[ delija_sever031 @ 28.01.2009. 14:08 ] @
Mozda jedno malo drugacije pitanje.Naime,kao apsolvent vise medicinske skole i uskoro diplomac
zeleo bih da odem i oprobam se u svom poslu negde napolju.Ostavimo sad pitanje jezika,papira,dozvola i ostalog za trenutak
i recimo da bih sa diplomom jednog deficitarnog zanimanja u Evropi imao sansu da odem bilo gde.U kom pravcu bi islo vase razmisljanje i koja bi to zemlja bila
gde bi mlad covek mogao sto bi rekli da "prozivi",mislim,da se ne pretvori sve u neku depresiju i trku za novcem,naravno ne razmisljam ni otici van svoje zemlje da bih samo prezivljavao
ali da bih se mogao i provesti i ocekivati neki "normalan" i socijalni i svaki drugi zivot.Na primer Austrija,Irska i Norveska.Neko moje razmisljanje.3 zemlje,3 kulture sa 3 dela evrope,kakvo je vase misljenje o ljudima,drustvu i ostalim stvarima i da li bi kao 24-godisnjak izabrali jednu od tih ili mozda neku 4. , 5. zemlju koja ima nesto sto bi bilo interesantno
Pitam za iskrena misljenja i savete tako da se nadam da se ovo nece pretvoriti u neka prepucavanja i upadice sa nepotrebnim komentarima,ako je moguce
[ delija_sever031 @ 02.02.2009. 17:34 ] @
Sta bi narode?
[ dmilosd @ 07.02.2009. 19:51 ] @
Eeee delija, delija... Vidi se da si neiskusan... Kad bi tako mogla da se bira zemlja, ko bi ostao????
Nemoj da se zavaravas da ce svi u ambasadi da te sluze kao da si im bas TI falio - nece. Cak sta vise, postupak imigracije za tvoju struku, ovde u Austriji nije moguc, osim ukoliko se ne vencas za papire ali to je vec d(r)uga prica... Za ostale zemlje, ne znam, ali ne verujem da je stanje mnogo bolje... Problem je sto sve zemlje EU moraju (ali moraju!!!) da ukoliko imaju manjak kadrova, isti prvo popune sa osobama koje su unutar EU, a tek posle sa nama, obicnim trecerazrednim smrtnicima. Sto znaci, da ce neki Bugarin ili Rumun (da ne spominjem razvijenije zemlje) imati pravo prvenstva ;)
Ja bih ti savetovao da se zapitas ipak kao 1. GDE mozes da odes (citaj gde imas nekog ko ce moci da ti zavrsi papire), a ne gde je najbolje.
Inace, ako te interesuje bilo sta vezano za Austriju, tu sam ;)

Pozdrav
[ white nigga @ 16.02.2009. 17:21 ] @
evo i meni je potreban savet...

zavrsavam gimnaziju ove godine i nameravam da upisem FIT - smer marketing
zeleo bih sto pre otici iz Srbije. najgora opcija bi verovatno bila da cekam da zavrsim fakultet ovde pa da se zaposlim napolju, ali trudim se da nadjem neko resenje da se prebacim na studiranje u inostranstvu ili tako nesto.

postoje li neke stipendije u slucaju da budem jaci student ili nekako da se zaobidje taj put a da se ode napolje radi studiranja?