[ mega_michulin @ 28.01.2009. 15:11 ] @
Molio bih vas za pomoc oko sljedeceg.Imam grid u kojem se nalaze jedno desetak stupaca.Sortovi za svaki stupac su mi ukljuceni s time da u jednom momentu mogu ukljucit samo jedan sort koji automatski iskljucuje predhodni.E sad me zanima dali postoji mogucnost da mi je jedan od tih sortova bude trajno ukljucen kao sekundarni sort tj. kada odaberen jedan sort i kada se grid sortira da se grid dodatno sortira po dodatnom kriteriju tog sekundarnog sorta.Sekundarni sort bi se koristio za sortiranje onih elemenata koji imaju jednake vrijednosti po kriteriju prvog sorta.
[ Igor Gajic @ 29.01.2009. 11:47 ] @
Probaj sa ovim kodom:

Code:


        private void dataGridView1_ColumnHeaderMouseClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
        {
               string SortDirection = (dataGridView1.SortOrder == SortOrder.Descending ? "DESC" : "ASC");
                PovezivanjeTabele.Sort = dataGridView1.Columns[e.ColumnIndex].DataPropertyName+" " + SortDirection+", DrugaKolona ASC";
        }



Ovo je iz glave, ne testirano, ali mislim da ce ti resiti problem...
[ mega_michulin @ 29.01.2009. 14:55 ] @
Hm vjerojatno bi upalilo samo je problem sta se ne radi o DataGridView-u vec o DataGrid-u koji ne prepoznaje jako velik broj dogadjaja ukljucujuci i dogadjaj koji si navea.Postoji li rijesenje mozda za DataGrid koji mi je vec ugradjen u aplikaciju i bilo bi mi ga jako komplicirano mijenjat sa DataGridView?
[ mega_michulin @ 30.01.2009. 15:10 ] @
Uspija san rijesit problem,zahvaljujen se na pomoci