[ VladanL @ 06.02.2009. 23:01 ] @
Najnovije obavestenje od IPTV-a glasi da ce zbog radova na unapredjenju IPTV platforme od 06.02.09.do 10.02.09.godine doci do "kratkotrajnih" prekida usluga,
pa me zanima da li neko zna da li ce u skorije vreme Telekom imati mogucnosti da
u svoju ponudu uvrsti neke TV kanale kao sto su :TV Avala(malo je,ma nije malo glupo da u ponudi ne postoji televizija koja ima dodeljenu nacionalnu frekvenciju),Exporer, TV1000,Sport+,Sinemanija,Ultra TV...
[ misteryns @ 07.02.2009. 11:05 ] @
Gde si nasao to obavestenje?
[ spirit_boost @ 07.02.2009. 11:10 ] @
Meni ne radi IPTV od jutros, juče kad sam došao kući vidim da je sistem bio resetovan i da su unapredili brzinu promene kanala. Sada se kanal menja za max 3 sekunde.
[ Serggio @ 08.02.2009. 21:52 ] @
kao da sam i ja primetio da se brze menjaju kanali...
samo kad ce proshiriti ponudu, to je pitanje, i dokle traje promo period posto evo i u febraru ja ima sve kanale...niko nista ne obaveshtava... :(
[ vlada84_jag @ 09.02.2009. 14:34 ] @
Uzevsi u obzir da je danas 9.februar ,a pise da radovi traju do 10.februara..tesko da cemo dobiti neki novi kanal...po svoj prilici bice to samo ubrzavanje menjanja kanala,sto je dobro naravno..ali je takodje definitivno vreme da se ubace novi kanali
[ Samwise @ 09.02.2009. 21:17 ] @
Meni evo treci dan kako ne radi, sad vec gubim strpljenje lagano... :/
[ argus1 @ 09.02.2009. 21:37 ] @
@Samwise Meni (takođe u Pančevu) radi ali me zadnjih mesec dana zeza ADSL.

Ispada na svakih sat..dva.

Prijavljivane smetnje više puta, zamenjen i ruter HG520s, ali potpuno ista situacija. Ili ne znaju šta je ili ih boli uvo.

Da li si probao da ga (STB) isključiš skroz i sačekaš pa uključiš ponovo?
[ vlada84_jag @ 10.02.2009. 00:21 ] @
Citat:
argus1: @Samwise Meni (takođe u Pančevu) radi ali me zadnjih mesec dana zeza ADSL.

Ispada na svakih sat..dva.

Prijavljivane smetnje više puta, zamenjen i ruter HG520s, ali potpuno ista situacija. Ili ne znaju šta je ili ih boli uvo.

Da li si probao da ga (STB) isključiš skroz i sačekaš pa uključiš ponovo?



parica je u pitanju..los kvalitet..e sada bi po nekom ne pisanom pravilu trebali da ti nadju paricu koja je kvalitetnija i da ti prebace na nju,a onom koji ne koristi net ili iptv vec samo telefon da daju tvoju
[ teta_lija @ 10.02.2009. 08:48 ] @
^ Ocigledno u Pancevu ni jedna parica ne valja jer od 9 osoba koje znam da imaju IPTV svi imaju isti problem. Vecini je i barem jednom menjan ruter, ali bezuspesno. Ocigledno nesto u Pancevu nije namesteno kako treba i zato svima zeza.

EDIT: Samo da dodam da je "ispadanje" koje argus1 spominje u stvari resetovanje rutera.
[ Samwise @ 10.02.2009. 11:25 ] @
@Pancevci

