[ Jbyn4e @ 09.02.2009. 15:23 ] @
Neti... sad Laki... sta je sledece? Prelazak na jednu tarifu, kao kod VIP-a?

http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1

E moj mts-u...

Ne mogu vise ni da komentarisem poslovne poteze ove "kompanije".
[ djordje1979 @ 09.02.2009. 15:49 ] @
A ja im pre 7 dana platio 60 din da predjem sa KUL na LAKI i oni mi ukinuli tarifu :))))))
I ukupno za 7 dana (u 2 navrata) poskupeli za 1.3 din. Svaka im cast.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.02.2009. 15:54 ] @
Svi korisnici KUL tarife, do kraja dana predjite na LAKI!

Sutra ce da vas vrate na KUL, tako da ostajete na istoj tarifi, ali dobijate 100 minuta do kraja marta (u mt:s mrezi).

Promena je 59din (sa pdv-om), sto ce reci da za 59din dobijate 100minuta u mrezi.

Evo me na 789, da proverim tu informaciju.

Citat:
Obaveštavamo korisnike Laki tarifnog profila da, od utorka, 10. februara 2009, prelaze na Kul tarifni profil. Prelaskom na Kul tarifu ovi korisnici dobijaju 100 besplatnih minuta razgovora u mt:s mreži (064, 065 i 066), koje mogu iskoristiti do 31. marta 2009. godine.
[ Laki024 @ 09.02.2009. 16:08 ] @
Koliko je ovo sigurna infirmacija? Mislim da promenim tarifu sada....pa se vratim na cool uz 100minuta dz
[ Slobodan Milivojevic @ 09.02.2009. 16:12 ] @
Ukoliko neko moze da dobije operatera na 789 da proveri, ja nisam uspeo posle 30-ak minuta cekanja. Prekinuo sam vezu. Ukoliko neko moze da ih pozove, da pita, mada trebalo bi da moze, logicno je zar ne?
[ Laki024 @ 09.02.2009. 16:21 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1

zvanicno obavestenje.

Menjam odmah tarifu
[ Slobodan Milivojevic @ 09.02.2009. 16:25 ] @
^ imas taj link na pocetku teme, ja sam citirao odatle.
[ owim @ 09.02.2009. 16:42 ] @
Citat:
Prelaskom na Kul tarifu ovi korisnici dobijaju 100 besplatnih minuta razgovora u mt:s mreži

789 je potpuno nemoguće dobiti na oba kanala (prepaid i postpaid). Kojim USSD kodom se proverava stanje 100 besplatnih minuta, da li se naplaćuje uspostava veze s besplatnim minutima, i da li je zaokruživanje 60+1? To sam hteo da pitam.

Kao i da izvedem Slobodanovu foru :-)

p.s. Ne kapiram što su ukinuli ovu tarifu. Mnogo menjaju stvari. Ranije su bile plava, crvena i zelena, pa Neti, Toki i Tipi, pa su krenuli da ih menjaju, prebaciju. Šta fali tome da neko ima tarifu za jeftinije pozive u mreži? Baš ne razumem ovaj poslovni potez.
[ djordje1979 @ 09.02.2009. 16:48 ] @
Citat:
Šta fali tome da neko ima tarifu za jeftinije pozive u mreži?

Para.
[ owim @ 09.02.2009. 16:51 ] @
789 info:

- USSD provera za 100 minuta: ne postoji mogućnost.
- tarifiranje 60+1 u okviru 100min
- ne naplaćuje se uspostava veze u okviru 100min

Nemaju info da li 778 automat dozvoljava sada prelazak na Laki; ako može, desilo bi se ono što je Slobodan rekao.

[ Slobodan Milivojevic @ 09.02.2009. 17:22 ] @
778 - za promenu u TOKI... za promenu u TIPI... nema LAKI
[ owim @ 09.02.2009. 17:27 ] @
Citat:
Citat:
Šta fali tome da neko ima tarifu za jeftinije pozive u mreži?

Para.

