[ toka89 @ 04.02.2009. 13:42 ] @
Prvo da se opravdam zasto radim ovo sto radim, mozda i nije ispravno, ali nadam se da da ce mi neko uskoro pomoci. Zivim kao podstanar u jednoj kuci na 2 spratu,student sam i moj fakultet zahteva da imam net, ali ja ga nemam. Nemam mogucnosti za ADSL ni za kablovski internet jer je kuca stara i predvidjena za rusenje, ni za wireless jer se oko kuce nalaze visoke zgrade. Uzeo sam ono prko mts-a,ali preko njega ne mogu da otvorim nista vezano za fax. Blizu mene postoji jedan kafe koje ima wireless internet(unsecured mrezu) i kada odem u njega ja se bez problema prikacim na net sa lap topom. Kako se izmedju mene i kafica nalazi par kuca nemam opticku vidljivost i samim tim nemam internet. Ali kada bi stavio neku antenu na krov imao bi opticku vidljivost. Probao sam kada izadjem iz kafea i udaljim se 15-tak metara i dalje mogu da se konektujem uz opticku vidljivost. A sada je problem sto lap-top nema mogucnost za externu antenu, pa sam mislio da kupim AP i da na njega nakacim eksternu antenu(koju cu da stavim na krov), a AP da umrezim sa lap-topom. Da li je to moguce i da li ce to uopste da radi? Bio sam jednoj firmi za umrezavanje,ali oni su mi rekli da tako ne moze da radi, rekli su da i taj kafe mora da ima externu antenu. A taj wireless u kafeu ne znam da li je preko AP ili rutera, i da li to ima kakve veze?

Nadam sam da sam bio dovoljno jasan sta zelim da uradim?
Ako neko nesto zna o ovome, zamolio bih ga da mi pomogne, hvala vam u svakom slucaju.
[ Horvat I @ 04.02.2009. 14:11 ] @
Trebalo bi da moze Kod ceri mi je slican slucaj i normalno koristi iako je van tog objekta
[ Marko Enter @ 04.02.2009. 18:08 ] @
Pa da , ako ti radi tamo u kaficu , onda od kuce ako uzmes usmerenu antenu tipa yagi i uperis tamo u kafic vataces signal sigurno , mozes i ap da uzmes a mozes i PCMSA karticu ali na nju moras da uradis neke male prepravke ali to ti ne savetujem ako nepoznajes elektronicarski posao , zato uzmi neki ap i teraj

pozdrav Marko
[ fade @ 04.02.2009. 18:15 ] @
Mozes ti i satelitsku antenu da stavis ,al dzabe ako je signal iz kafica preslab,ti njemu bacas signal,.al on kad salje,ne verujem da stize do tebe. Verovatno koristi onu malu fabricku omni sto se dobija,pa je signal uglavnom u kaficu u okolini,a to da prodje kroz par zidova,pa da preskochi par krovova,ne verujem,mozes ti imati usmerenu antenu,ali dzabe kad je sa druge strane anena 5x slabija,ona dobija tvoj signal,ali kada tebi salje,ti ne primas,jer je dobit te antene previse slaba. Nadji od nekog opremu pa probaj,nemoj bacati novac dzabe...U svakom slucaju,ako i kupis opremu,baci je na kucu negde,pa mozda uhvatis neki WISP.
[ toka89 @ 04.02.2009. 18:38 ] @
Citat:
fade: Mozes ti i satelitsku antenu da stavis ,al dzabe ako je signal iz kafica preslab,ti njemu bacas signal,.al on kad salje,ne verujem da stize do tebe. Verovatno koristi onu malu fabricku omni sto se dobija,pa je signal uglavnom u kaficu u okolini,a to da prodje kroz par zidova,pa da preskochi par krovova,ne verujem,mozes ti imati usmerenu antenu,ali dzabe kad je sa druge strane anena 5x slabija,ona dobija tvoj signal,ali kada tebi salje,ti ne primas,jer je dobit te antene previse slaba. Nadji od nekog opremu pa probaj,nemoj bacati novac dzabe...U svakom slucaju,ako i kupis opremu,baci je na kucu negde,pa mozda uhvatis neki WISP.


Pa znam da signal ne moze da prodje kroz 10 zidova, ali kada bi eksternu antenu digao na krov ja bi imao cist prostor ka kaficu koji je udaljen max 50m. Zar antena ne prima signale? A AP je transmiter? Ja imam neku mrezu u stanu koju hvatam sa obicnom antenom na lap-topu samo ne znam odakle? Samo sto mreza nije postojana, nekada joj je signal na 50% a nekada ga uopste nema, nekada je oko 20 - 30% i radi net, a nekada sa tih 20-30% pukne(dodje na 0%) Posle par sekundi opet na 20-30 i tako prebrojivo mnogo puta :-). Jel moze AP da se podesi da prima sve signale u okrugu i da se konektuje na neku unsecured mrezu?
[ Marko Enter @ 05.02.2009. 13:14 ] @
Mogu da se kladim da ce ovde da vata yagi od 20 dB ,

pozdrav Marko