[ stefacabor @ 06.02.2009. 23:43 ] @
podesio sve u telefonu ali nesto ne ide. naime slanje nikako a priamanje kada se njemu cefne mada u vecini slucajeva izbaci error.

imam pitanje: da li kao default konekciju da stavim 3g? teorijski gledano ici ce brze ali neka ide i sporo ali da ide.

pretrazivao forum i sva podesavanja koja imam za mail account su OK jer su ljudi tako pisali.

ajde neki savet, ako moze
[ zzviktor @ 07.02.2009. 00:07 ] @
kao difolt stavi mts internet.
[ dakipro @ 07.02.2009. 09:38 ] @
Kazu da 3g mnogo brzo trosi bateriju, bar je tako na win mobile, pa preporucuju manualnu aktivaciju po potrebi. Na zalost (ili na srecu) lelenor ima pokrivenost u par gradova, izmedju kojih je novi sad, i to na jednom predajniku koga vidim ocima kroz prozor (ima sat i netacan termometar) i kad stavim telefon da gleda u predajnik, on na trenutke i uhvati 3g, ali to kratko traje tako da nemogu da potvrdim potrosnju baterije.
Da li se potrosnja menja prilikom koriscenja 3g-a i na soni eriksonu m600i koji ti imas? Tj, da li si uspeo da koristis 3g konekciju uopste ili pretpostavljas da bi islo brze?
Ja bih ipak bio veoooma uporan, i otisao u telekomov servisni centar, Kralja Petra I br. 16 (ako neznas gde u boru, objasnicu ti preciznije), i sedeo im za vrat dok ti ne pokaze kako slanje i primanje mms-a uspesno radi, placas im ti tu uslugu, nisi je dobio na poklon pa da ih bas briga sto ne radi... Znam da si zvao korisnicki servis, ali otidi tamo i upregni malo sluzbenike da ti to oprave kako znaju i umeju... ako ne, objasni im da ti lakse da promenis operatera i vrati se lepo na 063 njima u inat
[ stefacabor @ 07.02.2009. 13:51 ] @
po defaultu kada upalim tel on izbaci 3G indikator pored indikatora mreze. e sad, kad idem na net gledam logove za protok i mislim da ne koristi 3G vec obican wap. kao defaulti odnosno high priority za izlazak na net sam stavio wap, u podesavanjima mreze sam stavio samo MTS. dakle, 3G sam iskljucio i ujedno se i indikator izgubio. kada ponovo pokusam da skinem mail meni se 3G indikator sam pojavi iako sam ga iskljucio i nije stikliran na listu prioriteta.

ovo cu morati da sredim sam. zasto? bor je mali grad i znam ko je u tom telekom odnosno mts predstavnistvu. tim osobama licno ne bi dao da cuvaju nacrtane ovce a jos manje da mi podese telefon jer znam ishod svega: "pa gospodine, sta da Vam kazemo. vas telefon je neko cudo tehnike i nasa saznanja o istom nisu dovoljna da Vam pomognemo. vratite se par godina unazad i donesite nam neki uredjaj koji nema mogucnost interneta pa cemo sve podesiti."

@dakipro
uzmi HTC i odi do istih. snimi ima face kada budu videli uredjaj. a onda im daj domaci: "ajde deco, sad nadjite tastaturu :)"
[ Pici man @ 07.02.2009. 15:10 ] @
Ja mislim da ti je do podešavanja a ne do gprs naloga.
Jesi li siguran da si štiklirao SSL i za pop3 i za smtp mail server? To je uglavnom jedini razlog što neće da šalje ili prihvata poštu ... podešavanje tih sigurnosnih protokola kojwe zahteva GMAIL ... Default portovi su POP3 port: 995, SMTP port: 465 ... ?!?

