[ MarkoBalkan @ 03.02.2009. 10:02 ] @
kako se radi lista ili kontrola kao tolbox u VS?
znači treba mi gumb i kad kliknem da mi se otvara popis s drugim gumbima itd..
[ Sapphire @ 18.02.2009. 02:18 ] @
Sta ti tacno treba ? Ne razumijem kakve "gumbi" (po mojem shvatanju - mislis na button-e) imaju veze sa toolbox-om u VS-u. Ta kontrola je po funkcionalnostima najslicinija treeview-u. Kako napraviti jednu takvu kontrolu? E to je vec sada problem slozenije prirode, tezine zavisno od zahtjeva sto imas. Ako se radi samo o sadrzaju unutar toolbox-a, znaci onim stavkama u listi, onda nije toliki problem, barem u usporedbi s pravljenjem cijelog toolbox-a (ukljucujuci podrsku za skrivanje, pomjeranje po prozoru, stavljanje u neke odredjene prostore itd.. you get the point).
Sto se tice tih istih stavki u listi, imas par rjesenja, u dvije grupe:

1. Uradi sam rjesenja:
- nasljedjivanjem treeview kontrole, i implementiranjem dodatnog seta mogucnosti. Ovdje bi u obzir dolazio i potpuni shadowing/override postojecih OnPaint i onPaintBackground metoda treeview-a, jer ovaj toolbox u VS-u nije najslicniji stanardnoj treeview kontroli.
- pravljenje owner-drawn kontole od "nule", tj. nasljedjivanjem Control klase. Ovdje imas najvece mogucnosti, razumljivo samo od sebe

2. 3rd party rjesenja:
Uvijek imas rjesenja drugih developera / kompanija, bila ona free, OS, ili komercijalna. Jedan od sajtova na kojem mozes naci pregled hrpe sto besplatnih, sto komercijalnih kontrola, je official WindowsForms community site : http://windowsclient.net/downl...rs/controlgallery/default.aspx