[ -Sami- @ 29.01.2009. 11:32 ] @
Evo poceo sam nesto raditi u html-u ali sad sam naiso na problem,naime hocu da ubacim neki okvir u stranicu to jest da mi sadrzaj citave stranice bude u tom okviru,mislim da ste razumjeli sta sam htjeo da kazem :)

e sada pokusao sam ubacivajuci slike (vertkalnu i horizontalnu crnu crtu) ali nece,tj hoce ali onda imam neke probleme u css-u i nece da mi prikaze neke elemente kako ja zelim (vjerovatno moze al ja ne znam da izmjenim kod kako treba),pokusao sam takodjer ubaciti sliku okvira al mi onda ona pokrije ostatak sadrzaja.

Ehm vjerovatno se to moze izvesti nekako kako sam ja pokusao ali nisam uspio ali me pak interesuje neki najjednostavniji nacin,recimo da li se moze ubaciti neki kod tipa border u slikama ili tako nesto?

vjerovatno je ovo jednostavno ali ja nemogu da skontam.

evo dok sam ovo piso pade mi napamet da odma izmjenim background tj. da dodam i okvir na background image pa bi to trebalo da moze?
[ Nikola Poša @ 29.01.2009. 14:54 ] @
A jesi probao da taj tvoj sadrzhaj stavish u neki div, pa da tom div-u u CSS-u dodelish neki border...
[ -Sami- @ 29.01.2009. 20:20 ] @
mislis da stavim citav sadrzaj u neki div i onda da u css-u napravim border za taj div,jer meni bi trebao citav sadrzaj da s nalazi u njemu(slike,naslov....znaci sve) i ako je tako kod bi trebao ovako nekako da izgleda?

<style type="text/css">
#sav_sadrzaj {
border:?;left:??px; top:??px;width:??px; height:??px; }
</style>

ili nekako drukcije,pocetnik sam pa ne znam.
[ snake_master @ 29.01.2009. 23:43 ] @
Nemoj da pišeš CSS kod u okviru HTML stranice, već otvori novi CSS dokument i u njemu piši kod a HTML stranicu linkuj na taj fajl.

Da probaj tako:

#sav_sadržaj {
border: 5px solid #000; /* pet piksela širina bordera, koji će biti crne boje... */
}


Pogledaj neke tutorijale vezano za CSS, to sa borderom su ti osnove...
[ Nikola Poša @ 30.01.2009. 09:13 ] @
Nikad necesh znati dok ne probash. :) Uzmi stvarno neki tutorijal, pa istrazhuj sam, tako ti je najbolje za pochetak...
[ -Sami- @ 30.01.2009. 10:16 ] @
ok hvla vam,zbavit cu neki tutorijal o css-u.
pozdrav
[ casanoova @ 30.01.2009. 14:02 ] @
Baci pogled na w3school ! =D
[ -Sami- @ 31.01.2009. 01:25 ] @
ok bacim :)
[ DaniloAikido @ 11.02.2009. 21:19 ] @
Po meni je najbolje da nadjes neki tutorial i template i da vidis kako su oni resili takav problem da malo cackas te kodove, menjas probavas i tako ces najbolje skontati. Tako sam ja ucio CSS. :D pozzz
Ovde imas dobar tutorial www.tutoriali.net