[ Adi_Has @ 28.01.2009. 19:09 ] @
Naprimjer skinem neku mp3-icu sa neta,dali je to max kvalitet zvuka ili se moze jos doraditi i koji program za to,drugo,u kaficu imam hrpu muzike trebam normalizirati sve mp3 pjesme da se ne desava da na prelazima sljedeca grmi a opet sljedeca se necuje skoro nikako,muziku pusta winamp!!
[ acaradio @ 29.01.2009. 00:45 ] @
Citat:
Adi_Has: u kaficu imam hrpu muzike trebam normalizirati sve mp3 pjesme

Mp3Gain - normalizacija mp3 fajlova bez rekompresije.
[ draganmi @ 29.01.2009. 07:43 ] @
Citat:
Adi_Has: Naprimjer skinem neku mp3-icu sa neta,dali je to max kvalitet zvuka ili se moze jos doraditi i koji program za to,drugo,u kaficu imam hrpu muzike trebam normalizirati sve mp3 pjesme da se ne desava da na prelazima sljedeca grmi a opet sljedeca se necuje skoro nikako,muziku pusta winamp!!


Nijedan lossy format ne daje maksimalan kvalitet zvuka (odnosno zvuk jednak onome koji daje originalni snimak), ali ako su dobro enkodovani daju kvalitet koji je teško razlikovati od originala.
Pošto većina ljudi nabavlja mp3 i slične formate preko Interneta, kvalitet je veoma šarolik.
Za "poboljšanje" kvaliteta postoji mogućnost dekodovanja u WAV, editovanja u editoru i ponovne kompresije u neki lossless format. (Možeš da ukloniš šumove i eventualni kliping, poboljšaš tranzijente, uradiš ekvalizaciju, ekspanziju, ukloniš DC offset. itd.).
To je veliki posao i zahteva kako vreme (desetak minuta po fajlu u proseku) tako i dosta znanja.
Rešenje "on the fly" je da prilikom reprodukcije u tvom plejeru koristiš neki plug-in za DSP u realnom vremenu. Jeftina i popularna rešenja su "DFX", "PowerFX" i slični plug-inovi.