[ vujkev @ 06.02.2009. 01:17 ] @
Kao što piše u naslovu ukoliko primim SMS poruku telefon me ne obaveštava o tome. Nema ni vizuelnog ni zvučnog obaveštenja o novoj poruci, a kad uđem u inbox nova poruka je tu, nepročitana.

Do sad sam probao:
1. Reinstalirao firmware (5.0....)
2. Instalirao novi firmware (6.0.....)
3. Obrisao sve poruke (oko 2.500)
4. Menjao lokaciju gde se poruke snimaju (sa phone memory na MMC i obrnuto)

naravno sve bez uspeha

Prilikom pokušavanja da sredim telefon primetio sam da:
- kad šaljem poruku ne postoji ikonica na "desktop"-u da se poruka šalje (strelica koja izlazi iz .... da kažem kutije)
- kad pošaljem poruku i drugi telefon je primi nema ni vizuelnog ni zvučnog obaveštenja za primljeni Delivery report. Kad uđem u reports vidim da je korisnik primio poruku
- prilikom gašenja i ponovnog paljenja telefona prikazuju mi se sve poruke za Delivery report predhodno poslatih poruka. Takođe dobijem i poruku "You have xyz new messages" ili kako već piše
- U nekim trenucima (odmah posle instaliranja firmware-a) telefon proradi kako treba (dobijem sva obaveštenja), ali kad vratim imenik i sva podešavanja koja sam napravio pre instaliranja firmware-a u nekom trenutku posle toga prestaje da radi. Probao sam da vratim samo imenik i opet sam imao problema

Da li neko zna šta može da bude problem?
[ Pici man @ 06.02.2009. 16:25 ] @
Citat:
vujkev:
- U nekim trenucima (odmah posle instaliranja firmware-a) telefon proradi kako treba (dobijem sva obaveštenja), ali kad vratim imenik i sva podešavanja koja sam napravio pre instaliranja firmware-a u nekom trenutku posle toga prestaje da radi. Probao sam da vratim samo imenik i opet ...

Backup se radi pre nego što nastane problem! Ja mogu da se kladim u moj novi HTC telefončić da ste i uradili backup nakom što ste otkrili problem i naravno onda usled straha da ćete izgubiti sva podešavanja, imenik, poruke, ... vi bekapovali memoriju telefona na mmc i td., i td.
Naravno, ovako pravljenje rezervne kopije ne funkcioniše i to i laici znaju. Trebali ste bekapovati SAMO imenik kao što sam ja na ovom forumu čak i slikovno prikazao recimo u jednoj posebnoj temi OVDE ... Takodje i ceo "Mail" folder sa porukama ste mogli iskopirali sa memorijske kartice negde na PC ako vam je baš stalo da ih naknadno vratite u telefon ... nikakav klasični backup kada je nešto krenulo po zlu ...
"Ostala podešavanja" ste mogli i manuelno da odradite tipa GRPS nalozi, email nalozi i td ...

P.S. ko vas samo ubedjuje da je rešenje reinstalacija firmvera(flešovanje, update, bla, bla, ...)??? Nekada ovo samo pogoršava stvari.
Najprostije i NAJBOLJE rešenje je FORMATIRANJE S60 telefona(stonoga reset) i memorijske kartice, pa onda polako instalacija dodatnog softvera od nule i ponovo podešavanje osnovnih parametara telefona ... i o tome je verujem najviše pisano na ovom forumu.

Ako radi lepo pre nego što vratite backup valjda vam je toliko jasno u čemu je bio problem?!?



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 06.02.2009. u 17:44 GMT+1]
[ vujkev @ 06.02.2009. 17:32 ] @
Probao sam backup samo imenika, ali i posle vraćanja SAMO imenika problem se vratio. No, sve u svemu, problem sam rešio tako što sam izvadio MMC karticu i vratio je nazad :) Za sad radi sa svim starim podešavanjima, a nadam se da će raditi i dalje
[ Pici man @ 06.02.2009. 19:29 ] @
Citat:
vujkev: Probao sam backup samo imenika, ali i posle vraćanja SAMO imenika problem se vratio. No, sve u svemu, problem sam rešio tako što sam izvadio MMC karticu i vratio je nazad :) Za sad radi sa svim starim podešavanjima, a nadam se da će raditi i dalje

Shvati da ne ide tako ... MORAŠ da imaš čist telefon kao iz radnje kupljen i takodje čistu memorijsku karticu isto kao iz radnje kupljenu.

Ne možeš ti vršiti flešovanje telefona(reinstalaciju firmvera) ili format, pa nakon toga vraćati neformatiranu memorijsku karticu sa raznim podacima na njoj i očekivati da telefon radi lepo(!), jer eto telefon je formatiran ili flešovan. On čita podatke sa kartice i još više koči ... bez obzira što misliš da si vratio samo imenik ...

