[ Lord_Nenad @ 25.01.2009. 22:23 ] @
E jel moze neko da mi pomogne oko hostinga?
Narucio sam Business paket kod hostgatora, to je najbolji od hosting planova, posle nekog vremena ( kad se skupilo dosta ljudi, tj. dosta slika ) sajt je poceo da usporava, dok na kraju neke stranice ne mogu da se ucitaju. Danas smo "pokusali" da predjemo na dedicated i desilo se jos gore, sajt je mnooogo sporiji na dedicated nego na ovom hosting paketu.
Jel zna neko do cega to moze da bude?
Problem je u tome kada u slikama se trazi slika koja ima najvise pregleda, tako sto se za svaku sliku iz tabele slika ( 6,500 ) trazi koliko ima pregleda u tabeli pregleda ( 230,000 )... Jednostavno stranica se sporo ucitava, i kad dodje vreme za taj deo stranice jednostavno stane i posle nekog vremena ostane tako, prestane ucitavati stranicu. Dok neki delovi sajta skroz sporo rade...

Jel zna neko u cemu je problem?
[ Tyler Durden @ 26.01.2009. 10:02 ] @
Pa koliko je sajt posjecen?
Mada sve to zvuci kao da ti skripte nisu dobro napisane ili osmisljene...
[ Lord_Nenad @ 26.01.2009. 13:10 ] @
oko 1500 razlicitih ljudi na dan...
Ali ako sporo otvara i stranice gde je prost php kod... :/ Neam pojma sta mu je...
[ Stefan Jocic @ 18.02.2009. 21:23 ] @
Pa predji na neki drugi strani ili pak na neki domaci hosting gde ces dobiti dobru live support. Mada me cudi ipak je to hostgator.
[ Lord_Nenad @ 19.02.2009. 00:42 ] @
Nasao sam nacin, prepravio sam php kod, i onda sam u tu jednu tabelu sa slikama sam svakoj slici dodelio broj pregleda, pa za svaki se poveca, a ne da mora scripta da trazi i da racuna koliko ima u drugoj tabeli tih istih ID-eva...

Mada problem je bio i u tome sto sam imao banere koji su sa nasih hostinga, tj. hostinga iz Srbije, pa su bili slabi i onda je na tome blokiralo... Sad sam to smanjio i eto... :)

Tako da ako jos neko bude imao problema sa ovim nek' pogleda banere i to... ;)

Hvala na pomoci... PoZZ