[ jnemanja @ 24.11.2003. 16:45 ] @
Imam procesor AMD 2500+ Barton i matičnu ploču Epox 8RDA+ sa 256 MB DDR RAM-a Kingston VR, ATI Radeon 9200 SE 128 MB DDR, WD Protege 20 GB, CD-ROM Nec i modem Lucent 56k sa Agere chip-setom. Prinuđen sam da koristim dual boot sistem Win XP & Win 98 SE jer modem pravi velike probleme u XP-u. Naime, prilikom uspostavljanja veze modem počne da okreće telefonski broj i zatim se zacuje karakterističan zvuk da bi se pri samom kraju postupka začulo snažno krčanje uz poruku: "The remote computer did not respond...". Pokušao sam sa nekoliko verzija nForce drajvera za matičnu ploču, dve-tri verzije drajvera za modem i pri svim kombinacijama istih ali ništa! Čak u nekim slučajevima računar odbija da kreira novu konekcij. Takođe sam izvršio sva moguća podešavanja u Control Panel-u vezano za način konektovanja i ostale parametre (inače sam na analognoj centrali) ali bez uspeha.

Zatim sam instalirao Win 98 SE na drugoj particiji čisto da probam da li bi modem pod njim proradio i on bez ikakvih problema obavlja funkciju. Čak mogu reći da me iznenađuje kvalitet i brzina konekcije (u pozitivnom smislu). Međutim, po prirodi je Win 98 jako nestabilan i često brljavi, zaglavljuje se i trista drugih neprijatnih stvari tako da mi je njegovo korišćenje prava zlopaćenje. Takođe, kuburim i sa prostorom na hard disku pa bi mi tih 1400 MB dobro došlo. Napominjem da je na staroj konfiguraciji (Abit BX133 Raid, Celeron2 667 MHz, ELSA GeForce 2,...) pod Windows XP-om modem radio besprekorno tako da verujem da je sasvim ispravan. Sumnjam i da je u pitanju hardverska nekompatibilnost (jer radi pod Win 98 SE). U čemu može biti problem? Da li je jedino rešenje kupovina novog modema sa nekim drugim chip-setom? I pored solidnog iskustva u radu sa računarima problem nikako da rešim. Pomoć mi je zaista neophodna!!
[ monstrum @ 24.11.2003. 18:59 ] @
Ako ti bas niko ne pomogne probaj da kontakiras proizvodjaca i njihovu tehnicku podrsku. Ispucao si sve sto bi i meni palo na pamet. Srecno.
[ SittingCrow @ 24.11.2003. 19:03 ] @
Samo da dodam ako ne znas proizvodjaca modema probaj preko FCC broja na njemu da nadjes proizvodjaca pa eventualno sa njegovog sajta da skines drajvere.
[ zoran81 @ 17.12.2003. 03:56 ] @
HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP
Ali zaista!
Meni je isti modem radio i pod XPom,ali sa starom konfiguracijom(ASUS CUSL2-C,celeron 700,Quantum 40 GB 7200,384 MB SD RAM,TNT2 M64 PRO).
Novu konfiguraciju sastavio pre par dana.Zamenio sam "samo" par komponenata:
NF7-S,XP 2000+,kuciste SPEED 350 W,DDR 256 MB Elixir.Graficka,HDD i ostalo-isto.

Modem je sada ubacen u 3. PCI slot,brojano od AGP slota nadole.

Potpuno isti simptomi do detalja kao kod kolege.Ovo postaje epidemija!Ne verujem da je samo do XPa.Pretpostavljam da je pre do kombinacije novijeg hardvera i XPa(moj je sa SP1).

Bio sam strasno uporan i uspeo da se konektujem iz 30. ili 50. pokusaja,ali veza je bila prilicno spora.Posle toga opet ista prica!?!Inace veza je preko digitalne centrale i 100% proverena i dobra.Do promene konfiguracije konektovao sam se uglavnom iz prvog pokusaja.

Slag na tortu.Juce sam probao modem kod drugara na njegovoj AMD konfiguraciji iz prosle godine i - radi bez problema.

Jedini specijalitet koji sam primenio,a nije uobicajen kod instalacija OSa jeste upgrade(tzv.) mog HDDa,pomocu Serilel prikljucka(ili konvertora) koji ide uz NF7-S plocu,tako da "obican" HDD mozes da vezes na SATA prikljucak na ploci.To je proteklo u redu,ali drugih neobicnosti pri sastavljanju konfig. i instal. OSa nije bilo.

Najgore je sto sada ne bih da menjam modem posto vidim da radi,a sutra ili prekosutra cu da probam modem onog drugara na mojoj masini pa javljam sta je bilo...

A da,modem je kupljen avgusta ove godine(SMRC,SMRC).
[ Iceshield @ 17.12.2003. 09:39 ] @
Mene je isti problem mucio ali sam nekako nasao resenje
Sto se tice modema kada pod XP-jem zoves sa anolgne centrale u dial up-u
namestis p, pa broj provajdera, ako to nepomogne onda pogledaj da li ti se svadjaju neki od uredjaja jer Agere hoce da "zakuca" ako imas creative zvucnu (moje iskustvo) proveri u biosu ima li dodeljen IRQ (agere naravno) ako ovo nepomogne (meni je pomoglo) onda stvarno jedini predlog koji mogu da dam je kupovina novog modema.
[ zoran81 @ 17.12.2003. 17:18 ] @
Imam Creative zvucnu,ali to pre nije bio problem.Menja li se nesto sa novim komponentama?