[ vujkev @ 07.02.2009. 01:52 ] @
Hmmmm, zanimljivo. A što onda pre instalacije/reinstalacije firmware-a piše nešto tipa "Da li ste napravili backup"? Ako to ne radi kako treba što su onda ljudi iz nokie naglašavali da treba napraviti isti?

Ipak mislim da, što se toga tiče, nisi u pravu. Za pogrešnu logiku pravljenja backup-a tek kad se pojavi problem se slažem, ali za ovo ne.
[ Pici man @ 07.02.2009. 12:24 ] @
Citat:
vujkev:Ipak mislim da, što se toga tiče, nisi u pravu. Za pogrešnu logiku pravljenja backup-a tek kad se pojavi problem se slažem, ali za ovo ne.

Ne razumem šta je "ovo"?!? Misliš na to da reinstalacija firmvera pogoršava stvari? Mogu ceo esej da ti napišem u prilog ovoj tvrdnji, samo javi ako te interesuje!:)

Kada se tiče backup-a ...
Nekada je i mogao da se uradi kompletni tkz. backup tj. da se sadržaj memorije telefona lepo iskopira na memorijskoj kartici(opcija iz podešavanja memorijske kartice: "Kopiraj mem. tel.") i onda kompletan sadržaj memorijske kartice negde uskladišti na PC kao arhiva. Ako nešto krene po zlu, formatira se i telefon i memorijska kartica i onda se lepo vrati sa PC-a sadržaj na memorijsku karticu -> Meni -> Alatke -> Memorijska kartica -> Rekonstruiši sa kartice ... i sve je kao i pre sa svim podešavanjima, SMS porukama, bla, bla, ... SVE je ovo važilo za S60v1 i S60v2 OS zaključno sa FP3(Nokia N70 i sl.).
Normalno, rekoh i ranije, ne radi se backup kada ste primetili problem u radu telefona, ili bilo koju grešku, već samo onda kada sve funkcioniše u najboljem redu. Znači, formatira se telefon i memorijska kartica pa se zatim lepo na tenane instaliraju svi potrebni programi i ostali sadržaji ubace u telefon, podese parametri za mrežu i sl., i kada sve to radi kako treba URADI SE BACKUP. Onda se periodično odradi bekapovanje sistema ako smo usput instalirali još koju aplikaciju i sl. Naravno, sve mora da radi u najboljem redu pre pristupa backup-u inače se vraća raniji backup iz tačke kada je sve radilo kako treba. Ovo valjda govori da se ne brišu sačuvane kopije sa PC-a ako se uradi drugi backup nakon izvesnog perioda ... i sve ovo važi samo sa S60v1 i S60v2 telefone medju kojima je i 6630

Medjutim ...
Pojavom S60v3 telefona se pojavljuje i famozna zaštita sistema od kopiranja i pisanja po sistemskim direktorijumima pa čak i pregledavanja njihovih sadržaja. Samim tim, opcija "Kopiraj mem. tel." kod ovih novih telefona gotovo da nema funkciju tj., svrhu jer najvažniji deo tj., backup aplikacija i njihovih repova i "C" particije ne može biti obavljen valjano. Backup se onda jedino svodi na sadržaj otvorenih i dostupnih foldera kojima se i ovako ima pristup ...
Čak i sa hakovanim telefonom nemoguće je vratiti kompletan backup i sve to da radi, jer će telefon po ubacivanju memorijske kartice odmah započeti instalaciju i zablokirati na prvom problemu prilikom pokušaja upisa ... Na novim S60v3 telefonima backup je gotovo neupotrebljiv.
Citat:
vujkev: Hmmmm, zanimljivo. A što onda pre instalacije/reinstalacije firmware-a piše nešto tipa "Da li ste napravili backup"? Ako to ne radi kako treba što su onda ljudi iz nokie naglašavali da treba napraviti isti?

Verovatno zato što podrazumevaju da na memoriji telefona skladištite fotografije, video snimke, zapise iz notesa ili kalendara i sam imenik, a ne sigurno zbog toga što brinu o vama da slučajno ne izgubite instalacione verzije dodatnih tkz. 3rd party aplikacija ili njihovih registarskih ključeva koji se uglavnom smeštaju u nedostupne skrivene direktorijume na "C" particiji ili par hiljada SMS poruka ...
Rekoh, na ranijim telefonima medju kojima je i tvoj je moguće i vrlo lako odraditi backup i sve sačuvati dok je sa novijim S60v3 modelima sasvim drugi slučaj i na njima je ta opcija backup neupotrebljiva za ozbiljniju rezervnu kopiju sistema.


Nadam se da ti je sada jasno!