[ stefacabor @ 01.02.2009. 21:01 ] @
procitao sam zilion uputstava za otkljucavanje softvera za pomenuti telefon. naime, kada krenem da instaliram neku aplikaciju telefon mi izbaci protected UI i dalja instalacija prestaje. kazu mora se otvoriti siftver uredjaja i tu pristupam sledecem:

1.Copy all the files in your memory card
2.Install CapsSwitch
3.Make sure that capsSwitch is OFF
4.Install swissmanager
5.Copy installserver.exe to c\sys\bin
6.Restart your phone

kada to uradim i resetujem telefon i nakon toga pokrenem instalaciju samo mi blinkne ekran i nista. uopste se ne pokrece instalacija. zatim obrisem fajl installserver.exe i resetujem telefon i onda pokrece instalacije ali opet izbaci protected UI.

svaka pomoc dobrodosla
[ stefacabor @ 01.03.2009. 22:12 ] @
da li je neko barem imao slican problem sa telefonima sa istom osnovom tipa P1, P990?
[ Pici man @ 04.03.2009. 15:29 ] @
Upravo mi je bio prijatelj u gostima kome sam na M600i odradio istu proceduru koja je navedena u prvom postu i nakon toga se sve nesertifikovane aplikacije instaliraju bez ikakavog problema.
Stvarno ne znam šta može biti problem kod tvog telefona.
Procedura je jednostavna:
-prebaciti negde u telefon u proizvoljan folder "installserver.exe";
- instalirati CapsSwitch pa pokrenuti isti i podesiti da bude "off";
- instalirati SwissManager pokrenuti ga i iz proizvoljnog foldera fajl "installserver.exe" prekopirati ili prebaciti u 'c\sys\bin';
- restartovati telefon i to je to ...

Možda nemaš odgovarajuću verziju "installserver.exe" za M600i tj., UIQ3 telefone, možda verzija firmvera, možda su gremlini ....