[ Mico021 @ 04.02.2009. 08:59 ] @
http://aforizmi.blog.rs

Kritike, predlozi...?
[ Stranger2 @ 12.02.2009. 12:44 ] @
prvo sto sam uocio:

- posto su aforizmi uglavnom jako kratki tekstici, trebali bi biti bar dva puta vecim fontom napisani. Posto je tema sajta "aforizmi", aforizam mora bar dva puta vise da bude upadljiv i laksi za citanje od elemenata oko njega (datuma, linka...).

- naslov aforizama bi takodje trebao biti krupnijim fontom napisan ali da bude druge boje

- pisac aforizma npr. "Dostojevski" mislim da bi trebao biti pomeren udesno, npr. 70% od leve margine. Tako bi vise delovao kao tradicionalan potpis autora.

- Zaglavlje bi mislim bilo lepse da ima neku pozadinsku boju, da se bolje odvaja od glavnog sadrzaja tj. liste aforizama.
Ili mozda da u podnozju zaglavlja dodas jednu liniju. Ta linija bi radi sklada, trebala biti iste boje i debljine kao sto su slova "aforizmi, mudre misli, poslovice..."

- da sam ja na tvom mestu ja bih za logo stavio, neko poznato lice u pozi gde drzi prst prislonjen na celu i mudruje. To bi bio slikovit opis teme sajta. Nalivpero neka ostane, jer isto slikovito opisuje temu.

- sidebar sa desne strane je malo previse zgusnut na nekim mestima. slicica facebook je priljubljena uz rec kategorije.

-taster "vokabular" ako je vec priljubljen uz polje onda bi mozda bilo bolje da bude s desne strane polja.
Taj taster bi mogao biti recimo svetlo sive boje, jer je to uobicajeno za tastere. pa da tako posetioci bolje uoce da se tu radi o funkciji.

[ Stranger2 @ 12.02.2009. 12:51 ] @
plusevi:

- sajt je zanimljiv. ja imam nekoliko knjizica u tom stilu ali nikako da uhvatim vremena da to citam.

- URL http://aforizmi.blog.co.yu/ je nabolji sto moze biti za temu tvog sajta.

[ pancevac2006 @ 12.02.2009. 13:03 ] @
Sve je ok, samo mi se cini da si mogao malo interesantniji i lepsi template
za blog da nadjes.
[ Mico021 @ 12.02.2009. 22:18 ] @
Hvala!
Uzeću u obzir sve kritike.
Sada sam probao da stavim crtu koja deli logo od sadržine, ne izgleda lepo.
Što se tiče slika u pozadini logo-a, videću nešto...
Dugme "Vokabular" - prekopirao sam kod... tako je kako je.
Blog.co.yu servis ima malo problema sa postavljanjem novih (ne-predefinisanih) tema.
[ Stranger2 @ 13.02.2009. 12:37 ] @
za crtu sam mislio zato da se odvoji zaglavlje a da imas najmanje prepravki. Ako crta bude dosta bleda ne bi trebalo biti problema. Ako na crtu primenis gradient tako da sa leve strane bude nevidljiva a da najtamnija bude recimo na 80% od leve strane onda isto ne bi trebalo da ima previse uticaja na izgled vec samo da ukazuje na razmak.
A mozda bi se dobro uklopilo da boja crte bude bledo smedja poput boja one knjige ispod aforizmi.blog.rs .....
[ Mico021 @ 19.06.2009. 16:22 ] @
Sad je redizajniran - novi logo, raspored... Je l' sad bolje?
[ Aleksandar Ružičić @ 19.06.2009. 18:58 ] @
jel treba nesto da se ucita iznad "headera" (meni se ocigledno nije ucitalo) ili je namerno ostavljen ovoliki prostor na vrhu da zjapi prazan?
[ websurfer @ 20.06.2009. 20:36 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: jel treba nesto da se ucita iznad "headera" (meni se ocigledno nije ucitalo) ili je namerno ostavljen ovoliki prostor na vrhu da zjapi prazan?


