[ Lakic Radomir @ 04.02.2009. 23:07 ] @
Zna li neko gde mogu naci te kartone tj podloske za jaja u okolini ns,ja vec 2 dana tragam i nasao sam u kragujevcu a to mi je malo daleko. Ako neko ima neku informaciju molim sto pre da mi javi,meni bi trebalo oko 300 komada tako da skupljanje po prodavnicama ne dolazi u obzir.

Hvala

Poz
[ acaradio @ 04.02.2009. 23:37 ] @
Vec sam jednom pisao o ovome u jednoj drugoj temi, pa da uradim jedan copy/paste:

Kartoni za jaja ce samo delimicno razbacati visoke i hi-mid frekvencije po prostoriji (tj. skrenuti im put), a na basove i srednje nece ni uticati. To stvara prividnu sliku da je prostorija obradjena. Tek kada se pristupi snimanju (pogotovo sa osetljivim kond. mikrofonom) nastaju problemi.
Zato bih zaobilazio takvu varijantu.

[ Lakic Radomir @ 05.02.2009. 04:35 ] @
Nece se koristiti za gluvu sobu vec neki mali prostor za vezbanje i zezanje sa drugarima,a gluva soba,tacnije "gluva kabina" bice posebno resena....
I dalje sam u potrazi za tim kartonima,to mi je privremeno-brzo-najjeftinije resenje...a za kasnije cemo videti...

Pozdrav
[ acaradio @ 05.02.2009. 09:21 ] @
Citat:
Lakic Radomir: Nece se koristiti za gluvu sobu vec neki mali prostor za vezbanje i zezanje sa drugarima

U takvoj situaciji tek neces uspeti nista da postignes...razglas i bubnjarski komplet stvaraju veoma jake zvucne talase koje tanak karton sa te "jajambalaze" nece nimalo zaustaviti.

Mada dobro...probaj...tacno je da je najjeftinije.
[ Lakic Radomir @ 05.02.2009. 16:41 ] @
Citat:
acaradio: U takvoj situaciji tek neces uspeti nista da postignes...razglas i bubnjarski komplet stvaraju veoma jake zvucne talase koje tanak karton sa te "jajambalaze" nece nimalo zaustaviti.


Bice tu u najmanju ruku neki etisoni preko zidova pa tek preko njih "jajambalaza".
Detaljnije
U pitanju je garaza dimenzija 5x3m
plafon ce biti zavrsen gipsanim plocama
na pod planiram (dole je sam beton) da stavim karton od kartonskih kutija,verovatno 2 sloja,pa etison (ili itison,ne znam kako se tacno zove)
Na zidove takodje mislim da stavim etisone od poda do plafona pa preko njih "jajambalazu" takodje od poda do plafona
ulazna vrata oblazem kartonom i mozda jos nesto a ispred vrata (sa unutrasnje strane) planiram da stavim garnislu i malo deblji paravan (kao zavesa ali deblje,mislim da je neki plis u pitanju,znam da je tesko)

To je moj plan odprilike,procitao sam dosta postova i o Azmafonu,AD Ploce,sundjeri....ali kao sto rekoh,moram ubrzano da radim na tome i sa minimalno ulaganja. Naravno da ne ocekujem nesto ekstra ali ce sigurno biti bolje od prazne garaze i golih zidova a verovatno ce biti i lepse za svirku od vecine lokala "sjajnih..mermernih..grandovskih..." u kojima radim :(

Ako neko ima jos neki predlog na ovu moju ideju...

Pozdrav
[ HipHopRODUCENT @ 07.02.2009. 18:59 ] @
Da bi smanjili reverberaciju, ljudi chesto koriste kartone za jaja... problem je u tome shto se ta kolichina koja tebi treba teshko nalazi... Drugar je probao na farmi (ali ni tamo nisu imali poterbnu kolichinu :-) !!! Tako da ti preporuchujem neki drugi nachin... ako bash zelish, probaj na nekoj farmi za zivinu, u blizini... Deluje smeshno, ali...
[ Lakic Radomir @ 08.02.2009. 19:52 ] @
Nasao sam na jednoj farmi,covek kaze da on moze da mi proda koliko mi treba ali je poduplao cenu (u kg je oko 3,2 din a on trazi 6,5) ali za sada necu stavljati te kartone,stavicu itison preko zidova ali cu da ga odmaknem 2-3cm da ima praznina izmedju pa preko toga platno ali isto na 4-5cm od itisona. Probacu sa tim i to ce biti lako za demontazu ako bude trebalo da se dodaje jajambalaza.
Interesuje me kakav je zvucni izolator karton od kartonskih kutija,2-3 sloja? Da ublazim malo buku koja ce izlaziti iz garaze,ne mora totalno da je eliminise,znam da to ne moze sa "uradi sam" materijalima ali bar malo da ublazi?
Nadam se da ce me vreme posluziti pa da radovi krenu od petka :)

Pozdrav
[ HipHopRODUCENT @ 12.02.2009. 17:06 ] @
Pa ovo ti je moj predlog...

Imash one stiropore koje koriste gradjevinci oni su 3-4 cm ako se ne varam...
oblozi prostoriju njima, i preko nekim sundjerom, e sad sve zavisi od velichine prostorije (finansijski pre svega :-)
Ova kombinacija se pokazala kao dobar izolator (za gluve sobe)...
Ako vec hocesh da ublazis biku koja izlazi iz garaze ne bih ti prepruchio kartone, vec stiropor nije skup ali je mnogo bolji...
Prvo si trazio kartone za jaja... Oni se koriste da bi se smanjilo vreme reverberacije (odrzavanje zvuka u prostoru). Zato gluve sobe za snimanje zvuka imaju te zareze da bi se pre povratka u mikrofon zvuk shto vishe puta reflektovao i oslabio... a ti sundjeri i platna sluze takodje za apsorpciju zvuka...

Verovatno si sve ovo znao a ja krenuo da razglabam... :-)

Na kraju zakljuchak: Moj savet ti je STIROPOR (ukoliko zelish da buka " NE IZLAZI " napolje)...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[ Lakic Radomir @ 13.02.2009. 00:19 ] @
Posto me vreme ovaj vik nije posluzilo moracu da odlozim radove za sledeci petak. To znaci jos nedelju dana prikupljanja materijala i dragocenih informacija.

Sto se tice stiropora procitao sam dosta postova gde pisu da je stiropor veoma los zvucni izolator pa sam iz tog razloga vise "razisljao" o kartonu. Kupio sam 30-ak kvadrata kartona od 7mm pa cu da ga koristim verovatno izmedju zida i itisona. Za sada je to plan a za nedelju dana ko zna sta cu jos procitati i "nabaviti" materijala :)

Pozdrav