Ma znate sta, zvao sam ih 30 puta do sada i svaki put isti odgovor, "Problem je do nas, server za transfer podataka se unapredjuje, tehnicari rade dan/noc, molimo strpite se jos malo, niste jedini!". A problem kod mene nije pucanje veze, ADSL Internet radi savrseno, problem je sto mi stalno STB trazi PUK kod i onda kad ga unesem on prijavi da je kod vec unesen, Error, i tu stane. I pitao sam tehnicku da li su sigurni da je do njih posto lampica na 3. portu blinka konstantno kao da ima prenosa, kazu nije sigurno do vas, problem se resava! Kao network admin znam koliko mogu kablovi da budu problem ali u ovom slucaju stvarno nisu, testirani kompletno! Ljudima kojima puca IPTV mogu jedino da kazem da pokusaju da izboksuju kod tehnicke da im se link sa 10Mb smanji na 8Mb jer je taj protok uglavnom uzrok pucanja veze. Za pravilno funkcionisanje IPTVa je dovoljno i 6Mb, tako da ce sa 8 da sljaka normalno i nece pucati protok na tom portu. Koliko sam uspeo da saznam problem je sto uredjaj koji je do sad gurao sam 1 ili 2 Mb za Internet sad mora da progura 5 puta vise i dolazi do pucanja. Ukoliko su vam zamenili modem, jedina opcija ostaje ova da se smanji protok na portu! A i proverite splitere i njihove pozicije, meni je pravio haos dok nisam namestio sve po PSu... I to tek posto sam se prijavio za IPTV, do tada je sve radilo savrseno, e to je taj problem sa brzinama koji je nastao kad su prikljucili nov protok.

Pozdrav svima i srecno!!!

Evo sad sam ih opet pozvao i dobio "Do nas je molim vas strpite se jos danas, eventualno sutra pa ako ne radi pozovite ponovo sutra popodne!" Iritantno pomalo zar ne?!? :/

[Ovu poruku je menjao Samwise dana 10.02.2009. u 14:11 GMT+1]
[ bSecurity @ 10.02.2009. 14:43 ] @
Evo i ja da se javim podrucje 015 isto 7 dana uopste ne radi IPTV znaci samo izbacuje gresku "Error PUK" i kada se nazove kaze tehnicari rade, u pitanju je unapredjenje servera i funkcija IPTV usluge tako svaki dan dobijam odgovore.
[ Pele @ 11.02.2009. 18:32 ] @
Kod mene je nestalo slike u petak, nesto oko 12.00h.Ja se plasim da je STB kod mene "riknuo" jer ne sija crvena lampica sa prednje strane.Prijavio sam kvar odmah(posle pola sata).Niko mi se nije javljao.Juce sam ponovo zvao i devojka mi je rekla da su im serveri "popucali" i da ne znaju kada ce sve dovesti u red.Tvrdi mi da je STB ok, jer nisam jedini koji je prijavio isto ponasanje STB-a.Ima li neko novih informacija?
P.S.
Podrucje 014 Valjevo
[ misteryns @ 11.02.2009. 18:54 ] @
cudna stvar..ja sam u valjevu,ali meni hvala bogu,sve radi kako treba..
[ Pele @ 11.02.2009. 19:52 ] @
Citat:
misteryns: cudna stvar..ja sam u valjevu,ali meni hvala bogu,sve radi kako treba..


Ja nisam te srece.Nervira me sto niko ne obavestava sta se dogadja.Ima li sanse da se to sredi i kada.Neverovatno zvuci, ali SBB sam odjavio u petak, nepunih 90 minuta pre pucanja IPTV-a.Maler sam.Jos da dodju iz SBB-a da me otkace pa da sve bude super.Sve mi se cini da cu opet da se vitlam po krovu sa logom.
[ Audio @ 11.02.2009. 19:55 ] @
Ja sam u Pancevu i nemam bas nikakvih problema. I ADSL i IPTV rade savrseno.
[ misteryns @ 11.02.2009. 20:05 ] @
Pa mozda i sami ne znaju sta je...vidis da svima govore isti razlog,sto nema veze sa pamecu..da je taj neki "server" pukao,puklo bi svima,a ne samo nekima...
Moj savet,idi ujutro u telekom,trazi sefa,onaj dugacki..:) sa frckavom kosom..po meni covek i ima neke veze oko cele price,i slobodno pitaj,insistiraj da ti kaze sta je i kako je...mozda i saznas..i ako ti kaze da je "server" ti reci kako svi drugi imaju,sem tebe..eto...
[ Samwise @ 11.02.2009. 23:10 ] @
Verovali vi meni ili ne, ja zaista mislim da je u pitanju "unapredjivanje servisa", sve je to jos novo i pipavo za njih, a kao i uvek usli su nespremni u celu stvar, samo DAJ DAJ DAJ korisnike pre nego nam ih neko drugi otme! Jedina mana je taj nedostatak obavestavanja korisnika ali to nije nista cudno za Telekom i njihovo bahato ponasanje! Mene vise interesuje kako ce da nam nadoknade te dane kada nije radila televizija? Iako sam tek prijavio i ne placam nista, smatram da bi trebalo to da se uracuna kad proradi platforma i da nam se nadoknadi! Ali mislim da u ugovoru stoji da imaju pravo na ovakve prekide u emitovanju, bez bilo kakve obaveze prema nama?! Ako se ne varam, a mrzi me sad da precesljavam ugovor...
[ Samwise @ 12.02.2009. 14:34 ] @
da probam kao gost da dodam :|

