[ vajcek @ 02.02.2009. 16:02 ] @
Prijavio sam se na Sezampro-ovu Sip uslugu, ali preko mog FF3 browsera ne rade svi linkovi. Obaveštenje "registrujem se" traje "večno", Link za logout uopšte ne radi. Telefoniranje je nemoguće.

Da li je neko na SuSE linux-u uspeo da koristi ova servis? Šta sve treba da se doda? Možda neki addon? U Windows-u, kažu mi u Sezamu, treba "IE tab" da se instalira (addon za FF), a šta treba u SuSE linux-u?

Hvala na odgovorima.
[ Jbyn4e @ 02.02.2009. 18:01 ] @
Koliko to ja vidim, treba ti (barem) windows u virtuelnoj masini sa IE... ili citav windows...

Ja bih rekao da ti njima trazis pare nazad, jer ti nisu naveli da ne moze da radi pod linuxom.
[ momsab @ 02.02.2009. 18:11 ] @
obzirom da za FF na Windows-u traze "IE tab" jasno je da radi samo na IE
Jbyn4e je sve rekao obzirom da ovde nije navedeno da mora IE http://www.sezampro.yu/sit/
[ djricky @ 02.02.2009. 18:12 ] @
instaliraj bilo koji softphone i podesi po uputstvu... nije sezam kriv sto ti ne koristis windows...
[ Jbyn4e @ 02.02.2009. 18:29 ] @
... ali je kriv sto nije dao uputstvo za povezivanje na svim operativnim sistemima, ili sto nije napisao da radi samo pod windowsom... ako sam ja dobro shvatio, MORA da se instalira neka ActiveX kontrola ili kako se to vec zove pod windozama.
[ vajcek @ 02.02.2009. 19:07 ] @
Ako bismo terali mak na konac, moram da kažem da ja njih nisam ni pitao da li rade pod linux-om. Razlog? Kad mi nešto treba ja skočim na ovaj forum ili pitam prijatelje u mom gradu koji rade na linux-u. Ovaj forum mi je pomogao dovoljan broj puta da bih na njega mogao da se oslonim. Nisam platio ništa (promo period, pa sam čak dobio 300 dinara"krede" za dž). Da se plaćalo, prvo bih ispitao svaku mrvicu.

Što se "Sezamove" krivice tiče, oni na instalacionim disku uz adsl modem (daklle ne ruter već modem) daju i drajvere za linux, pa ko se snašao a ko nije... Ja nisam, pa su mi poslali ruter, koji mi je opet osposobio i u linuxu konfigurisao neko drugi. Dakle, nije da ga ne poznaju (najpre sam se kod svih adsl operatora u mom gradu raspitao ko podržava linux).

NIšta, ostaje mi da kupim neki soft phone, kad već ne mogu da prođem jeftinije (a taman sam mislio da ušteđene novce potrošim na letovanje :) ).

Hvala svima na odgovorima.
[ nemysis @ 02.02.2009. 19:38 ] @
Možeš kupiti neki hardwerski Telefon.

Softphone za Linux ne moraš da kupuješ.

Instališi Twinkle, Ekigu, IHU, Skype pa pričaj do mile volje.

Možeš ako hoćeš i uplatiti kredit, samo nisam informisan da li to može u Srbiji,
pa pričaj preko Twinkle-a (OpenSource) ili Skype-a (ClosedSource) kako ti odgovara.
[ component @ 02.02.2009. 21:56 ] @
Da li si probao sa ie4linux? Ja sam tako pristupao sajtu banke (koji isto zahteva samo i isključivao IE).
[ vajcek @ 03.02.2009. 11:11 ] @
Što se Skajpa tiče, njega već imam. Ali kvalitet tona je slab. Hteo sam samo da isprobam IP telefoniranje. Glupo mi je da nešto imam a da ne mogu da koristim.

Čim uhvatim slobodnog vremena probaću ie4linux. Skinuo sam tar.gz verziju, pa ću opet da se igram kompajliranja. Javljam čim isprobam.

Hvala na savetima.
[ vajcek @ 03.02.2009. 22:02 ] @
Instalirao sam ie4linux, tražio mi je da instaliram ActiveX kao i IE 6 , što sam poslušao. Sada rade linkovi, samo što mi kaže:

"Cant access device or device is already in use"

Šta ciniti?
[ Goran Rakić @ 03.02.2009. 22:22 ] @
Za IE4Lin ne mogu da ti pomognem, ali zar ova Sezamproova usluga nije regularno SIP telefoniranje? Ako jeste, instaliraj program Ekiga (mozda ga vec i imas instaliranog) i upisi podatke za Sezampro VOIP SIP nalog.
[ vajcek @ 04.02.2009. 11:40 ] @
Program "Ekiga" sam našao u distribuciji i instalirao preko Yast-a. E sad imam problem da popunim sve što treba da se popuni.
Na primer. piše tamo "Registar" gde ja ne zna šta da napišem. Posle toga piše "user" i "password" što nije problem.
Ima još i "Autentication login"
Ništa mi nije jasno.
Gde sve treba da internvenišem da bi proradilo kako terba?

Dakle, gde ja sve treba da popunjavam da bih uspostavio vezu? Koji su to sip parametri koje trevba da znam?

Hvala na odgovorima.
[ Goran Rakić @ 04.02.2009. 12:24 ] @
Pozovi Sezampro tehničku podršku i traži podatke za povezivanje SIP telefonom. Daće ti registar (to je SIP server), user i pass već znaš, eventualno poseban server za prijavu (tada popuniš i to Auth login). Ako su ti ekiga, zvučnici/slušalice i mikrofon u distribuciji ispravno podešeni sve će raditi.

Onda lepo napiši ovde šta su ti rekli kako bi i mi znali ;)
[ vajcek @ 05.02.2009. 08:56 ] @
Evo ovako:
Zvao sam jutros "Sezamproovu" tehničku službu, i ljudi mi rekli da samo napišem svoj
- user
- password
i server: sip.sezampro.rs

I Ekiga radi "kao sat".

Vama hvala na sinoćnjem razjašnjenju pojmnova, zato što kad mi je čovek rekao server, znao sam gde treba da popunim (registar), tako da nisam postavljao suvišna pitanja.