[ Slavisa 4 Elite Computers @ 09.02.2009. 10:43 ] @
Dobar dan... eto mene sa novim problemom :) Naime, dobio sam Mac-a MacBook Pro kome treba da se reinstalira sistem, Leopard... da napomenem da mi je ovo prvo iskustvo sa Mac racunarima. Problem je u tome sto je covek vec pokusao da instalira neki Mac OS koji je dobio sa laptopom ali je drugi disk ostecen i svaki put kad ukljucim racunar on me baci na neki screen "Please insert disk 2 to continue installation"... Skinuo sam neki Leopard sa Demonoida, narezao ga, ubacio ali nece da digne instalaciju Leoparda... Probao sam ovako, ubacio sam Leopard u dvd, pritisnuo C i cekao sta ce da se desi... Desi se sledece, samo crni ekran i donja crtica (bele boje :) ) samo blinka i nista vise... Probao sam da udjem u firmware ali nista a pokusao sam sa komandom CMD-OPT-O-F e sad ja sam pritisnuo tastere CTRL-ALTR-O-F mislim da je to to ali nikako da udjem u taj firmware... Pomoc macovci :)
[ calimero @ 09.02.2009. 11:22 ] @
uzmi originalni disk i prilikom instalacije idi na Custom i iskljuci sve sto ti nudi - na ovaj nacin ti nece traziti drugi disk do kraja instalacije.
[ Slavisa 4 Elite Computers @ 09.02.2009. 16:28 ] @
problem je sto meni uvek trazi disk broj 2, nikad mi ni ne da opciju za disk broj 1...
[ cikaKosta @ 09.02.2009. 17:04 ] @
Vidish, instalacija je prvi put radjena sa originalnim diskovima, tj sa 2 diska, ti si skinuo Reatail verziju koja dolazi uglavnom na jednom disku, a sudeci po crnoj liniji, ti si skinuo neki hackintosh, a ne original mac os x...Dakle, nadji ORIGINAL, a ne neke kopije na raznim "demonoidima" i reinstaliraj od pochetka. Eventualno imash opciju da se raspitash da ti neko pozajmi diskove a ima istu mashinu kao sto je sa tvojom sluchaj.
[ Slavisa 4 Elite Computers @ 09.02.2009. 17:54 ] @
hehe, verovali ili ne, zvao sam Apple centar koji mi je rekao da skinem sa Demonoida :)

Resio sam problem ovako:

1. ubacio sam prvi dvd
2. upalio racunar sa pritisnutim tasterom C
3. kad je stiglo ono za podesavanje kao sto mi je user Calimero rekao, iskljucio sam sve i instalirao sistem

JUPIIII :)

Puno hvala svima na pomoci :)
[ cikaKosta @ 09.02.2009. 21:28 ] @
Da mi je znati koji je taj centar sto preporuchuje demonoid...prosto da ne poveruje chovek...
[ Slavisa 4 Elite Computers @ 09.02.2009. 21:32 ] @
Mislim da bi bilo neumesno to da kazem... Bitno je da sam ja sa vama rešio ovaj problem ;)
[ RedRott @ 10.02.2009. 10:23 ] @
"Prvi put sa Mac-om na jutrenje"

morao sam
[ petar.world @ 21.03.2009. 09:34 ] @
zna li neko kako podesiti iTunes da sortira pjesme i po redu pjesme na albumu, i po danu kada je dodata u iTunes Libary???
[ cikaKosta @ 21.03.2009. 09:41 ] @
Napravis listu prvo novu, u library ne mozes da redjash po rednom broju, a u listi mozesh, onda cmd+j (ako si na mac-u), ili ctrl+j(ako si na win-u, nadam se da je ta prechica) u svakom slucaju imash opciju date added, stikliraj to, i dobices novu kolonu u listi. Mozes desni klik na naziv kolone (gore name, artist, album, time....) pa ces dobiti opet istu listu, i izaberi date added.
[ Durden @ 22.09.2009. 09:55 ] @
Da sad ne otvaram novu temu, imam problem da postavim qt kao default program za otvaranje mkv fajlova, naime, ako otvaram fajl preko opcije open with i tu obelezim box always open with, samo ce se taj konkretan fajl svaki sledeci put otvarati sa tim programom, odnosno drugi fajlovi iste ekstenzije ce se otvarati u programu koji je os postavio kao default. Dakle da li ima neka druga opcija da resim ovaj problem. (inace ako chekiram pomenuti box za neki text fajl ili torrent fajl i sl, taj i svaki drugi fajl istog tipa ce se svaki sledeci put otvarati sa programom koji izaberem). Ovaj problem imam jos od tigra na drugom racunaru, tako da ne verujem da je do os-a ili racunara, ali ne znam u cemu je problem.
[ zombie @ 22.09.2009. 11:04 ] @
selektuj .mkv fajl, cmd+i (get info) u delu open with selektuj qt i klikni na change all...
trebalo bi da radi