takodje pancevac, korisnik adsl-a, bio na lokalnom podprovajderu dok nije poceo da mi ogranicava download, a onda se prebacio na telekomov i usput prijavio za iptv... radilo sve ok i oko nove godine pocelo resetovanje rutera i po 20 x dnevno, ali nocas!!! 52X!!! zalbe, molbe, pretnje i napokon danas zamene modem, ali ne lezi vraze ponovo restart sam od sebe :(((
ono sto rece sem, za mx protok sa 10 na 8mb da se smanji pa ce da proradi, ne znam, meni je pucao sa 8 a sad su pomerili na 10???

e da, iptv imam unazad dve nedelje i samo jednu noc nisam imao signal, ne racunajuci restartovanje.
[ Samwise @ 12.02.2009. 14:37 ] @
uh!!!

izvinite za dupli post, ali da dodam posto nemam edit, technician koji je bio na zameni je rekao da je problem na "staroj" centrali, tj. oni koji su imali ranije 5ocifrene brojeve i dodata im je trojka, kaze da ima, lupam, 5k linija a da je na 4999 stavljena ploca za adsl i iptv.
[ Pele @ 12.02.2009. 15:37 ] @
Citat:
misteryns: Pa mozda i sami ne znaju sta je...vidis da svima govore isti razlog,sto nema veze sa pamecu..da je taj neki "server" pukao,puklo bi svima,a ne samo nekima...
Moj savet,idi ujutro u telekom,trazi sefa,onaj dugacki..:) sa frckavom kosom..po meni covek i ima neke veze oko cele price,i slobodno pitaj,insistiraj da ti kaze sta je i kako je...mozda i saznas..i ako ti kaze da je "server" ti reci kako svi drugi imaju,sem tebe..eto...


