[ Kursulla @ 01.02.2009. 19:24 ] @
Toliko se prica o tome, a niko od zvanicnika,koji to zagovaraju (a naravno veze nemaju o tome), ne govori sta to konkretno donosi i sta obuhvata.

Zna li neko nesto vise o tome?
[ Darko Nedeljković @ 01.02.2009. 21:45 ] @
Ajd da okrenemo pitanje u drugom smeru - navedi mi spisak situacija za koje smatras da se bas mora ici licno na salter, a mi cemo tebi odgovarati za svaku da li je to moguce izbeci i kako.
[ Kursulla @ 01.02.2009. 23:07 ] @
:)
tako mozemo do sutra da se igramo kviza!
Mislio sam da neko mozda zna konkretno!

Pretpostavljam da je zakonsko pitanje koji dokuimenti se moraju dati licno u ruke. Za vecinu stvari se mora licno doci.

Zato me i zainteresovalo to. Do juce nisam mogao brata poslati da mi izvadi neki dokument,a sada ce se davati online!

I kako bi se u opste isporucivalo ljudima? Postom, posebnom kurirskom sluzbom....?

Toliko nejasnoca....
[ Darko Nedeljković @ 02.02.2009. 06:14 ] @
Citat:
Kursulla:Pretpostavljam da je zakonsko pitanje koji dokuimenti se moraju dati licno u ruke.

Ja nisam primetio da igde u zakonu pise "licno u ruke".
Citat:
Do juce nisam mogao brata poslati da mi izvadi neki dokument,a sada ce se davati online!

Mislim da nije problem da bilo koga posaljes, ako taj ima ovlascenje u zakonskoj formi. Znaci, nema nikakvih problema ako ti ovlastis Onlajna :-)
[ tdjokic @ 02.02.2009. 07:37 ] @
Konkretno pitanje: sticajem okolnosti moram da saljem ovlascenje fizickom licu u stranoj zemlji da on tamo regulise neka moja novcana primanja. (Odmah da naglasim da mi nista drugo nije moguce, sve sam istrazio i mora ovako i nikako drugacije, da ne bi sad padali razni predlozi).

Sada to radim ovako:

Zbog visegodisnje teske bolesti nisam u stanju da izlazim iz stana. Pripremim ovlascenje u 3 izvoda. Napisem molbu odgovarajucem sudu da posalje sluzbenika kod mene u stan, da mi overi ovlascenje, pri cemu se ja potpisem u njihovu svesku sa potpisima. Tu moju molbu u sud odnese moj nezvanicni staratelj. Posle izvesnog vremena - od par sati do 10-tak dana - sluzbenik dolazi i overava mi. Dok cekam, ja sam nervozan i vrlo mi je tesko, pa bi za mene licno bilo veliko olaksanje ako bi to moglo da se obavi elektronski. Moze li?

(Naravno, nakon overe sudskog sluzbenika kod mene u stanu, ovlascenje se nosi jos i u medjunarodni sud na dodatnu overu, ali to moze bilo ko da odnese, bez ikakvih problema ili dodatnih ovlascenja, zatim se pravi jos i prevod, kod ovlascenog sudskog tumaca, sto takodje moze bilo ko da odnese i na kraju saljem sve to tamo gde treba)
[ pctel @ 02.02.2009. 09:02 ] @
U principu, ne vidim zasto ne bi moglo, ali, treba da znas da ce implementacija toga da potraje 5-10 godina, tako da ne ocekuj bas sutra da proradi.
[ tdjokic @ 03.02.2009. 13:59 ] @
pctel verujem ja tebi i bojim se da si u pravu, ali Darko rece da pitamo konkretno, pa ja pitah.