[ pirgos_madden @ 25.11.2003. 09:52 ] @
Zanima me sledece:
Pravio sam mali experiment sa VB 6.0 i dosao do zakljucka da standardna .exe aplikacija bez ikakvog koda ili neceg drugog (samo onakva kakva je ponudjena kad se upali VB 6.0) kada se kompajlira i napravi iyvrsni fajl (normalno .exe) zauzima citavih 16 KB. Ali, ja na primer necu nikakav Form niti nesto slicno vec samo da ukucam kod koji ce se izvrsavati prilikom pokretanja izvrsnog fajla (bukvalno kao da je obican Basic).

IMA LI NEKO PREDLOG?
[ mladenovicz @ 25.11.2003. 10:27 ] @
formu mozes da izbacis iz projekta, sav kod nacukas u modulu, i podesis projektu start up da bude Sub Main (u modulu moras imati sub Main i on se izvrava prilikom startovanja aplikacije)
[ pirgos_madden @ 25.11.2003. 11:07 ] @
OK hvala ti care ali pazi sad:
iskucam u modulu proceduru

Sub Main()
Open "C:\Windows\Desktop\Proba.txt" For Output As #1
Print #1, "Samo proba"
Close #1
End Sub

izbacim Form i proceduru namestim kao sto si rekao i kada napravim Project1.exe on radi (napravi taj glupi fajl) ali pogodi kolika je velicina -------16 KB----------.
Ideja?
[ Shadowed @ 25.11.2003. 11:28 ] @
Mislim da tu neces moci nesto narocito da uradis. Mozda posoji neki software koji moze da malo preradi taj .exe tako da on bude manji ali ja nisam cuo za tako nesto.
Alternativno, mozes da otvoris taj .exe fajl u hex editoru i pobrises mu 00 bajtove sa kraja a onda proveris da li radi. Ako ne radi probaj da mu ostavis nekoliko.
[ freelancer @ 25.11.2003. 16:38 ] @
Citat:
Shadowed:
Mislim da tu neces moci nesto narocito da uradis. Mozda posoji neki software koji moze da malo preradi taj .exe tako da on bude manji ali ja nisam cuo za tako nesto.


Postoje kompresori izvršnih tj. exe datoteka, npr. UPX.

[ Hallman @ 02.12.2003. 21:11 ] @
Pa kakve veze ima, ionako ti treba msvbvm, pa nema vajde... cak neki win95 sistemi zahtevaju i OLE da stavis, pazi sad ti to !