[ CONFIQ @ 05.11.2001. 20:44 ] @
Evropska komisija razmatra odluku po kojoj bi u budućnosti bila zabranjena upotreba cookie tehnologije prilikom izrade dinamičkih web stranica. Cookie(kolačić) je datoteka koja se bez znanja korisnika smešta na hard disk njegovog računara i koja, između ostalog, omogućuje praćenje navigacije korisnika na Internetu. Ova tehnologija najviše se koristi za izvođenje takozvanog target (ciljnog) marketinga. Iako zakon još uvek nije izglasan, rasprava o mogućoj zabrani cookiea već je izazvala negodovanje velikih Internet kompanija koje uveliko koriste pogodnosti cookie tehnologije.
Source:SC
[ Dragoslav Krunić @ 05.11.2001. 21:10 ] @
Tesko da ce to izaci na dobro. Onda cemo umesto 'cookies' smisliti 'cakes' i to je to.
He, sala mala...

Bez zezanja, to je stvarno lose. Mozes ti i da ih iskljucis, ko te tera da ih prihvatas.
Kako ce se onda snaci 99% sajtova koji koriste cookies za smestanje informacija?
[ Ivan Dimkovic @ 13.07.2005. 20:55 ] @
Citat:

Evropska komisija razmatra odluku po kojoj bi u budućnosti bila zabranjena upotreba cookie tehnologije prilikom izrade dinamičkih web stranica.


Jbt... birokratski monstrum je poceo da se bavi i Internetom... o ne ;-) Izgleda ce i browseri doziveti sudbinu krastavaca :-)

Samo napred - bice to jedan mali potez za EC a veliki za jos vece usporavanje evropske ekonomije* oduzimanjem trgovinama mogucnost da rade behavioral pattern analysis a samim tim i analizu trzista. Mislim koja budala bi sprecavala trgovine da bolje i kvalitetnije usluze musterije? Ocigledno postoji jedna...

*Mada, sta je tu novo...



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.07.2005. u 11:38 GMT+1]
[ RobertNestaMarley @ 18.07.2005. 15:57 ] @
Moram priznati da me je neopisivo obradovala ova vest. Jos kada bi isti zakon dopreo do Amerike. I iskreno muka mi je vise od ove konstatacije koja se isuvise provlaci od strane Ivana D.
Citat:
oduzimanjem trgovinama mogucnost da rade behavioral pattern analysis a samim tim i analizu trzista. Mislim koja budala bi sprecavala trgovine da bolje i kvalitetnije usluze musterije? Ocigledno postoji jedna...


Vreme je za budjenje.

Zasto EU sprema ovako nesto?
Citat:
oduzimanjem trgovinama mogucnost da rade behavioral pattern analysis a samim tim i analizu trzista.
Ako im to steti kako ti kazes. Zasto to onda rade? Koji je razlog? Daj razmisli malo i izvadi nos iz behavioral pattern analysis.

Koji je onda razlog za ukidanje kolacica?

Da nije mozda cinjenica da kolacici sve vise ugrozavaju privatnost korisnika?
[ BytEfLUSh @ 18.07.2005. 16:07 ] @
Ako ih toliko ne voliš, ti ih isključi. Imaš opciju - ako ti želiš da te "prate", uključi cookies; ako ne želiš, ti ih isključi. Šta tu zakon ima da se meša?
[ nicr @ 20.07.2005. 02:55 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Šta tu zakon ima da se meša?


Njima je posao da si nadju posao.
Ipak sve u svemu ipak se slazem sa BytE-om