshtecen isto?


P.S.
znas da ako nesto "pokvarish," ako ti ispadne stb ili ga zapalish ili tako nesto...dodjes telekomu 190eur-a, takav si ugovor potpisao :)
[ packypfc @ 26.01.2009. 22:11 ] @
Pa ima u svakom online shop-u da se naruci. Da ne bih ovde reklamirao u google serbia ukucaj +scart online shop
[ packypfc @ 02.02.2009. 13:34 ] @
heh..opet nista.. :((((

ljudi koji citav zivot rade sa kablovima nisu nikad videli ovakav kabl, citiracu ih po secanju " nisam nikad video do sada 10 pinova a unutar kabla 14 ...necega... " nemam pojma..
[ packypfc @ 02.02.2009. 15:05 ] @
To bi trebalo da je ovo http://www.allpinouts.org/index.php/AmiNET_110_Video_Out_10_pin , a izgleda da je nemoguće naći .... Neverovatno da Telekom nije obezbedio bar potrošni materijal ....
[ bolta @ 02.02.2009. 19:37 ] @
njihov odgovor je sledeci, mozete podneti zahtev da tehnicka sluzba izadje na teren a za to je potrebno sacekati najmanje 3 nedelje!?!? - naravno ne moguce je otici u neku njihovu poslovnicu i kupiti, uzeti, iznajmiti ... taj #$% kabl ...
[ Serggio @ 02.02.2009. 23:53 ] @
Covece unishtio si kabel???to nije potroshni deo .
izvini ali se kod mene kablovi ne troshe, niti prikljuchci.Nije ti to automobil pa ces da zamenish deo kako bi ponovo radilo, alo, to je elektronika, zice, pinovi, nisam chuo da je neko istroshio josh nesto takvo.A u ugovoru lepo pishe da ako pokvarish, sje*** da placas 190 eur i cao.Kada sam to procitao samo mi palo na pamet, da moze grom da lupi u STB i to je to...ti si specijalan slucaj.
[ Fac Ut Vivas @ 04.02.2009. 16:50 ] @
Zar ti nije lakše da uzmeš jedan Scart kabl i jedan S-Video kabl i da sam prelemiš, prespojiš žice...
[ argus1 @ 09.02.2009. 21:22 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Zar ti nije lakše da uzmeš jedan Scart kabl i jedan S-Video kabl i da sam prelemiš, prespojiš žice...


Da li si ikada video S priključak?

Kada mi nadješ takav sa 10 pinova kupim ti 3 gajbe piva i napravim ti taj kabel.

[ Fac Ut Vivas @ 10.02.2009. 20:50 ] @
Da vidi stvarno... ovo nije standardni mini DIN. Biće prilično teško naći ovakav konektor, ali za tri gajbe piva se vredi potruditi :)
[ bolta @ 11.02.2009. 22:00 ] @
potrudi se molim te..bice jos gajbi.. :)
[ bolta @ 26.06.2010. 14:36 ] @
Aman ljudi, jel pronasao neko kde da se kupi ovaj kabl ili bar ovaj konektor od 10 pinova.
Kupujem 5 gajbi odmah.
[ vlada84_jag @ 27.06.2010. 00:04 ] @
Citat:
Gost: Aman ljudi, jel pronasao neko kde da se kupi ovaj kabl ili bar ovaj konektor od 10 pinova.
Kupujem 5 gajbi odmah.



Nema sile da nadjes da kupis taj kabl, samo par firmi medju kojima i amino ga koristi i pravi za svoje uredjaje...prijavi smetnju na 977 i objasni da ti je ostecen skart kabl, zamenice ti, imaju kolicine za zamenu...bar je tako kod nas u jagodini..pozzz
[ vlada84_jag @ 29.06.2010. 18:07 ] @
Zvao sam, kazu nemaju. Jel neko zna neki online shop gde moze da se poruci.Bio bih zahvalan ako bi neko dao link.
Probao sam na aminovom sajtu,ali oni nemaju online prodaju.
[ Stefan Jocic @ 29.06.2010. 18:22 ] @
Onda ti ostaje da im pišeš na zvanični email i objasniš situaciju. Možda mogu nekako da ti izađu u susret i da ti ga pošalju ili da te upute gde možeš naći ovaj kabl.
[ radoslav23 @ 05.04.2011. 00:08 ] @
Nažalost ja imam identičan slučaj. Da slučajno neko ne zna gde se može kupiti ovaj kabal. Dakle 10-pin s-video -> scart.
[ radoslav23 @ 07.04.2011. 23:39 ] @
Na kraju sam otišao direktno u telekom i dali su mi kabal. Doduše obišao sam dve filijale i centralu da bih kabal dobio. Zalihe su im pri kraju. Inače u slobodnoj prodaji se ovaj kabal ne može naći.
[ radoslav23 @ 23.09.2011. 17:01 ] @
http://www.dastv.co.uk/shop/IPTV_Scart_Cable_2883.php?
mislim da ovde mozes resiti tvoje poteskoce
[ milan iptv @ 08.06.2013. 14:16 ] @
Gospodine mi imamo kabal.Ako je na kraju 10 pinova mi ih dajemo.Kabal je repariran i imate trajnu garanciju na njega.Eto ako vam vrsi posao samo se javite.Inace i telekom uzima od nas.
[ milan iptv @ 08.06.2013. 14:24 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Onda ti ostaje da im pišeš na zvanični email i objasniš situaciju. Možda mogu nekako da ti izađu u susret i da ti ga pošalju ili da te upute gde možeš naći ovaj kabl.
Citat:
Stefan Jocic: Onda ti ostaje da im pišeš na zvanični email i objasniš situaciju. Možda mogu nekako da ti izađu u susret i da ti ga pošalju ili da te upute gde možeš naći ovaj kabl.
Gospodine mi imamo kabal.Ako je na kraju 10 pinova mi ih dajemo.Kabal je repariran i imate trajnu garanciju na njega.Eto ako vam vrsi posao samo se javite.Inace i telekom uzima od nas.

Mi imamo kabal trajna garancija i telekom uzimao od nas.Potreban nam je samo stari kabal.Veliki pozdrav.Izvinite ja sam nov ocde nadam se da nisam prekrsio neko prabilo.
[ KrkaCiC @ 08.06.2013. 14:29 ] @
Mislim da je covek sredio do sada problem
Ipak 3 god su to
[ milan iptv @ 08.06.2013. 14:50 ] @
Da heheh pa eto.
Ja nisam ni gledao rekao iskucajte.
Pa nadam se da ce nekom koristiti i da nije uzalud.