[ Pici man @ 28.01.2009. 00:43 ] @
Ovo sam napisao u temi o Blackberry ali verujem da zaslužuje posebnu temu:

Sadržaj mog telefona(Nokia N95) koji se može 'naći' na internetu džabe u fulu i sve to radi besprekorno:



Da objasnim malo detaljnije:

- Nokia Maps v2.0.4503(krekovan program naravno sa mapama Srbije verzije 1.2 koje su detaljnije od novijih 2.0);
- Garmin Mobile XT v5.00.20(sa komplet YU mapama SCG Route 1.9, AdriaRoute 2.20 i pride po želji EU i svet);
- Google map v2.3.0.9 ... nema potrebe objašnjavati ... softver koji skida mape putem GPRS-a i troši kredit bespotrebno...;
- TomTom v6.02(sa podrškom za interni GPS telefona[GPSd] i mapom Istočne Evrope v.608.0 koja je sl. do detalja Nokia mapama);
- Wild-Mobile SmartComGPS v1.55 je tu čisto nostalgije radi ... koristi kalibrisane mape u .ogf2 formatu kojih ima dosta na netu;
- Viking Informatics GpsMap v2.50 sličan SmartComGPS-u koji mi služi za kalibraciju ponajviše vojnih ili izvidjačkih mapa lokalnih mesta i naselja u svom kraju. Odličan za planinarenje i sl. aktivnosti;
- Tempes.GTx.v3.0 zanimljiva zezalica koja meri ubrzanje vozila od 0 do 100km/h i sl. koristeći GPS naravno ...;
- Sygic Mcguider 2009 v7.7.1458 izvanredan GPS navigacioni softver koji mnogo liči na TomTom i za koga svi u svetu imaju reči hvale. Šteta što nema detaljnu mapu Srbije;
- Route66 Mobile8 v8.0.16821 legendarni GPS navigacioni softver ... veoma brz i kvalitetan ... nema detaljnih mapa Srbije;
- Navigon Mobile Navigator v7.2.0057 softver koga mnogi na zapadu koriste kao nr.1 za GPS navigaciju ... nema detaljnih mapa Srbije;
- ALK Technologies Copilot Live.v.7.7.0.134 odličan navigacioni softver veoma brz i detaljan u opcijama ... nema detaljnih mapa Srbije;

---------niže(mrzi me da hvatam više screenshotove iz telefona) su:
- Symarctic ExtGPS v0.31 extra koristan program koji N95 pretvara u izdvojeni bluetooth GPS risiver i tako se može tel. koristiti za povezivanje i navigaciju sa laptopom ili sl. uredjajima;
- Aspicore GSM Tracker v3.15.984 zanimljiv programčić(za tkz. praćenje putem GPS-a) koji beleži kretanje, šalje podatke i prikazuje sve to na sajtu GpsGate;
- ..................

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Postoji još S60v3 programa za GPS navigaciju tipa Destinator recimo, ali isti nije krekovan, nema mape Srbije, tako da nije vredan predstavljanja. Program AFTrack 1.5 je takodje poželjan ali ga nema krekovanog, tako da opet ne privlači pažnju naročito cenom od $32.00 ...
Pored ovih postoji takodje dosta JAVA programa za GPS lociranje i navigaciju ali ne zaslužuju pažnju ...

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 28.01.2009. u 02:32 GMT+1]
[ bug killer @ 06.02.2009. 17:40 ] @
sjajno si opisao sve. ja da se pridruzim da kazem da i na 6220classic garmin xt radi super, kao i nokia mape, to sam isprobao.
da li imas neke informacije da ce nokia updete-ovati mapu srbije?
poz
[ Pici man @ 06.02.2009. 19:23 ] @
Citat:
bug killer: sjajno si opisao sve. ja da se pridruzim da kazem da i na 6220classic garmin xt radi super, kao i nokia mape, to sam isprobao.
da li imas neke informacije da ce nokia updete-ovati mapu srbije?
poz