Eh da, još nešto, da li si na PC-u u podešavanjima koje ti nudi GMAIL nalog(Prosleđivanje i POP/IMAP) podesio tj., štiklirao opciju: "Omogući POP za svu poštu" i takodje može "Omogući IMAP"?!?
[ stefacabor @ 07.02.2009. 15:26 ] @
smtp moze biti i 587. no, pokusao sam sve zivo. inace na gmail-u je sve podeseno jer ja na PC-u primam postu redovno tako da sto se tice gmail-a je sve OK i gprs na telefonu je OK. dakle, suzavanjem problema nesto u telefonu je neregularno ali ne znam ni ja sta vise moze bit
[ Pici man @ 07.02.2009. 15:37 ] @
Citat:
stefacabor: smtp moze biti i 587. no, pokusao sam sve zivo. inace na gmail-u je sve podeseno jer ja na PC-u primam postu redovno tako da sto se tice gmail-a je sve OK i gprs na telefonu je OK. dakle, suzavanjem problema nesto u telefonu je neregularno ali ne znam ni ja sta vise moze bit

Ništa te ne razumem? Nisi potvrdio da li ti je štikliran taj sigurnosni protokol SSL u podešavanjima dolazne i odlazne pošte gmail naloga na telefonu?
Takodje nisi potvrdio da li si podesio na PC-u prosledjivanje kao što sam ja napisao ili ne, jer to nema veze sa primanjem pošte na PC-u već jedino sa primanjem pošte na telefonu?!?
Pored svega ovoga, NISI NAPISAO glavnu stvar a to je ime i prezime telefona na kome pokušavaš da podesiš nalog i pride sama podešavanja koja si uradio da lakše utvrdimo gde je problem?!?

Napiši o kom se telefonu radi, napiši sve što ti stoji u podešavanjima mail naloga na tom telefonu doslovce svaku stavku, i nakon toga možemo razgovarati ... ovako samo nagadjamo kao po običaju!
[ stefacabor @ 07.02.2009. 15:51 ] @
da krenem redom. odes na gmail i da bi uopste primio poruku, bilo pc bilo telefon, moras da odobris pop odnosno smtp sto je u uradjeno na gmail serveru od strane mene, licno. tako da mogu da primam mail na racunar. dakle, pop i smtp protokoli ODOBRENI. zakljucak da bi telefon trebao da prima i salje mailove.

Citat:
da li si podesio na PC-u prosledjivanje


kakvo prosledjivanje sa PCa? pa ne primam ja poruke na racunar pa da racunar mailove salje telefonu. poruke skidam sa servera koji na googlu.

sledece; SSL je stikliran ali nista se ne desava. dakle, podesavanja su ista kao i u operi na mom racunaru (mail client).

koji telefon; totalno nebitno jer su user, pass, SSL isti i za nokiu i za samsung, ...

ali ajde SonyEricsson M600i
[ vujkev @ 07.02.2009. 16:02 ] @
A sto lepo ne skines GMail client za mobilne i koristiš njihovu aplikaciju. Startuj web browser na telefonu i idi na adresu m.gmail.com
[ stefacabor @ 07.02.2009. 16:08 ] @
imam ja to ali u imeniku su mi sve mail adrese i zelim da mogu da koristim to kada vec imam. na google-u nemam mailova i treba da pamtim mail>kucam na gmail>saljem mail.

ovako samo kucam i saljem kao SMS.
[ Pici man @ 07.02.2009. 16:09 ] @
Citat:
stefacabor:kakvo prosledjivanje sa PCa? ....

Nekoga rodila mama da mu se u životu sve mora nacrtati:



P.S. nije valjda da vas moje insistiranje na dodatnim podacima iz vašeg telefona ljuti g. @stefacabor? kao da je pomoći potrebna meni a ne suprotno?!?

O.K.
[ stefacabor @ 07.02.2009. 16:13 ] @
naravno da me niste naljutili nego sam ja malo nervozan zbog svega ovoga. drndam se se vec 2 dana kao da pravim skadar na bojani. ajde da sve ovo nisam radio na racunaru pre par godina pa da kazem da ne znam o cemu se radi.

sveje tako prosto a opet zeza do iznemoglosti.

idem da odmorim malo pa cu uvece da napisem sve po redu; sta je stiklirano i kako je stiklirano pa cemo se vec dogovoriti. moze?

pozdrav i hnala vam. do veceras