[ biliue @ 29.01.2009. 23:20 ] @
Naime, sticajem okolnosti moj veoma dobar prijatelj ide u Ameriku na par dana i pruzila mi se prilika za kupovinu elektricne gitare po povoljnim cenama, posto su kod nas mnooogo skuplje ... !!!

E sad, problematika je kao i uvek u budzetu :) , mogu da izdvojim oko 150€ , i nashao sam par gitara za te pare , koje kod nas kostaju iste takve od 250-300 ... sto nije mala razlika...ali ne znam za koju da se odlucim jer ih nisam probao.

Izbor je pao na 2 modela:

1. Squier by Fender Black and Chrome Fat Strat Electric Guitar
http://www.guitarcenter.com/Sq...c-Guitar-103212932-i1147427.gc
( ima i SSS verzija "black & chrome")

2.Ibanez GSA60 Electric Guitar
http://www.guitarcenter.com/Ib...r-103122719-i1150636.gc?mode=1

Da mi je budzet malo veci znao bih sta bih narucio, ali ovako ...
Ako iko ima neko iskustvo u vezi ove dve gitare neka napise, inace uglavnom sviram blues, rock i sl.
Ibanez je mozda i vishe Heavy gitara , ali gledajuci po stranim forumima ,ovaj model dobro ide i za muziku koju ja volim svirati...sad naravno ko ce ga znati kad ne mogu licno da se uverim..

Pozdrav i nadam se da ce se neko naci sa kakvim iskustvom u vezi ovoga :)

P.S. Jos malo imam vremena da se odlucim :D

[Ovu poruku je menjao biliue dana 30.01.2009. u 01:25 GMT+1]
[ staticInt @ 30.01.2009. 00:57 ] @
Koju god da uzmes neces se nista posebno oduseviti a instrument za 150$ jednostavno ne postoji, u sustini to sto ti kupujes ne moze da se nazove instrumentom prema tome razlike izmedju te 2 gitare gotovo da nema obe sluze za ucenje, to valja uzeti ako si pocetnik pa ti treba nesto za ucenje i vezbu a kasnije onda uzmes nesto sto moze da se nazove instrumentom.
[ pancevac2006 @ 30.01.2009. 01:03 ] @
Nemoj biti tako surov. Nisu valjda instrumenti samo ovi sto kostaju
1500-4000 eura?
Nekim muzicarima mozes da das i instrument od 5000 ali dzabe kad ne znaju da
ga koriste.
[ biliue @ 30.01.2009. 01:12 ] @
Vec sam napomenuo da imam vise novca lako bih, ali se ne bih slozio sa tobom...da nisu instrumenti... sigurno nije profi oprema i ne moze se svakako ocekivati nista extra za taj novac, niti sa takvom opremom mozes uraditi neki ozbiljan posao, ali neke razlike postoje...Koliko sam primetio mnogi muzicari koji zive od muzike i sviraju po klubovima ne sviraju nishta bolje ili da kazem skuplje ( na zalost)....U Mitros-u isti onakav Squier kosta ravno 300€, sto nije mala cifra, bar za mene...tako da se ne slazem da to nije istrument !!
A da spada u grupu za pocetnike, to je druga prica, ali po iskustvu drugih i sa takvim instrumentom mozes po neshto da odradish ...


[ wolfgang @ 30.01.2009. 13:17 ] @
Cao!
Gitarista sam,pa cu ti dati savet,ako bar mogu malo da ti pomognem!
Taj Squier by Fender nije tako losa gitara,za pocetak,ja sam na pr. poceo na Melodiji strat,i bila mi je dobra,dok nisam naucio toliko da sam kasnije kupio i pravog stradzu,a taj Squier je bar 5 puta bolji od Melodije.
Sto se tice Squiera,na njemu ces moci lepo da vezbas ,a ima onako onaj tradicionale ton,za blues,rock'n'roll,pop,ali vec za neki heavy nije,mada uz pomoc pedala bi mogao da zvuci dobro,a sto se tice Ibaneza (imao sam ih 4-5 komada),po meni je to i dalje nedefinisana gitara,ako razumes sta hocu da kazem,nikad nisam bio zadovoljan sa tim gitarama.
A sto se tice sume od 150 Eura,sigurno ces naci nesto za te pare,mada moj savet ti je da nadjes nesto starije,sa dobrim drvetom,jer se pre mnogo kvalitetnije to radilo,a tajSquier ovde nalazis polovan za te pare,mada su i oni svi razliciti. Povedi nekog obavezno ko se razume u gitare!
srecno!
[ Otkacena-ns @ 17.01.2010. 17:18 ] @
Potreban mi je savet tj. pomoc da izaberem NEKU gitaru. Navodno postoji veliki broj paketa i gitara za pocetnike tipa Squier Fender itd. Mene konkretno zanima koja je od tih ponuda (mislim samo na gitare ne na pretecu opremu u paketu) najbolja i najkvalitetnija. Ne bih voleo da nesto kupim pa da za koji mesec moram da popravljam ili nesto slicno.

ps. Da li je mozda bolje kupiti neku polovnu koja vredi koliko i ti paketi.