Ali to je njihova diferencijacija od drugih operatera! Kada bi downsize-ovali opcije, sve bi se svelo na jednu tarifu. Zbog malo profita oni gube komparativnu prednost! Telenor ima paket gde je pozivanj eunutar mreže jeftinije, recimo Priča.
[ owim @ 09.02.2009. 17:32 ] @
Citat:
778 - za promenu u TOKI... za promenu u TIPI... nema LAKI

Odmah sam to probao, ali ja sam u "promotivnoj tarifi" (najjeftinije iz svake tarife), i nemam mogućnost da je napustim dok me ne izbace iz iste :-). Tako da nisam mogao da proverim da li mogu u LAKI.
[ maxxxic @ 09.02.2009. 17:49 ] @
BRUKA
e sad stvarno mogu da pređem na VIP , bar ću sagovornike sa druge strane veze da "čujem" normalno tj. bar kako treba .
[ demi035 @ 09.02.2009. 18:01 ] @
Dobio sam sms obavestenje da mi se gasi Laki tarifa i moram da ih pohvalim da su me prvi put u zivotu u vezi necega obavestili na profesionalan nacin i zbog ove promene mi dali poklon.

Da ste se ovako uvek ponasali, ne bih sada ja bio na Telenoru... ( mts broj samo koristim za one "besplatne" sms poruke)
[ Gameover @ 09.02.2009. 18:19 ] @
Ovaj mt:$ je poceo samo nesto da ukida i da poskupljuje, izgleda da ima previse korisnika pa hoce neke da pokloni ostalim operaterima. Ako ovako nastavi pocece stvarno da gubi korisnike. Oni svaku promenu iskoriste da negde promuvaju neki dinar poskupljenja. Ne mogu da verujem da pored toliko profita na godisnjem nivou njima je malo, i hoce jos.

Stvarno sramota.
[ Jbyn4e @ 09.02.2009. 18:31 ] @
Citat:
pocece stvarno da gubi korisnike.

Pocece?
Ako ovako nastave, nece imati koga vise da izgube...
[ MP3MP3 @ 09.02.2009. 20:44 ] @
zato što je cena ka mts mreži bila jako povoljna
ali telenor i dalje ima priču zato treba i mts !
Ali ne, kopaju sami sebi jamu...
[ bakara @ 09.02.2009. 21:25 ] @
I ja sam danas bio neprijatno iznenadjem ukidanjem laki tarife, ali me je malo smirilo onih 100 minuta.

Ipak i dalje ne vidim nikakav smisao ukidanja jeftinijih poziva u mrezi.

Sta sad telenor ce da ima pozive u mrezi a mts nece, malo mi je tesko da verujem u to.

Bice tu opet neko koskiranje.
[ ljubafm @ 09.02.2009. 22:43 ] @
Ne razumem, umesto da stimulishu korisnike na razgovor u okviru mreze(sto je najprofitabilnije) oni shtipaju i hoce da kidaju po dzepu i da zarade za kratko vreme...
...nije normalno. Treba i to prodati pa totalni kapitalizam!
[ djordje1979 @ 10.02.2009. 01:21 ] @
Citat:
owim: Ali to je njihova diferencijacija od drugih operatera! Kada bi downsize-ovali opcije, sve bi se svelo na jednu tarifu. Zbog malo profita oni gube komparativnu prednost! Telenor ima paket gde je pozivanj eunutar mreže jeftinije, recimo Priča.
Citat:
Gameover: Ovaj mt:$ je poceo samo nesto da ukida i da poskupljuje, izgleda da ima previse korisnika pa hoce neke da pokloni ostalim operaterima. Ako ovako nastavi pocece stvarno da gubi korisnike. Oni svaku promenu iskoriste da negde promuvaju neki dinar poskupljenja. Ne mogu da verujem da pored toliko profita na godisnjem nivou njima je malo, i hoce jos.

Stvarno sramota.

@svi ostali
Nije cilj telekoma (a vazi i za sve ostale firme) da ima sto vise korisnika, nego je cilj sto veci profit. Njihova je procena da se isplati zrtvovati par procenata korisnika za par procenata povecanog profita. Pa ne rade oni to tek tako sto im je dunulo, sve je to proracunato.
[ owim @ 10.02.2009. 02:44 ] @
Citat:
Pa ne rade oni to tek tako sto im je dunulo, sve je to proracunato.

