[ WalterBijeli @ 02.02.2009. 14:49 ] @
Problem je iduci imam Aplikaciju koju pokrecem, ali trebam napraviti da se svaki korisnik logira sa svojim imenom, sto sam i napravio. Meni je potrebno, kako kad se unese ispravno ime i sifra da se zatvori forma za log i ode na pocetni form programa. Uvjek mi zatvara cijeli program :(

Hvala Unaprijed

p.s nemogu naci ovaj odgovor nigdje. adim win form app, c# VS2008 express.
[ Dragan BL @ 02.02.2009. 15:13 ] @
Zatvara ti cijeli program zato sto kad pokrenes svoju formu za login pokrenes program i kada se user uloguje i ti to fino ispitas predpostavljam da radis Application.Exit() sto je pogresno i naravno da zatvori citav program jer si mu zatvorio glavni prozor. :)

Mozes to rijesiti na vise nacina.

Jedan je da uradis kako si krenuo, pa umjesto Exit da uradis Hide te forme za login i onda pokazes drugu formu tj pocetnu formu.

Drugi je da ti pocetna forma bude prva pa na njoj uradis Hide odmah i pokazes login form, kasnije prodje username password Close login form Show pocetnu formu.

Treci da pokazes pocetnu formu pa sa ShowDialog pokazes login formu (ShowDialog da ne moze da pristupi pocetnoj formi) i kada prodje zatvoris Login formu a pocetna je vec prikazana.

Eto to su ti neke ideje ako gresim neka me neko ispravi, jer ja ovako radim pa da ne radim pogresno. :)
[ Igor Gajic @ 02.02.2009. 20:51 ] @
Ili mozes u glavnoj formi da u dogadjaju Load pozoves sa ShowDialog Login formu. U dogadjaju Load glavna forma nije jos iscrtana (OSIM u slucaju da je glavna forma maximizovana).

I sa DialogResult povratnom vrednoscu Login forme odlucujes da li ces zatvoriti glavnu formu ili ces dopustiti korisniku da koristi program. Naravno postavljas DialogResult.OK ako je sve u redu, DialogResult.Cancel ako korisnik pritisne zatvori login formu ili Cancel dugme ili unese pogresne podatke...
[ marko1981 @ 02.02.2009. 23:48 ] @
Ovde možeš videti jedan način i u najmanju ruku dobiti ideju za rešenje:

http://www.elitesecurity.org/t343116-0
[ mayana @ 10.02.2009. 07:13 ] @
nas su na nasem divnom faxu ucili da koristimo nesto kao: frmGlavna.ShowDialog(), pa onda this.Close(), this.Dispose() da zatvorimo login formu. sta tu ne valja?
[ icobh @ 10.02.2009. 07:35 ] @
^Tacno. this.dispose() radi sasvim korektno...