[ sttipe @ 02.02.2009. 22:34 ] @
imam problem..od prelaska na ubuntu..misecima vec..prikopa sam foruma i foruma,i najblize sta je bilo je na ubuntu-ovim stranicama..di 5 strana postova svi imaju isti problem ka i ja..mislija sam da mi je 512 rama ddr1 malo..da me zbog toga cjepi..sad imam gigu,sve radi ok,samo mozzila -nece pa nece..videa,vrte pristojno,u onim malim prozorcicima,koji su na stranicama po difoltu,ali cim povecam-fullscreen-slideshow..skoknem na xp(dual-boot),i explorer,sve uredno..ploca mi je asus a7n8x-x,ram ddr400pc3200-1gb,proc amd2500barton,graficka atlantis radeon9600-128mb/128mb..mozzilla firefox3.0+opera..ni jedan browser ne radi kako triba..jel greska u mozzili,flashplayeru(10)-adobe-u,ili u linuxu,ne znam ali u tom trokutu nesto nevalja..neki su pisali kako se sve rjesi instalacijom flashplayera 10,ali u mene-nije..ljudima se ovo dogadja na puno jacim strojevima od mog..a moj bivsi,5x slabiji (500mhz)od ovog,nije ima ove probleme na w98.jel ovo jos jedna zavjera kapitala,protiv open source-a,ili neto jednostavno-nevalja..ima li di na crno koji paketic da se da skinit,da ga mogu uvalit u komp,i da rjesi 3d akceleraciju,na videu..http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=647743

proba sam ovo na 5 stranici,i zapelo je vrlo brzo..nisam programer,ali sicam se da je terminal napisa,nesto u stilu da nema naredbe ~,iako je u onim uputama staja taj znak..prepisa sam upute do slova..>unable to.......bla,bla..svasta..ali sve u svemu-nista..samo jos ovo tribam nekako rjesit za dobar back-up!!i prst u uvo..nadam se da neko zna i ima volje napisat recept za ovo..

[ galahad @ 10.02.2009. 20:42 ] @
Nisi sam sa ovim problemom, kao sto si vec i video... U cemu je tacno problem, ne znam, mislim da je najvise problem u Firefox 3.0... Furao sam FF2.0 i Flash je radio lepo na Ubuntu 7.10... Medjutim, kada sam stavio FF3.0, pocheo je i Flash da zeza, tako da ja tipujem na FF3.0... I meni Flash ima obichaj nekad da "spuca" FF, ili da laguje, a neki napredne Flash aplikacije, ne rade kako treba... Do Linuxa nije sigurno, a ko je vishe kriv, Adobe ili Mozilla, ostaje nam da vidimo... Do tad, netjemo gledati YouTube na fullscreen xD
[ sttipe @ 18.02.2009. 20:49 ] @
zanimljivo je da prije instalacije f.p.-a,sve na linuxu radi ok..poslje instalacije kojecega za gledane filmova ili divx-a,ili slusanjamjuze...konkretno vlc-a..dok poslje instalacije f.p.-a,zna svasta zafrkavat..na totem-u div-xi trzaju ka slideshow..scrolanje radi na refule..skace ka da stranicu nosi kakav skakavac na ledjima..upalim drugi preglednik,-operu i ista stvar!!
citam da ce novi 9.04 ubuntu radit na brzem dizanju sistema,pohvalno,moj poslje instalacije xp-a dize sustav skoro punih 2 minute duze..zapne oko polovice i traje minut i nesto dok ne podje dalje..al,aj..vazno je da radi ok kad se podigne..zbog toga triba rjesit taj flash..
[ IT_DooX @ 19.02.2009. 11:05 ] @
Sto se tice flasha nemam nikakvih problema,koristim Intrepid,FF 3.0.6 i Flash player 10,probaj da stavis flash 10 ako imas 9,desavalo se da to pravi problem pun je forum tema o tome...Sto se tice drugog problema koji imas,maybe ali samo maybe te zeza Compiz,probaj da ga iskljucis...Moj komp ima slabiju grafiku i iskljucio sam Compiz radi kao zmaj...A ranije sam imao ta seckanja slike koja ti imas.

//offtopic// Slobodane druze :) //offtopic//
[ sttipe @ 19.02.2009. 21:02 ] @
xebi ga vuce,sad fp 10 nevalja..neki govore da 9 nevalja..u mene 10,i slabo radi.devetka je bila ista ili gora...dovea sam ga do skoro..ali jos se vidi da to nije to..na widozama radi ka zmaj..jednostavno nije nesto u redu i nabija proc na max..totem ne reproducira filmove iz divx formata kako triba,nego trza..instalira sam vlc,i on radi ok,sa div-x-ima..
[ jazzieDev @ 20.02.2009. 09:20 ] @
Mislim da je problem do ati-jevih drajvera.
Ja sam relativno skoro geforce zamenio ati-jem (nisam mogao da nadjem dostojnu AGP nvidiu) I od tada ne mogu da gledam filmove na linuxu, zbog pomenutog 'trzanja'. Takodje, flash fullscreen video je besprekorno radio sa geforce-om (ako se izuzme cinjenica da mu je trebalo par sekundi posle povecevenja prozora da prikaze sam video) a sa atijem non stop nesto 'stuca'. Pored toga, ovaj ati ima neki hd sound bridge, interface, sta li vec, koji mi pravi rshum sa alsom, za svaki treci progam moram da resetujem alsu rucno da bi zvuk radio.
P.S. ovo je poslednji put da sam kupio ATI karicu, sad bih dao dve ovakve za svoj stari geforce krsh ;)
[ sttipe @ 20.02.2009. 20:16 ] @
cuja sam vec vise takvih prica..zasto se linux zajednica ne posveti reklamiranju n-vidijinih kartica,da ati dozvoli radit drivere nekim drugim ljudima koji bi to tili?kako ja to kontam izmedju atija i nvidije je mrtva trka..bojkot linuxasa bi moga dat prevlast po tom pitanju i osinit ati po djepu..ja konkretno za nekompatibilnost(lose drivere)atija i linuxa nisam zna dok sam kupova graficku..nebi uzea ati da sam zna,svejedno mi je bilo..al tad sam bija na windozama,i o njioma sam dosta zna,a o linuxu -nista..ima li n-vidijinih kartica koje trzaju?

e,da,jednom sam na atijevu karticu,na ubuntuu instalira n-vidijine drivere,priko synaptic-a,i radilo je mrvu bolje nego sa tadasnjim atijevima..sad su dosli novi driveri za ati,pa mi se cini da su sad dlakicu bolji atijevi,iako jos nisu ni blizu kako triba..