[ CoSmO-011 @ 24.11.2003. 00:27 ] @
U čemu je najlakše i najjednostavnije uraditi tabele poput onih na: www.ostrvo.net, www.eunet.yu, www.verat.net ...?
GoLive, Fireworks ili šta već?
[ drdrksa @ 24.11.2003. 06:04 ] @
Pa vidis li da je na pomenutim sajtovima stavljen customizovan CMS?
[ Trunks @ 24.11.2003. 13:58 ] @
Lepe tabele? Mogao si da budeš malo određeniji.
Jel misliš na izgled onih okvira (grafički) ili na HTML kod?
[ CoSmO-011 @ 24.11.2003. 15:43 ] @
Prihvatam kritiku, mogao sam biti odredjeniji.
Mislio sam i na jedno i drugo.Primer je www.ostrvo.net, interesuju me ovi uglovi tabela.Nacin na koji su stilizovani i naravno iz kojeg su softwarea exportovani.Slicno je i sa www.verat.net, ona velika tabela u centru koja je zaobljena.Ne radi se valjda rucno Interesuje me samo kojim se softwareom mogu najlakse kreirati.Ne trazim bas detaljna uputstva.
[ Dusan S. @ 29.11.2003. 21:04 ] @
Nažalost, radi se ručno. Probaj kliknuti desnim dugmetom na te zaobljene ivice i videćeš da su to obične slike, a i ono između uglova su takođe jako male slike postavljene kao background pa onda se šire po potrebi (automatski). Ako hoćeš da napraviš takvu tabelu npr. sa samo jednom ćelijom u kojoj će stojati neki text, trebalo bi da napraviš tabelu 3x3, tako da u uglove ubacuješ slike, a sa strana i gore i dole background. To sam ja neki dan naučio, pa se sada hvalim :) . Inače bio sam oduševljen kada sam to napravio prvi put.

Ako neko zna neki drugi način neka napiše, neće da škodi...
[ CoSmO-011 @ 29.11.2003. 21:54 ] @
Znam da se mogu rucno uraditi, znam i kako, ali mi nekako ne ide da se rade rucno :(.Thanks u svakom slucaju.
[ Goran Rakić @ 30.11.2003. 22:20 ] @
može i preko CSS2, navedeš sve u pikselima ili emovima i nema slika...
[ Dusan S. @ 01.12.2003. 22:16 ] @
Mogao si biti malo precizniji s tim CSS 2, tj. obajsni mi samo sta je to, citav program ili samo neki deo programa ili neka scripta. Ne razumem se ja u te komplikovane stvari, jer sam ceo zivot radio u FrontPage-u, a o tome tamo nema ni govora....
[ Goran Rakić @ 02.12.2003. 14:16 ] @
CSS ti je način zapisa informacija o izgledu elemenata definisanih HTML, XHTML, XML ili sličnim jezikom za označavanje elemenata. Specifikaciju možeš naći na www.w3c.org.
[ dreamer-type @ 05.12.2003. 20:59 ] @
mozda ovo pomogne http://www.alistapart.com/articles/customcorners/