[ dragan_bg_88 @ 09.02.2009. 22:04 ] @
Pozdrav svima. Ne znam kako tacno da definisem temu pa je zato tako opsteg naslova...

Drugarica je kupila pre skoro godinu dana sledecu konfiguraciju:

Asus P5GC-MX/1333
Intel E2140 1.6GHz
2x1GB DDR2 GEIL
Pioneer DWD/RW
West Digital Sata 160GB
Winfast TV karticu

Ove delove sam ja licno sklopio jer ih je kupila pojedinacno.

E sad, desava se seldece jos od kad je kupila komp samo nije na vreme reagovala, nekad kad je flesh ubacen u usb a komp ugasen i kad proba da ga upali power led se upali i komp ne dodje ni do provere memorije, monitor nista ne prikaze i tako ostane dok ga ne restartujes, nekad odmah nakon restarta uspe da podigne sistem ali nekad opet nece. To se jednom desilo i dok nisam iscupao monitor iz integrisane graficke i tada je uspeo da se upali i prikljucio sam monitor i zatim je lepo radio... Desava se i da kada se ubaci DVD blokira, ne uvek ali u 50% slucajeva i to iskljucivo na DVD i to bilo koji. Probao sam malopre da joj flesh-ujem BIOS da bih to resio, da li je to reseno videcemo kad bude koristila komp a ako nije ni BIOS ne znam stvarno sta bi moglo da bude, probao sam da menjam RAM sve moguce kombinacije u 3 slota koja postoje na ploci ali nisam uspeo nikako... Inace instaliran je 32-bitni XP...
[ dragan_bg_88 @ 10.02.2009. 17:59 ] @
bilo kakva ideja bi znacila...
[ busank @ 10.02.2009. 18:21 ] @
Niskobužetni Asus je najveći trash......Neverovatno koliko ga ovde vole....Vidi - nešto sa tom memorijom nije u redu.
[ dragan_bg_88 @ 10.02.2009. 21:16 ] @
Jel si siguran u to? Da li bi pomogao neki test npr. Memtest ili nesto slicno da se utvrdi da je definitivno ona?
[ busank @ 10.02.2009. 21:59 ] @
naravno da nisam, sta te košta da probaš ali ni to neće definitivno da ti reši problem...izgleda da nešto tu nije u redu...pokvario se neki kvar

mislim da je najbolje - reinstalacija - pa test - imaš već dva kvara - usb i dvd ??????
[ dragan_bg_88 @ 11.02.2009. 10:05 ] @
ali ja mislim da nije do windowsa, tj. ubedjen sam u to jer kada se komp pali i kada ide provera memorije tada se jos ne dodje do windowsa a on tu zakuca kada ima flesh u sebi, tako da ja mislim da je to do nekog dela ili je mozda to resio novi bios koji sam ubacio...
[ busank @ 12.02.2009. 00:23 ] @
Pa nije sve kompatibilno, prava je sreća " na slepo " kompletirati hardver koji mi kupujemo i očekivati da sve radi od prve...ili uopšte radi. Što ne probaš neki drugi usb ili treći pa i četvrti, pa ako svaki zakucava....ploča ne može da ih svari.
[ dragan_bg_88 @ 12.02.2009. 16:52 ] @
ok, isprobacu sve to ovih dana kada budem otisao kod drugarice, sad me samo interesuje da li to spada u garanciju?
[ busank @ 12.02.2009. 17:12 ] @
u garanciju ne spada njegova nekompatibilnost sa nekim uređajem.

Mislis odlazak kod drugarice - spada u garanciju ?? SPADA, SPADA....SVAKAKO...

[Ovu poruku je menjao busank dana 12.02.2009. u 21:35 GMT+1]
[ Davor Stanković @ 13.02.2009. 08:39 ] @
Ako je problem u nekom od komponenata, garancija svakako da vazi... Prilikom sklapanja racunara naravno da je potrebno da ispitas kompaktibilnost toga sto si upakovao i taj tvoj problem moze da bude visestruk, ne mora znaciti ni da je do USB-a, ni da je DVD problematican... Svakako bih trebao da sacekas nekog strucnijeg da ti da neki savjet, ali ja preporucujem da odneses racunar kod nekoga ko ce ti ispitati svaku komponentu pojedinacno i utvrditi razlog tvog problema, jer ne mora znaciti da ce reinstalacija rijesiti taj problem...