[ R A V E N @ 01.02.2009. 01:32 ] @
...npr. pri gledanju videa ili pri otvaranju stranice sa dosta Flasha ili JavaScripta.Nakon toga mogu ga upaliti tek za oko minutu.

Računar mi je dosta prenatrpan datotekama i programima a i imam instalirana dva operativna sistema,ali mi čišćenje i format diska sada nije opcija.

Na napajanju piše da je snaga 110 W,ako sam dobro pročitao.

Da li bi pomoglo ako bih kupio snažnije napajanje?
Da li onda postoji opasnost da snažnije napajanje spali neku komponentu u računaru?
[ SASA M. @ 01.02.2009. 05:57 ] @
Prvo mi zvuci na pregrevanje neke komponete. Obicno procesor ili graficka. Ako nije do toga, mozes probati sa snaznijim napajanjem, da li ti treba, zavisi od racunara koji imas (trebao si da napises koje komponente imas). Uglavnom, nece biti nista racunaru.
Za ono 110w, nisi dobro video, to nije ukupna snaga vec snaga u pojedinim granama. Mada ne zvuci lose da bude toliko.
[ R A V E N @ 01.02.2009. 11:32 ] @
Piše ovako:

Total O/P 110W

Pretpostavljam da to znači Operational Power.Gdje da očitam to za ukupnu snagu koju daje napojna jedinica?

Usput,hvala,probat ću sa snažnijim napajanjem.
[ Horvat I @ 01.02.2009. 17:01 ] @
110W Nemoguce!
1.AT je napajan sa 150W
[ R A V E N @ 01.02.2009. 17:18 ] @
Dobro,nisam tačno pročitao,vjerovatno je po nekom izlazu snaga 110 vati.

U redu,odluka je pala,kupujem novu 430 W napojnu jedinicu.

Da li to znači da će,ako računar troši manje snage od tih nominalnih 430 vati,ostatak snage biti rasipan?
[ Binary Mind @ 01.02.2009. 22:43 ] @
Da li mozes malo vise da kazes o svojoj konfiguraciji? Koji procesor, ploca i ostalo. Tako cemo najbolje znati kakvo napajanje bi najbolje islo uz tu konfiguraciju.
[ Horvat I @ 03.02.2009. 17:56 ] @
Citat:
R A V E N: Da li to znači da će,ako računar troši manje snage od tih nominalnih 430 vati,ostatak snage biti rasipan?

Nebojse nece biti rasipanja!
To znaci da tu mreznu jedinicu mozes opteretiti do te snage.
Ona iz gradske mreze uzima neznatno vise od trenutnog opterecenja
[ R A V E N @ 04.02.2009. 15:34 ] @
SASA M.,Horvat I i Binary Mind:hvala svima na odgovorima,uspio sam da riješim problem;baš kao što je SASA M. rekao,bilo je do pregrijavanja procesora.

Stvar je u tome da je velika količina akumulirane prašine na hladnjaku spriječavala normalan rad ventilatora:



Isprva je djelovalo kao da je neki filter postavljen na hladnjak.Temperatura u BIOS-u je pokazivala 91 °C(hladnjak je pržio kožu od vreline),a nakon pranja/četkanja/usisavanja hladnjaka/ventilatora/držača pokazuje 71,5-72,5 °C.Kućište PC-a je tokom ljetnih vrućina bilo bez stranica,a uz to još i na podu,pa je to pridonijelo nakupljanju prašine.


[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 04.02.2009. u 17:09 GMT+1]