Radim do 15.00 i nema sanse da stignem u telekom, i oni rade do 15.00.Moci cu tek sledece nedelje.Meni jednostavno nisu jasne neke stvari.Tip koji mi je montirao IPTV i koji je dolazio na jednu prijavu kvara (preko 9813) danas mi je rekao da on nije dobio nalog i da nema pojma sta je u pitanju.A tip koga sam danas zvao (na 977) mi je rekao da je kvar prijavljen i da je otvoren nalog za popravku jos 5 februara.Nema pojma sta je u pitanju(i ne zanima ga).Razumem da se nesto pokvari, i da treba neko vreme da se to popravi, ali ne razumem da niko nece da kaze sta je u pitanju.Ne mogu da verujem da niko nema pojma sta je u pitanju.To me malo nervira.
[ misteryns @ 12.02.2009. 18:33 ] @
rade do 17h....provereno
[ bSecurity @ 13.02.2009. 14:53 ] @
Nisi jedini sto se cima sa podrskom evo meni vec 12 dana stoji kod IPTV "Enter PUK:" i to je IPTV usluga koju telekom pruza. Kad se unese PUK kod kaze da je vec aktiviran, zovem non stop svaki dan, jos su cak bili drski da napisu da su kvar resili, pa su kao ponovo otvorili novi nalog da tehnicari ispitaju ponovo sve, i svaki dan tako, na kraju sam im rekao da dodju po opremu i da nose puko mi vise film da svaki dan zovem i slusam jednu te istu pricu.
[ Samwise @ 13.02.2009. 15:07 ] @
Ja sam tek kod 6-7 dana kako mi ne radi, al ako doguram do 10 i ja zovem da vratim. Stvarno nema smisla...
[ Pele @ 14.02.2009. 21:14 ] @
Juce(petak) me zvao Pedja, mislim da je on sef ekipi za IPTV.Rekao da im je nalog tek stigao(verujem mu).Kaze da su utvrdili da mi je STB jednostavno pregoreo i da sam prvi kome se to desilo.Nemaju proceduru za zamenu, ali da ce pokusati da nesto odradi.I stvarno, poslao je momka sa STB-om koji je neko vratio.Nije uspeo nista da uradi i pored velikog truda.Zvao je neke kolege u BGD-u sa kojima je pokusao da inicira taj novi STB.Nije uspeo.Moram prvo da vratim stari STB, odnosno da raskinem ugovor pa onda da odmah podnesem zahtev i da mi onda daju nov STB.Tako su mu rekli iz Telekomove "baze"u Beogradu.Popizdeli su kada im je Milan(tako se zove majstor koji je dosao da zameni STB)rekao da je doneo STB koji je neko vratio.Posle njegovog odlaska juce, zvao je neki tip iz Beograda da me pita da li sam vratio STB koji ne radi i koji je jos uvek kod mene.Nikako mu nije bilo jasno zasto ja nisam vratio taj STB kada hocu novi(ispravan).I danas su zvali i pitali isto moju suprugu jer sam ja bio na poslu.Ne mogu da verujem da ljudi koji primaju platu u Telekomu ocekuju da ja vodim racuna o njihovoj proceduri i nacinu rada.Umesto da pita kolegu koji je izasao na teren, oni zovu i uznemiravaju korisnike.Moram da napomenem da je ekipa koja radi IPTV u Valjevu veoma profesionalna i ljubazna.Svaka im cast.Obecali su mi da cu imati televiziju u utorak.Moraju da generisu puk kod, a posto je u ponedeljak praznik, pomerili su to za utorak.Javicu se u utorak.
[ Samwise @ 15.02.2009. 11:55 ] @
Ja sam danas opet zvao i devojka iz tehnicke je prijavila kvar, iako do sada nisu govorili da je kvar vec da je do njih! Mislim da je i dalje do njih, jer me zamolila da ne gasim STB zato sto se konstantno radi na serverima i treba da je ukljucen. Dakle, do njih je kvar, a ja danas prijavljujem smetnje na liniji?!? Kako bese ona nasa stara, "... lud zbunjenog"??? :/
[ Samwise @ 15.02.2009. 20:31 ] @
ponovo gost sa prethodne strane...

meni zamenili ruter 12.02 i sad mi sve fercera kako treba, znaci ne gasim ga (kao i ranije) i za prethodna 3 dana 3x se resetovao, za sada sam zadovoljan, samo mi nije jasno zasto ga prvi put kad su bili da mi mere :) nisu zamenili, nego sam morao da se nerviram jos desetak dana???
da i protok mi je povecan sa 8 na 10 Mb. i da dodam, nisu parice neka filozofija nego samo zbunjuju ljude sa izrazom, to je najobicniji kab(e)l, zica koja ide od poste do nas... inace kroz moju paricu max moze da ide 21Mb.
[ Samwise @ 15.02.2009. 23:46 ] @
@Gost

Izgleda da ce tako nesto i kod mene da bude, samo mi nije jasno kako je radilo sve super bez bilo kakvih smetnji i onda odjedared nista! Valjda ce se naci neko ko ce da mi objasni sve?!
[ Samwise @ 16.02.2009. 02:50 ] @
i meni je prvo radilo kako treba i onda poceo da se resetuje, valjda cuveni zamor materijala : ) ocigledno od pregrevanja.
[ vlada84_jag @ 17.02.2009. 16:46 ] @
Postavljeno novo obaveštenje da će se vršiti radovi na unapređenju IPTV platforme u četvrtak 19.februara u periodu od 02:00 do 04:00h kada će doći do prekida pružanja IPTV usluge...naravno sve to uz molbu za razumevanje hehehe


