[ Aries1404 @ 30.01.2009. 15:13 ] @
Koristim evolution mail a nalog imam na gmx.com,e sad sve je podeseno kako treba mailovi su stizali odlazi kad od jednom nista.Oko podesavanja nista nisam cackao 100%.Pokusao sam i ponovo sve da podesim iz pocetka al opet isto.Mail dobijem al na evolution opet nista.Zna li iko koji su razlozi ovome?
[ Djetvan @ 06.02.2009. 19:44 ] @
@Aries1404

Evolucion pošta je jako ćudljiva i totalno nepouzdana a ja bih rekao da se nalazi još u fazi evolucije. Ja sam izgubio mnogo vremena bakćući se oko njenog podešavanja dok konačno nisam na netu našao neki forum koji je pun pritužbi na rad ove pošte. Ne pomaže nikakvo podešavanje jer ona više ne radi nego što radi. I kod mene trenutno ne radi ali ja se više ne uzbuđujem zbog toga, jednostavno sam od nje digao ruke, što toplo preporučujem i tebi.
[ jablan @ 06.02.2009. 20:04 ] @
Ja koristim evolution svakodnevno i radi mi ok.

@Aries: Probaj i neki drugi mejl klijent (Thunderbird npr) pa vidi da li i on zeza, onda znaš da je ili do njih tamo, ili do tvojih podešavanja.
[ nemysis @ 06.02.2009. 21:02 ] @
Probaj Claws Mail

Veoma je dobar i ima odličnu podršku za gnupg.
[ Aries1404 @ 06.02.2009. 21:48 ] @
Claws Mail sam stavio,njega koristim vec sam i zaboravio na evolution -) Hvala u svakom slucaju
[ Goran Rakić @ 06.02.2009. 22:25 ] @
Koristim Evoluciju (pošta je na IMAP serveru) već više godina i ne znam o kakvim problemima pričate ;) I naravno da ima povezivanje sa GnuPG, kako za potpisivanje tako i za šifrovanje.
[ Djetvan @ 12.02.2009. 17:01 ] @
Goranu Rakiću

Kod tebe radi dobro najverovatnije zbog toga što si podesio na IMAP server.

Ja sam bio tvdoglav prilikom podešavanja i uprkos preporuci Gugla da se podesi na IMAP izabrao sam lošiju varijantu.

S obzirom da sam oko Evolutiona izgubio puno vremena i od nje digao ruke, moraću da probam i IMAP varijantu.
[ Goran Rakić @ 12.02.2009. 17:10 ] @
Meni Gmail IMAP radi poprilično sporo, toliko da kada hoću da premestim 100-200 poruka zna i da zakuca. Međutim ne verujem da je problem do Evolucije jer mi sa Tuffmail IMAP serverom, gde držim primaran nalog, sve radi kako treba.