Edit: ispravka pravopisnih i štamparskih grešaka.

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 17.01.2010. u 18:30 GMT+1]
[ Otkacena-ns @ 31.01.2010. 17:54 ] @
Sta mislite o DEAN Vendetta XMT nerazumem se u tehnicke karakteristike gitara koliko je dobra i vredi li oko 150eura (video u oglasu)
[ boxxter @ 31.01.2010. 19:48 ] @
Moram i tebi da preporucim da procitas ovu temu. Profesionalni review, vrhunski poznavaoci, genijalno obradjena tema. Procitaj, dosta ces informacija dobiti iz ove teme.


http://www.elitesecurity.org/t244149-0-Pomoc-oko-kupovine-gitare
[ Klekih-petra @ 13.03.2010. 14:23 ] @
Moje misljenje je da je Squier bolji izbor u svakom slucaju,osim ako zelis da sviras metal, gde bi se ovaj Ibanez ipak maaalo bolje pokazao...
Moje misljenje je da je Squier uspeo da skine Fender-a bar 80%, na cleanu i overdrive-u, kupis jos neki compressor ...
Kada malo napredujes kupi neki polovan magnet sa Strata (u bridzu) i mislim da ces dobiti sasvim solidan zvuk....
Malo pre sam na drugoj temi rekao, da se meni svidja ova varijanta za pocetak:
1.Meksicki Strat za oko 550 eura
2.Epiphone Les Paul 300+ magnet u bridgu 100+ dobre zice 20....ukupno 420 eura, (po meni najbolji i naj univerzalniji zvuk)

Pozdrav...
[ RMT4evr @ 10.09.2011. 12:57 ] @
Izgleda da sam "malo" zakasnio sa odgovorom ali ipak... Slazem se sa pancevcem2006. Po mom misljenju (a i misljenju mnogih drugih) bolje ti nauci da sviras dobro na akusticnoj
gitari, pa kad sa njom postanes maher onda ce ti elektricna gitara biti p*č*in dim, a onda ćeš i iz one što košta 50eura moći
da izvučeš dobar ton. Jer dobar gitarista i na losoj gitari može dobro da svira.
[ boyan3001 @ 11.09.2011. 12:40 ] @
Ja imam Squire Strata, kupio ga kod Mitrosa pre 6 godina skoro, tada je kostao otprilike takih neki 150e, mozda malo vise.
Jedina stvarna tehnicka mana su mu magneti, koji su onako, malo brljavi i mogu te tu i tamo zajebavati. No, ako zamenis kasnije i njih, dobices sasvim ok tamburu.
Tada kad sam kupio Squirea, komsija ovde prekoputa mene je vec rasturao original (americkog) Fendera. Inace decko ucio jazz gitaru u muzickoj gimnaziji, sada je na akdemiji. Nekako je tada bas iskopao preko nekih prijatelja R.M. Tocka i isao kod njega na malu skolu elektricne gitare. Tocak je svirao na Squireu (doduse sa verovatno nekim boljim magnetima), ovako privatno, da ne razvljajuje svoje originalne gitare.
Tako da, ako je njemu Squier ok... cuti i ne filozofiraj mnogo za pocetak ;P

A i iskreno, sa tim komsijom sam bas uporedjivao moj Squire Strat i njegov Fender Strat original, na istom pojacalu (kod njega, Marshal)... razlika je stvarno tesko cujna. Nije da je nema, ima i moze da se cuje, ali to nije razlika koja toliko dominira, da ce svako reci na prvi trzaj, uuu ovde nesto ne valja.
[ Rosebud @ 11.09.2011. 17:44 ] @
Jeste da je ovaj koji je otvorio temu dosad vjerovatno kupio i orginalnog Fenderovog Strata, ali mozda ce moj odgovor pomoci nekom pocetniku ako se susretne sa slicnim izborom.

Probao sam naravno obje gitare, cak sam imao ovog Ibaneza prije nekih 5-6 godina. I mogu reci da iz mog iskustva ta gitarica bolji izbor od Squiera. Nece pogrijesiti ni sa Squireom naravno (pogotovo jer ga je moguce naci polovnog i po manjim cijenama) ali GSA60 je odlicna gitara za pocetnike. A u tom ulaznom segmentu Ibanez je sasvim solidan. Magneti su OK, vrat dosta dobar i precizan (nema standardnih boljki sa kotiranjem pragova kao kod ostalih djecijih gitarica u ovom razredu) a odgovara za skoro sve zanrove i stilove sviranja. Sve u svemu fina gitarica, meni se licno vise dopala nego ta kopija Strata.

Evo malo detaljnije za one koje interesuje ova gitara.
http://www.gitare.info/page.php?id=7504