[ Dragan BL @ 27.01.2009. 12:02 ] @
Citam ove licence i nikako mi jedna stvar nije jasna.

Radim u jednoj kompaniji koja pravi komercijalni softer i sada u jednom konatmo da koristimo jQuery jer ce nam puno pomoci, ali problem je koliko sam ja razumio barem MIT licencu mi mozemo da prodajemo software ali moramo da dadnemo kod od softvera kupcu.

Citat:
"....Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining
a copy of this software and associated documentation files (the
"Software"), to deal in the Software without restriction, including
without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish,
distribute, sublicense, and/or sell copies of the Software, and to
permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to
the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be
included in all copies or substantial portions of the Software...."


Sada mi je nejasno da li treba da dam citav kod ili samo JS kod ili kako da ja ovo koristim a da ne dam svoj kod u pitanjue je C# code. Ako jos treba neki podatak ako nije jasno ja cu da pojasnim jos.

Hvala

[Ovu poruku je menjao Dragan BL dana 27.01.2009. u 15:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dragan BL dana 27.01.2009. u 15:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dragan BL dana 27.01.2009. u 15:37 GMT+1]
[ kazil @ 27.01.2009. 13:36 ] @
Mozes da radis sa JQuery-em sta zelis. Ne moras da distribuiras kod. Mozes da ga menjas, dajes, prodajes, stagod. Jedino, bilo bi lepo da negde napomenes da koristis JQuery tu i tu verziju i link ka stranici, mada nije potrebno. To valjda nije puno.
[ Dragan BL @ 27.01.2009. 13:44 ] @
Nije to puno moze se i to navesti. Takodje sav kod koji sam radio sa jQuery-ijem moze skinuti jer je to .js fajl, ali samo ne smijem da dam kod C# firmi kojoj isporucujemo to.

A sta znaci onda ovo ako je to tako kao sto ti kazes:
Citat:

and/or sell copies of the Software, and to
permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to
the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be
included in all copies or substantial portions of the Software...."


Zar ne pise da moram da dam kod ili barem preko pola koda ili sta vec znaci im ovo? :)

Hvala puno.
[ kazil @ 27.01.2009. 14:14 ] @
Rec "Software" u licenci se odnosi na software koji je licenciran sa tom licencom - u ovom slucaju JQuery. Ta licenca se odnosi na JQuery, na tvoj C# kod nema uticaj. Ako je to .js file, mozes pri vrhu file u komentaru napisati da si koristio JQuery biblioteku, link ka biblioteci i link ka MIT licenci pod kojom je licenciran. To je sasvim dovoljno.

Edit: Jedino bi onda trebao da das i svoj kod, da je JQuery licenciran pod GNU GPL v3 licencom, posto je on jedini koji zahteva da sav kod bude pod istom licencom. Licence tipa, MIT, BSD, GNU LGPL (lesser gpl) ne zahtevaju da sav kod bude pod istom licencom, nego jedino kod koji je pod tom licencom, da i ostane pod njom.

Edit #2: Ono sto si ti napisao JS skripte pomocu JQuery-a ne mora biti pod istom tom licencom. Mada, posto su JS file-ovi uvek dostupni, najbolje je da taj deo metnes pod istu licencu, ne gubis puno. A i ucinices dobro delo :P
[ Dragan BL @ 27.01.2009. 14:35 ] @
Hvala ti puno na ovako opsirnom odgovoru. Ovo mi je trebalo, jer je vazno da razumijem tu licencu i da vidim da li mozemo da koristimo prije nego pocnemo da radimo, da nas kasnije ne bi neko tuzio kada mi to sve zavrsimo i prodamo. :)

Hvala jos jednom kazil. :)