[ andrija @ 05.11.2001. 13:31 ] @
Pomoc!Instalirao sam na racunaru(deseti put) Red Het Linux 7.2 i imam ovakav problem:Kada u bootloaderu izabarem Linux i kompjuter krene da mi podize Linux prvi put mi je kod dela "cheking for new hardwer" startovao neki "Kudzu" i prijavio da ne moze da pronadje misa(Prepoznao ga je za vreme instalacije kao Generic Ps2 3 button i stavio sam Emulate 3 button) i kasnije pre nego sto se podigne graficko okruzenje prijavi da ne moze da nadje misa na adresi dev/ ..pa ne znam sta, i kada podigne graficko okruzenje ne radi mi ni tastatura ni mis.Kada udjem u tekstualni rezim pre nego sto digne graficko okruzenje (valjda sa Ctrl+Alt+F1) tastatura normalno radi.Sada ne znam da li su(verovatno jesu )drajveri u pitanju ili nesto drugo ali pokusao sam ovako nesto. Kod jednog mog druga koji ima istog misa kao ja(Logitech Wheel samo na USB portu) instalacija i dizanje grafickog okruzenja je islo glat i bez ikakvog problema. Pokusao sam da sa njegovim misem probam instalaciju medjutim kada bootujem sa Linux CD-a i krene instalacija posle poruke "running anaconda" prijavljuje da ne moze uopste da pronadje misa mada ga je Windows detektovao odmah i sam postavio drajvere,tako da mi Linux instalacija nije cak ni pokrenuta.Cak i kad iscupam tog misa i vratim svog misa bez ponovnog startovanja Windowsa sa svojim misem i vracanjem starih drajvera Linux instalacija prepoznaje mog misa(onog na PS2 poru) i uspesno pokrece instalaciju.STA DA RADIM????
[ stefy @ 05.11.2001. 15:34 ] @
Probaj da se ulogujes kao root i pokreni mouseconfig u terminalu. Isprobaj tamo neke varijante.