koliko ćemo mi da molimo da dobijemo nove kanale ;-)
[ Pele @ 18.02.2009. 20:02 ] @
Meni su danas doneli nov STB, i problem je resen.Morao sam da potpisem novi ugovor jer su stari raskinuli(samo tako su mogli da mi daju novi STB).Inace, nisam imao nikakvih problema dok je STB bio ispravan.Slika je bila super i nije bilo resetovanja modema(rutera).
[ GadGet @ 18.02.2009. 21:32 ] @
A ko placa u tvom slucaju prevremeni raskid????
[ Dragan Krstevski @ 19.02.2009. 07:40 ] @
koje unaprednje,nocas mi je normalno radio iptv,a od jutros nista,sta se to desava ,gospodo iz telekoma srbija?
[ Pele @ 19.02.2009. 08:33 ] @
Citat:
GadGet: A ko placa u tvom slucaju prevremeni raskid????


Nisam ni pitao.Sigurno ga necu ja platiti.Formalno, ja nisam ni podneo zahtev za raskid, to su sve oni uradili.Nisu toliko neprofesionalni da bi pokusali nesto da muvaju.Stvar je ocigledna, STB je prestao da radi.Ne mojom krivicom.Samo je "ugasio".Nemaju nikakav osnov da STBnaplacuju od mene.Ili sam ja previse naivan?Ma nece, poznajem ljude koji rade ovde u Valjevu.Rekli bi mi da postoji neki problem.
[ misteryns @ 19.02.2009. 09:06 ] @
Pa ako si u promotivnom periodu,nema nikakvog placanja...
[ Pele @ 19.02.2009. 12:53 ] @
Citat:
misteryns: Pa ako si u promotivnom periodu,nema nikakvog placanja...


Malo sam se pogubio oko promotivnog perioda.Ja sam podneo zahtev nesto oko 10.11.2008.Prikljucili su mi IPTV 20.12.2008.Nisam siguran koliko traje promotivni period.Bilo je kao do nove godine, pa su nesto posle produzavali.Kvar sam prijavio 06.02.2009.Stvarno nemam pojma sta ce racunati u promotivni period.Ako sam juce potpisao novi ugovor, logicno bi bilo da imam promotivni period.A ako naplate necu se ljutiti.
[ misteryns @ 19.02.2009. 15:03 ] @
Ja sam se prijavio 22.1. a dobio sam 26.1..e sad bilo je da ko podnese zahtev d0 31.1 ima mesec dana besplatnog koriscenja..a na sajtu telekoma,stoji sad da ta ista akcija vazi do 31.marta...e sad,sta ce uraditi,videcemo...a mogao si,kad vec rece da poznajes ljude u telekomu u va,da se raspitas,cisto informativno..do kad je promo period i da li svi mi i dalje ulazimo u taj period do 31. marta..ako ti nije tesko
[ misteryns @ 19.02.2009. 15:52 ] @
za pancevce!!!

definitivno nije kvar kod nas i u linijama/paricama nego u centrali u staroj posti i tako ce ostati do daljnjeg jer nemaju novca da zamene delove (aparatiru) koja dovodi do "pucanja" veze i reseta rutera, koji je izazvan gubitkom signala sa centralom.
[ vlada84_jag @ 19.02.2009. 18:07 ] @
Citat:
Dragan Krstevski: koje unaprednje,nocas mi je normalno radio iptv,a od jutros nista,sta se to desava ,gospodo iz telekoma srbija?



kod mene je bilo prekida bas kao sto je i najavljeno od 2 do 4 nocu...i rezultat je bar koliko ja vidim jos jedan novi kanal "Minimax"...sto je dobro ukoliko imate klince,posto je program za decu,a za nas malo matorije nista novo.

Sem tog jednog novog kanala ne primecujem nista drugo novo ili drugacije
[ argus1 @ 20.02.2009. 02:23 ] @
Citat:
Gost: za pancevce!!!

definitivno nije kvar kod nas i u linijama/paricama nego u centrali u staroj posti i tako ce ostati do daljnjeg jer nemaju novca da zamene delove (aparatiru) koja dovodi do "pucanja" veze i reseta rutera, koji je izazvan gubitkom signala sa centralom.



Da vam kažem ovo: meni je veza pucala u proseku na 1 do dva sata . Promenili su mi ruter HG520s tri puta i uvek isto.

