[ Ivan Golubović @ 06.02.2009. 01:25 ] @
Vec dva dana pokusavam da ustelujem visinu tabela za sledeci dizajn i nikako mi ne ide da namestim da se lepo vidi i u IE i u Firefox-u...
Screenshot objasnice problem...


Da li neko moze da mi pomogne?
Hvala...
[ mls @ 07.02.2009. 06:04 ] @
Ne znam koliko cu ti pomoci jer i sam sam vec nekoliko dana istu muku mucio. Probao sam sa table pa onda samo div (i css) , ali uvek nesto ne stima.

Prvo sam imao problem sa navigacijom,ali postavio sam zasebnu tabelicu sa width cini mi se 140,dok height nisam nista pisao. Tako se povecava sraznerno broju polja odnosno texta ako imas samo jedno polje kao sto sam ja uradio a opcije odvojio enterom.

Drugu varijantu koju sam nasao je da tu koristis div tag sa width koliko ti treba (recimo 140) a min-height recimo 300px. To zadas tamo u css fajlu (ili u head) i pozivas sa id na odgovarajuce mesto. Tako se sa kolicinom teksta povecava to polje.

Problem do kog sam ja dosao je da kada se poveca to jedno div polje koje je u okviru drugog (glavnog) ne povecava se i glavno srazmerno tom gde je tekst. Znaci div u div-u,onaj unutrasnji napunim tekstom i on se poveca normalno,ali onaj glavni spoljasnji tek do neke odredjene velicine i tu zapuca.
Pogubio sam se kod absolute i relative....ali nije ni tu bio problem jer sam sve moguce kombinacije isprobao.

Sad sam se ubacio tako grebatorski u temu :)...izvini. Ali slican problem imamo,do nekle sam resio,ali bilo bi idealno kada bi neko dosao ko ovo bas dobro zna pa da nam razjasni. ;)

Pozzz.
[ Ivan Golubović @ 07.02.2009. 10:54 ] @
3 noci se ubijam ko siroce zbog ovog problema. Probao sam i milion drugih varijanti (drugacije slice-ovane) i nista nisam uradio...

Na kraju cu i da odustanem od dizajna, a to mi se ne svidja :(
[ mls @ 07.02.2009. 23:09 ] @
Valjda ce neko hteti da pomogne...

Ljudi,molim vas,kako napraviti da velicina elementa zavisi od velicine elementa unutar istog? Kod mene se povecava taj unutrasnji ali spoljasnji koji je oko njega ostaje isti tako da taj unutrasnji izadje prakticno iz okvira. Koristio sam samo div...definisao preko css.

Znam da znate,samo vas verovatno mrzi da pisete. Ali to je vama 2-3 minuta,a nama pocetnicima dani mucenja.
[ maric1 @ 08.02.2009. 13:31 ] @
probaj ovaj primer da modifikuje ili da iz njega saznas ono sto tebi traba ako moze

[ Ivan Golubović @ 09.02.2009. 01:20 ] @
Ovo je dosta dobar odgovor. vidi se lepo i u IE i u Forefoxu, ali ipak ima problem sa
pomeranjem polja. Naime kada u srednji deo ubacite tekst footer ce ostati gde jeste
i doci ce do preklapanja...
[ mls @ 09.02.2009. 05:44 ] @
Primer je super,hvala ti puno.

Mislim da sam uspeo malo skapirati kako to radi. Provere radi probao sam uraditi to sa slike.

Voleo bih da pogledate i da prokomentarisete gde sam pogresio i sta je trebalo drugacije uraditi.

http://www.megaupload.com/?d=LO4MESVY

[Ovu poruku je menjao mls dana 09.02.2009. u 07:11 GMT+1]
[ mls @ 09.02.2009. 07:50 ] @
Evo ga jedan konkretan problem.

Kada stavim da je div element min-height: 110px (110 je primera radi) IE (6) ga ne kapira uopste,ponasa se kao da sam stavio auto.Tako da ako je prazan, u IE nece biti prikazan ako je border i padding nula.

Probao sam da stavim samo height: 110px ali tada nece da se siri u ostalim browser-ima (opera,safari,g-chrome,firefox). U IE je ok,postoji i kada je prazan,povecava se sa sadrzajem,ali u ostalim stoji zakucan na 110 i ne mrda ma sta uneo unutra.

Kako ovo da resim jel zna neko?

Hvala.
[ mls @ 09.02.2009. 08:15 ] @
Ljudi google je cudo :D Dobro,zavisi od ozbiljnosti problema,od toga koliko je njih imalo slican problem. Elem,evo resenja.

Code:
min-height: 110px;
height:auto !important;
height: 110px;


Ostali browseri ce se ponasati kao da je uneto samo min-height: 110px.

Jos nesto na sta sam naisao. IE iz nekog razloga nece da prikaze da je div element od recimo 10 px.Prikaze ga ali veci nego sto jeste.
Resenje je da se unese komentar unutar div elementa.
Code:
<div style="height: 10px;"><!-- --></div>

Ili umesto <!-- --> stavi se &nbsp a font-size na 1px.

Verovatno ima jos pocetnika kao sto sam ja,kojima ce ovo zatrebati. Pozz
[ Ivan Golubović @ 10.02.2009. 04:00 ] @
Nisam još uvek u mogućnosti da proverim kako sve radi, ali čim to uradim - javljam se.
U svakom sl obojca imate piće...