Ne znam stvarno, ko bi sve to pratio, mislim da Nokia 6220 može da prihvati nove Nokia Maps 3.0 i 3D zgrade pa probaj ...
Poznavajući politiku Nokia kompanije mogu reći da neće biti sjajno po krajneg korisnika kao što nikada nije ni bilo. Nokiji je stalo do prodaje telefona i samim tim sve što se pojavi, pojaviće se za novi OS i neće raditi na 'starom' OS-u tipa S60v3 fp1 kakav ima Nokia N95. Dokaz je i sama pojava tkz. 3D nokia mapa koje rade samo na telefonima sa FP2(N96, N78, 6220, ...) i verovatno novijim S60v5 modelima sa ekranom osetljivim na dodir ...
To da li će Srbija biti podržana detaljnim mapama ubedjen sam zavisi samo od toga koliku materijalnu dobit Nokia očekuje iz Srbije ... uzimaući u obzir stanje u kome se nalazi naša država čisto sumnjam da će neko sa strane uopšte razmatrati Srbiju kao teritoriju o kojoj će voditi brigu prilikom izdavanja detaljnih mapa za gps navigaciju ...
Da nije Garmin mapa i Infoteam-a koji ih izradjuje teško sumanjam da bi na Nokia telefonima uopšte imali kvalitetne detaljne mape Srbije i zadržali bi se na potpuno nepreciznim Nokia mapama iz '38 godine pre drugog svetskog rata ili eventualno TomTom mapi iz paketa Istočne Evrope ...
Windows Mobile korisnici imaju više sreće jer pored Garmin-a, Nokia Mapa(Smart2Go), TomTom-a sa starom mapom IE, imaju i Nav N Go iGO8 sa 3D terenima i zgradama ....



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 06.02.2009. u 20:33 GMT+1]
[ milirad @ 28.07.2011. 21:14 ] @
Imam Nokiu E71 pa sam hteo da proverim da li mogu preko njenog GPS-a da primam signal i preko Bluetootha (BT) prenesem do laptopa. U tu svrhu sam pronašao ovaj besplatni Symarctic ExtGPS programčić, koji se instalira na mobilni. Sve sam preko BT povezao, laptop je prepoznao Nokiu i obratno, ali kada pokrenem taj Symarctic ExtGPS postoje 3 tačke (simbola) koji menjaju boju crveno/zeleno. Kod mene stoji ovako

1. Status: connected
2. Satelite: No data
3. Bluetooth. Connected

Na laptopu mi ne prepoznaje GPS receiver skenira sve i prijavi port ali ne može da pronađe odakle dolazi signal GPS receivera. Da li je neko od vas koristio Symarctic ExtGPS i da li bi mi mogao ukazati na to gde grešim?
[ pbenka @ 31.07.2011. 10:55 ] @
Probao sam ovaj programčić, zanimljivo. Prvo nisam mogao da PC prepozna GPS, ali sam na PC postavio da se prijavi na COM4, koji mi je bio slobodan, umesto njegovog default i sve je počelo da šljaka. Probao sam neku verziju IGO8 za PC na računaru i našao je GPS od moba i prikazao lokaciju.
[ milirad @ 31.07.2011. 12:09 ] @
Fino, ja probam sa GarminMobilePC i neće, pa neće - kod mene ne radi. Probao sam i sa iGO i sa Garminom, ali ne može da pronađe GPS uređaj/risiver, iako prikazuje da su se međusobno povezali preko BT, klijent je konektovan ali ne prima podatke od satelita (šetao se ja po terasi na kojoj kada uključim GarminMobileXT na Nokiji imam dobar prijem satelita) i ništa. Garmin pretražuje i ne nađe risiver. A na iGO sam probao da menjam portove ide od 1-9 i zadnji je Automatski - tkđ javlja da GPS uređaj nije pronađen.

U podešavanjima za BT port je automatski postavljen na Outgoing 12 kada se uključi SymatricExtGPS i ako probam da dodam za taj uređaj (device koji se prijavio) može samo Outgoing 12 koji već postoji. Ne znam kako dalje :(

Večeras putujem pa se javljam za 10-tak dana...

[Ovu poruku je menjao milirad dana 31.07.2011. u 19:11 GMT+1]
[ pbenka @ 01.08.2011. 10:39 ] @
Mislim da je kod tebe problem kod drajvera odnosno do Utility za BT na PC, Igo očigledno ne koristi COM port iznad 9, pa ne može da nađe COM na kome je GPS. Što se Garmina tiče, probao sam MapSource, ne može da nađe uređaj, kapiram jer nije Gramin prijemnik.