Rekao bih da im je računica loša, što se više puta pokazalo sada. Dodajmo tome da su državna firma muzara i da imaju kartelni sporazum sa druga dva operatera. NEKO ima korist, ali to nije MTS.
[ Joker @ 10.02.2009. 05:47 ] @
Mislim da je i telenor ukidao tarife, ali nije na silu korisnike prebacivao na druge tarife. Mogli su da ukinu Laki tarifu, i da ostave korisnike koji je koriste. Na silu su prebacili na Kul tarifni paket, ali se nisu setili da dodaju jednu besplatnu promenu tarife, jer šta ako nekome ne odgovara ova tarifa a iskoristio je jednu besplatnu promenu treba da plati promenu zato što ih je mts samovoljno prebacio na drugu tarifu ?
[ gargamel011 @ 10.02.2009. 10:17 ] @
Citat:
djordje1979: @svi ostali
Nije cilj telekoma (a vazi i za sve ostale firme) da ima sto vise korisnika, nego je cilj sto veci profit. Njihova je procena da se isplati zrtvovati par procenata korisnika za par procenata povecanog profita. Pa ne rade oni to tek tako sto im je dunulo, sve je to proracunato.


Upravo je ovo pravi odgovor, a zasto im treba para pored tolikih prihoda prosle godine?
Pa drzavna firma mora da se napuni budzet za vreme krize, a gde su Telekomovi krediti za trecu licencu
u CG, pa kupovina Telekoma RS pa sve to dolazi na naplatu a krediti skupi, a da ne pominjemo razne
partijske i marketinske kampanje...
Par stotina (pa nek bude i hiljada) korisnika koji prate ES i slicne forume ce znati sta se dogadja
dok ce drugi biti srecni sto su dobili 100min besplatno a i nemaju pojma na kojoj su tarifi.
I da ne zaboravim, sumnjam da ce veliki procenat ovih korisnika sa ES promeniti broj (operatera) zbog ovakvih
postupaka, nazalost, i Telekom ce se i dalje ponasati kao i do sada.
[ brankos @ 10.02.2009. 10:19 ] @
Sve je ovo planski bilo smišljeno! Prvo po onih 500 din. "poklona" pred novu godinu da "nabildujemo" račun kako sad ne bi naglo menjali operatera, a sad - šok!
Kad sam juce dobio poruku od njih nestrpljivo sam cekao današnji dan da vidim da li su ostavili neku alternetivu za korisnike koji bi da pricaju povoljno u mrezi ali - šipak!
SVI operateri u skandinaviji već 5 godina daju BESPLATNE razgovore u mreži pod uslovom da u roku od 30 dana stavite 6 EUR na svoj račun a za te pare možete da zovete druge mreže po 6 centi minut, toliko plaćate i uspostavu veze i sve to lepo funkcioniše... Cena toga je "samo" ta, da ako se vozite busom na međugradskim linijama vrlo često pored ispred i iza vas neretko po 2-3 obavezno zenske osobe pričaju sa mobilnim bezmalo toliko dugo koliko traje vožnja!!! I svima se to lepo istlati.
A kod nas svi koji smo navikli da nosimo 2 ili više tel- sa sobom od sad ce nam učiniti da bar jedan ostavljamo kod kuće.
Zato ajmo SVI na VIP. Bar dok su ovako darežljivi. Neće proći dugo da će i telenor ukinuti "priču" i onda nam ostaje samo SMS od 2 kinte :(
[ zzviktor @ 10.02.2009. 11:01 ] @
Kupujem vip karticu iz prve serije, tarifa je 7.5,uspostava sve ukljuceno sa
pdv, nije jeftino ali je bolje nego 10.30 din...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.02.2009. 12:24 ] @
Ja sam nesto skeptican da ce Telenor ukinuti paket Prica, pa oni su ga prvi i uveli, niko ih nije naterao, doduse onda su uveli i Poruke i Posle 4 gde su imali prvi 60+60 obracun, i sad imaju na tim tarifama 60+60, a na paketu Prica je 60+30.

