[ TezVi @ 26.01.2009. 22:06 ] @
Dragi forumasi,

nedavno sam u brainstormingu dosao do jedne ideje za koju moram provjeriti odredjene stvari.
zanima me koliko "daleko" mogu s javascriptom kontrolirati pdf ili flash objekt. poanta je konvertirati powerpoint prezentaciu u pdf ili flash te ju tako postaviti kao embeded objekt u html, te pomocu javascripte scrollati, odnosno mjenjati stranice/slide-ove u odredjenim vremenskim periodima.
Da li je moguce na spomenut nacin utjecat na pdf/flash objekt pomocu javascripte. Za flash mi je otprilike jasno, no da naglasim kako PDF ima prednost u mojem projektu. Takodjer ako imate neku drugaciju soluciju volio bih je cuti :)

hvala na odgovorima
[ Aleksandar Ružičić @ 26.01.2009. 22:38 ] @
Sa flashom je i vise nego izvodljivo (cak je i uradjeno to sto si zamislio), flash aplikacija samo treba da pruzi potrebne funkcije javascriptu preko ExternalInterface klase i actionscript i javascript mogu bez problema da medjusobno razmenjuju podatke i pozivaju funkcije.
A sto se pdf-a tice, sumnjam da to moze da se uradi, nisam nikada radio nesto slicno niti sam cuo da je neko radio nesto slicno, ali mozda bi mogla kombinacija javascript+flash+pdf, tj da iz flasha prikazujes pdf (nisam ni ovo radio, ali verujem da moze, samo nisam siguran da postoji neko free resenje) a da sa javascriptom kontrolises flash...