[ skuzer @ 01.02.2009. 10:55 ] @
Da li neko moze da me uputi na lokaciju na kojoj cu doci do ovih informacija?????
[ range @ 04.02.2009. 10:17 ] @
Mislim da ovakvu informaciju nikad nisam ni video. Prvi problem je sto se nijedan od vendora ERP sistema ne bavi samo time. Operativni sistemi, baze podataka, CRM, BI... sve je kombinovano.
Drugo, na sta mislis pod ucescem na trzistu? Licence, licence + konsalting, odrzavanje... Trece, koje trziste? Enterprise, SMB?
Ako gledamo samo velicinu kompanije, MS je najveci, zatim idu Oracle pa SAP. Prihodi od licenci su bili 34% SAP, 21% Oracle, 10% MS u godini kada je Oracle kupio JDE, mislim da je to 2006.
A iskreno ne znam cemu bi sluzila ovakva informacija? Da li ce neka poslovna odluka zavisiti od toga? A za pravo istrazivanje mislim da je potrebno malo vise od guglanja.
[ skuzer @ 04.02.2009. 11:04 ] @
Ova informacija mi je nephodna zbog diplomskog, dakle treba mi okvirno koliki procenat trzista koja kompanija zauzima i koliku zaradu ima, tema rada je upGrade AX tako da bi mi bila dovoljna i informacija vezana za Dynamics AX i konkuretnske prozivode, poseduijem sledeci podataka, ali nemoguce da nema svezijih podataka od ovih, oni su cini mi se iz 2006.

http://www.stooorage.com/show/52/61142_erp.jpg
[ Java Beograd @ 04.02.2009. 11:57 ] @
Pa sad ... To oko zarade, mislim, nisi li malo preterao ?
[ totovic @ 04.02.2009. 13:17 ] @
Onaj grafikon mi nije baš jasan. Na koji se period odnosi? Da li se udeo na tržištu i prihod odnose na isti period? Da li su to prihodi samo od licenci, ili i od vertikala i od implementacija?
Ako se odnose na ukpan udeo i ukupan prihod od licenci, mislim da nije malo preterano, već nema nikakve veze sa stvarnošću.
[ skuzer @ 04.02.2009. 13:57 ] @
Pa zato i hocu da dodjem do tacnih informacija, ovo je inace podatak iz diplomskog rada iz 2007 godine, ali i meni je delovao nerealan, s toga sam se ponadao da neko od vas ima tacne podatke, dakle , treba mi podatak o broju implenetacija velikih igraca, i ako je moguce neka informacija o zaradi. Hvala
[ Java Beograd @ 04.02.2009. 14:31 ] @
Što se tiče broja implementacija - potraži referenc listu implementatora ERP-ova u Srbiji. Lako ih je naći, jer je implementatorima ona glavni mamac za naredne klijenta. E sad, malo je naduvana, i često preuveličana.