[ rajo88 @ 06.02.2009. 12:54 ] @
Imam jedan problem. Imam mikrotik ruter( pravljen ), koji mi sluza za povezivanje na wireless internet. Sa njega vodim na AP koji je D-Link-ov i ima dva lana i 1 WLan. Opseg adresa je bio u 10.0.0.0/24. Adresa AP-a po farickoj je 192.168.0.50, a ja sam kasnije promenio u 10.0.0.50. I to je sve funkcionisalo. Na svakom racunaru ( na tri racunara ) bila je dodeljena IP adresa iz opsega 10.0.0.0.

Medjutim, pre neki dan samo odjednom mi se resetovao AP. Radio name mi je vratio na default vrednost, ali od tada nikako ne mogu da pristupim AP-u ( preko web browsera ). Ne pronalazi ga ni na 10.0.0.50, a ni na 192.168.0.50. Kada skeniram sa The Dude, sve vidi, samo ne vidi AP. Inace, mreza preko njega mi sve radi, internet radi, ali kada hoce da nkacim jos jedan racunar sa WLAN-om, ne vidi ga oupsste. Nikako mi nije jasno kako i dalje moze da radi, a da ga ne vidi.

E, sad, glavno pitanje: KAKO DA RESETUJEM MODEM DA BI MU PRISTUPIO PREKO DEFAULT ADRESE??? Pokusavao sam sa reset tasterom, ali se isto ponasa... Sta da radim???