Iznad hedera su Google oglasi, kod mene ucitava.
[ drbogi @ 21.06.2009. 15:18 ] @
CTRL+D, čestitam!
[ Aleksandar Ružičić @ 21.06.2009. 16:17 ] @
Citat:
websurfer: Iznad hedera su Google oglasi, kod mene ucitava.

ok, meni se verovanto nisu ucitali zbog adblockera...
[ Mico021 @ 23.06.2009. 16:17 ] @
Citat:
drbogi: CTRL+D, čestitam!

Drago mi je. :)
Počeo sam početkom godine, a evo već postaje najveća baza aforizama, mudih misli, citata i izreka na netu!

[Ovu poruku je menjao Mico021 dana 23.06.2009. u 18:23 GMT+1]
[ drbogi @ 23.06.2009. 23:44 ] @
Danas je sajt malo bio nedostupan...
:)


Evo i par sugestija, možda su neke već spomenute, ali od viška ne boli glava:

Stranger2 je spomenuo crtu, i meni nekako nedostaje vizuelno, jeste da je 100x viđeno,
ali npr. crvena crta koja podvlači aforizmi.info i završava se kod vrha pera bi lepo sela. Kao ispala iz penkale, što da ne?

Natpis Aforizmi info bi zaista trebao da bude manje stidljiv, upadljiviji od opisa

Ako bi komentari bili razvučeni tj. vidljivi odmah po defaultu, to bi moglo da poveća interakciju posetilaca, jer ljudi vole da pišu po netu, a i da čitaju svoje komentare. To je i više poseta u isto vreme.

U tom slučaju bi morao da više pažnje posvetiš CSS stilovima, da bi se jasnije razlikovali komentari od glavnog teksta.

To su sve kozmetičke stvari, ideja je ono što mi se dopada kod ovog sajta.

Puno uspeha!


[ Mico021 @ 24.06.2009. 01:23 ] @
Citat:
drbogi: Danas je sajt malo bio nedostupan...
:)

Moguće, to nije do mene, a i kad bude - bude svega par minuta.

Citat:
drbogi:
Stranger2 je spomenuo crtu, i meni nekako nedostaje vizuelno, jeste da je 100x viđeno,
ali npr. crvena crta koja podvlači aforizmi.info i završava se kod vrha pera bi lepo sela. Kao ispala iz penkale, što da ne?

Hajde, probaću, ali tek iza nedelje. ;)

Citat:
drbogi:
Natpis Aforizmi info bi zaista trebao da bude manje stidljiv, upadljiviji od opisa

Probao sam, ne izgleda lepo...previše privlači pažnju - važniji je "opis" - aforizmi, mudre misli, izreke, citati...
Citat:
drbogi:
Ako bi komentari bili razvučeni tj. vidljivi odmah po defaultu, to bi moglo da poveća interakciju posetilaca, jer ljudi vole da pišu po netu, a i da čitaju svoje komentare. To je i više poseta u isto vreme.
U tom slučaju bi morao da više pažnje posvetiš CSS stilovima, da bi se jasnije razlikovali komentari od glavnog teksta.

Zanimljivo, i na tome ću poraditi (opet iza nedelje ;) ) mada nikome ne bi trebalo da predstavlja problem jedan klik na naslov posta.
Citat:
drbogi:
To su sve kozmetičke stvari, ideja je ono što mi se dopada kod ovog sajta.

Puno uspeha!

Hvala! :)
[ websurfer @ 30.06.2009. 23:15 ] @
Citat:
Mico021: Drago mi je. :)
Počeo sam početkom godine, a evo već postaje najveća baza aforizama, mudih misli, citata i izreka na netu!

[Ovu poruku je menjao Mico021 dana 23.06.2009. u 18:23 GMT+1]


Zanimljiv lapsus calami ...
Nego, kad smo vec kod toga, imam jedan predlog. Bilo bi zanimljivo napraviti kolekciju lapsusa, ludih izjava, stamparskih gresaka iz novina i sl. To bi mozda privuklo jos vecu paznju posto ljudi vole da se nasmeju.
[ Mico021 @ 02.07.2009. 01:27 ] @
Široko ti polje...