Tako da ako planiraju da privuku nove korisnike, mislim da im je paket Prica prava stvar, jer mt:s trenutno ima akciju svaki drugi SMS besplatan, tako da ljudi koji posu poruke nece sada pobeci sa mt:s-a nikako, ali oni koji pricaju dosta, za njih ne znam koja tarifa na mt:s prepaidu je dobra? Minut vas kosta nezavisno od tarife nekih 10 dinara (prvi minut).

Inace u svemu ovome jedna dobra stvar je sto je mt:s dozvolio svima koji su prebaceni sa LAKI na KUL tarifu jednu besplatnu promenu tarife. Informacija sa mt:s mondo foruma. Onda dodjete do zakljucka da 100min u mrezi + TIPI i nije tako lose (do kraja marta svaki drugi besplatan SMS, 100 minuta...). Razmislite.
[ Pajpo @ 10.02.2009. 14:33 ] @
100 besplatnih minuta:
Tarifiranje na sekunde.
Provera stanja *107#.

[ MP3MP3 @ 10.02.2009. 14:53 ] @
pajpo tarifiranje besplatnik minuta je valjda 60+1 koliko sam ja cuo...
[ brankos @ 10.02.2009. 15:30 ] @
Ma kad ispucam ovih 100 minuta napunicu svoju programabilnu SIM karticu (kucna radinost) sa 2 MTS broja i 2 telenorova ("prica" i "posle 4"), tako da ću skoro uvek imati 3.3 din/min sa pdv.-om! MTS-ove cu napuniti sa 2x3 "Friends & Fammily" broja.

Jeftinije od ovog - ne može
[ zivanovic @ 10.02.2009. 18:32 ] @
Moram samo da podsetim da je pre nekoliko meseci na forumu bilo velikih kritika za Telenor, pa smo nas nekolicina objasnjavali da i nije baš tako crno. Telekom nije nikad imao jeftinije razgovore od Telenora (gledajući prosek po svim paketima) dok je Telekom pobedio sa besplatnim SMS-ovima. Ovo čini mi se važi oduvek. Za VIP ne znam jer njih nisam koristio. A sećam se i onog vica: Kako se zove Telekomova tarifa u kojoj su pozivi prema svim mrežama 1din? Odgovor je nešto između reči TIPI i TOKI.
[ bakara @ 10.02.2009. 20:30 ] @
Citat:
zivanovic:  Telekom nije nikad imao jeftinije razgovore od Telenora


Kako, nije?
[ djordje1979 @ 10.02.2009. 20:45 ] @
Citat:
zivanovic: Telekom nije nikad imao jeftinije razgovore od Telenora

Telekom je uvek imao jeftinije razgovore od Telenora. Time je i napucao ~ 60% korisnika.
[ MP3MP3 @ 11.02.2009. 09:25 ] @
Tarifiranje besplatnih 100 min je po sekundama !
Pise na mondo forumu.
[ djevrek @ 05.03.2009. 10:18 ] @
A sta sa nama koji smo koristili tu tarifu kao osnovnu, na koju su nas sad prebacili ? Gde mogu da pogledam informacije o tome ?
[ Slobodan Milivojevic @ 05.03.2009. 10:39 ] @
Prebaceni ste na KUL tarifu.
[ Milan Tomin @ 18.06.2009. 00:51 ] @
Najbolje mi je sto stalno cujemo MTS Imate prijatelja..... "PRIJATELJA"
...a onda me jednom muka naterala pa sam otisao kod tih prijatelja u servisni centar, gde sam morao da stojim kao svinja u toru i samo za tri dana sam uspeo da
podnesem zahtev koji sam dalje cekao 7 radnih dana...
U tih 7 dana je uletela i neka slava, pa drzavni praznik, tako da sam kao biznis korisnik ostao bez sluzbenog telefona samo dve nedelje.

Nokia disconecting people - MT:S imate neprijatelja