Ako je problem u hardverskom konfliktu,kako da ga u ovom slucaju razresim?Da napomenem da sam posumnjao na to i pre ali uredjaji u Dev.Manageru nisu prijavili nista,a i polja za svaki resurs datog uređaja su nepromenjiva(zasivljena).
[ zoran81 @ 18.12.2003. 01:17 ] @
PROBLEM RESEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uz vase savete dobio sam i savet od mog drugara da probam sa promenom PCI slota i - USPELO JE.To me je zapravo sve vreme kopkalo,sto se da videti iz prvog javljanja ovde kada sam naveo da sam modem ubo u 3. slot.Znaci,po svemu sudeci,hardverski konflikt bas kao sto je kolega rekao izmedju zvucne i modema.Taj moj drugar je jos rekao da je imao vec takvih pojava i to sve sa NForce2 plocama i sve ih je resio na identican nacin.
Ubo sam modem i u 4. slot koji je inace za master uredjaje i u 5. slot i u oba slucaja je radio bez problema.
Znaci nije samo do XPa,nije do modema,nego do ploce tj. chipseta i raspodeljivanja resursa.Sada jos ostaje da Nemanja koji je naceo ovu temu proveri isto i da nam potvrdi-demantuje da li je ovo pravilo ili...

Hvala svima!
[ zoran81 @ 19.12.2003. 09:31 ] @
PROBLEM NIJE RESEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kada sam promenio slot u koji ubadam modem proradio je i par puta sam se konektovao.
Sutradan,upalim komp i opet sve po starom-svira kako treba 2-3 sekunde i onda počne ono jako krčanje,pa se prekine kao kada se diskonektuje i ponovo poziva drugi broj pa treci...i tako u nedogled.
Sada sam jos zbunjeniji nego na pocetku.
Opet sam ga proverio kod drugara i radi perfektno,a njegov modem (Conexant-GVC) sam proverio kod mene,ubo ga na 4. slot,ostavio mu default port i radi bez problema,a moja jada CVRC!
Nisam uspeo da nadjem noviji drajver,mozda zato sto sam ga kupio u avgustu pa i nema novijeg,a drugari mi kazu da verovatno i nije do drajvera nego neki hardware konflikt.
U Manual za plocu pise da SATA driver deli IRQ signale sa PCI slotovima 1 i 5.
U BIOSu ima neki fazon sa rezervisanjem(dodeljivanjem) IRQ pa ako se neko razume kako se to razresava...
Prilazem deo iz System Informaton,a ako moze da pomogne mogu nekome da posaljem i ceo System Information i sl.Sta god treba samo da resimo ovo mucenje


[ kUdtiHaEX @ 19.12.2003. 10:57 ] @
Resenje tvog problema je jednostavno: nForce 2 chipset se nikako ne slaze sa Lucent modemima. I ti se postavi na glavu ali nece raditi kako treba. ZNaci - menjaj modem.
[ zoran81 @ 21.12.2003. 01:02 ] @
Hvala puno za konkretan odgovor i poslusacu te po svemu sudeci jer sam se prakticno "postavio na glavu" trazeci resenje iako nisam uspeo da provalim kako da u XPu manuelno dodelim slobodne resurse uredjaju koji je u hardverskom konfliktu.

Srecom drugar hoce da prihvati moje AGERE siroce pa ne moram da kupujem novi...
[ pctel @ 21.12.2003. 01:37 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
nForce 2 chipset se nikako ne slaze sa Lucent modemima.


Ovo vazi samo za XP. U '98 ce sve raditi bez problema.
[ BeastMaster @ 21.12.2003. 10:34 ] @
Pa čini mi se da naslov i glasi "Problem sa modemom u Windows XP-u" a ne u Win98.
[ pctel @ 21.12.2003. 13:47 ] @
Citat:
BeastMaster:
Pa čini mi se da naslov i glasi "Problem sa modemom u Windows XP-u" a ne u Win98.

U pravu si, ali kao sto vidis neki ljudi (npr. ja) ne obrate paznju na tu cinjenicu. U svakom slucaju, ovo sto sam rekao ne moze da skodi...
[ zoran81 @ 28.12.2003. 01:09 ] @
REŠENO!!! (ovaj put nije lažna uzbuna)

Zainatio sam se i nisam još hteo da odustanem od AGERE(ili LUCENT,šta god) modema pa sam kopao i kopao i kopao po forumima i sajtovima za drajvere i - našao.
Skinuo sam najmanje deset različitih drajvera i ispostavilo se da je ipak u tome rešenje,iako ne znam šta je pravi uzrok svemu.Najnoviji drajver na koji sam nabasao radi ko sat(septembar 93.).
Instalacija je normalna.Ja sam išao ovim putem:
-razinstalirao modem
-osvežio Device manager koji je zatim prepoznao uobičajena dva uređaja vezana za modem
-pokrenuo Setup.exe iz ovog paketa,nakon instalacije podesio normalno modem,ostavio default port i USPEŠNO SE KONEKTOVAO(više puta).

Sve ovo vredi samo za XP,u drugim OS nisam probao.Međutim desetine ljudi koji su se javljali na forume imali su problem baš u XPu(i NForce2 čipset na ploči) tako da verujem da zaista u ostalim OSima sve funkcioniše OK.

Da ponovim da ovaj problem u XPu nije postojao dok nisam zamenio pomenute komponente.

EVO LINK
http://barkus.netpage.ru/svp2134xp2k.exe