[ vasokg @ 27.01.2009. 12:41 ] @
Posedujem pomenutu gitaru iz 88-e godine sa 22 praga i Kahller locking tremolo. Iskreno izrada je tako dobra da zaista ne vidim nikakvu razliku u kvalitetu izmedju USA modela. Sta vi mislite o ovome? Ne znam samo koju elektroniku koristi jer na pickupovima nema nikakav znak.
[ reject @ 27.01.2009. 16:27 ] @
Japanci su super, probo squiera, par ljudi kojima verujem rekli da su japanci super.
Elektronike nema :D , samo 3 magneta, prekidac sa 5 pozicija i tri potenciometra,
kao i na svakom standardnom stratu. Inace, od skora, svi (osim nekih 'potpisanih' i
specialnih modela) USA fenderi se prave u meksiku (mozda gresim, ali mislim da ne gresim)
tako da celo lozenje na 'made in usa' modele vise nema smisla.
Sto se tice preciznosti i kvaliteta izrade, ja uvek vise verujem psiho japancima nego
svim amerima i meksikancima zajedno. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fender_Japan
[ acaradio @ 27.01.2009. 17:43 ] @
Osamdesetih je Fender Japan pravio mnogo dobre gitare, rame uz rame sa USA izdanjima.
Ali secam se i jednog modela iz devedesetih...veoma jadno. Lose drvo, neprecizan vrat...sve u svemu, mnogo slabije.
[ kelja @ 01.02.2009. 02:09 ] @
Citat:
Inace, od skora, svi (osim nekih 'potpisanih' i
specialnih modela) USA fenderi se prave u meksiku (mozda gresim, ali mislim da ne gresim)


Zvanicno - ne. :)
Prave se i u USA: od jeftinijih highway one modela, preko standarda i deluxa do onih najskupljih, naravno.