Onda sam uzeo i aktivirao Thomson speedtouch 546 (ubacio mu setovanja za IPTV) i evo već cela dva dana ni da trepne. Radi kao podmazan.

Što se tiče Huawei rutera stvarno su teško sr...e. , a kada se prekine signal sa DSLAMa samo se ugasi led DSL a ne sme da se resetuje ruter., tako da mi ta priča o prekidu signala ne pije vodu.

Pre mi liči da se tu nisu nešto složili Huawei i DSLAM.

Izgleda kao kod SAT kada ide ECM pa resetuje modul.

Ako je još nekom ostao Thomson otvorio sam temu u forumu ADSL, mogu da postujem uputstvo, jer sam stvarno progledao na oči od kad sam izbacio onaj KRŠ.

Poz.
[ argus1 @ 20.02.2009. 05:11 ] @
da, ja imam hg520 :((( od kada su ga zamenili 5 dana je radio kako treba (sa ispod 10 reseta) a evo od prekjuce u 16h do sada se restartovao 89 puta, ne racunajuci nepoznati broj restarta kada nisam bio kod kuce ili sam spavao.
o ostalom sto si napisao nemam pojma o cemu se radi osim da probam da trazim da mi daju tomsona, ili ja da ga kupim???
a sto se tice stanja tehnike i ip u staroj posti ovo sto sam napisao su reci tih montera/instalatera/majstora.
ovo ni cak noris ne bi mogao da resi.
[ teta_lija @ 20.02.2009. 12:07 ] @
@argus1
Odlicno, jedino sto su meni uzeli Thomsona kada su mi doneli ovu glupost, iako mi je u ugovoru stajalo da mi ostaje u vlasnistvu. Da li neko ima Thomsona na prodaju? :)
[ argus1 @ 20.02.2009. 20:45 ] @
Citat:
teta_lija: @argus1
Odlicno, jedino sto su meni uzeli Thomsona kada su mi doneli ovu glupost, iako mi je u ugovoru stajalo da mi ostaje u vlasnistvu. Da li neko ima Thomsona na prodaju? :)



Ja sam imao "sreće" (kada sam uzimao ADSL pre 3 godine morao sam da platim negde oko 100€ za priključenje pa mi je i ostao ruter kad su mi dali 822-ku kod potpisivanja drugog ugovora).

Ne znam kako se ponašaju ostali normalni ruteri, ali znam da je Thomson "tata" za ovo belo s....e od Huawei-a.

Nisam probao neki drugi ruter, pa da bih ti rekao da kupuješ Thomsona, možda (verovatno) su neki drugi i bolji od njega, ali ja sam ga imao svakako, pa sam ga opravio da mi radi posao.

Kod onog HG520 je ona stara priča: Ima sve živo, ali ništa ne radi kako treba.

Kod sva tri koji su prošli kroz moju kuću su bile različite vrednosti S/N ratio, attenuation... a kačeni su na iste parice i na istom mestu.
Toliko o kvalitetu.

Ako ga (Thomsona 546) negde nađeš povoljare, rado ću ti objasniti celu proceduru.

Da bi se lakše snašao sa verzijama softwarea jedan tip: ako je Gateway 10.0.0.138 onda je v5, a ako je 192.168.1.254 onda je v6.

Bitno je samo da je ploča BANT-J (to saznaš iz web interfejsa rutera).

Ako je v6 onda se sve uradi iz CLI-ja za par minuta, a ako je v5 moraćeš i da flashuješ (update-uješ) firmware na v6, što i nije neki problem.

Poz.
[ teta_lija @ 20.02.2009. 21:57 ] @
I ja sam trebao da platim to prikljucenje, ali zato sto sam se ranije prijavio (ili je bila akcija) dobio sam za dzabe, ali mi je u ugovoru stajalo kao da sam platio i da ostaje u mom vlasnistvu. Nazalost, kada su dosli da mi donesu hg520s ja nisam mogao da nadjem ugovor, a oni nisu hteli da mi daju ovaj novi ako mi ne uzmu stari, pa sam ih pustio misleci da mi Thomson vise nece trebati. Velika greska ocigledno. :)

Inace imao sam v6.